Skocz do zawartości
Gość 11233211

Gigabyte 7vt600p-rz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 11233211

Mam aktualnie 2 dyski na ATA, ale się sypią i zajrzałem do obudowy i mam 2 złącza sata upewniłem się na stronie i mam, więc dla pewności poprosiłem kumpla żeby przyszedł z dyskiem i zobaczył czy działa, ale jak się domyślacie nie działał i w związku z tym mam pytanie czy trzeba coś przestawić w biosie lub jakieś zworki czy coś?

 

http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/7vt600p-rz.html

 

Ps. System oczywiście Win XP professional SP2 z wszystkimi łatkami, więc chyba nie chodzi o sterowniki

 

Ps2. Nie mam manuala, a anigielski średnio znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ma pewno tryb SATA I , a kumpel przyniósł dysk SATA II .

 

Zworkami ustawiasz tryb pracy dysku - SATA I lub SATA II .

 

Wszystko jest opisane na samym dysku ( graficznie w dodatku ) .

 

Sam kontroler SATA może pracować w trybie SATA ( do XP SP2 trzeba sterowników AHCI do chipsetu ) lub emulacji ATA ( dysk SATA jest widziany normalnie ) .

 

Zainstaluj sterownik do SATA ( AHCI ) i dyski SATA będą działać normalnie ( SATA II ustaw zworką na SATA I ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bumelku .... zworki w F2 juz nie działaja ...działały only w serii P80... tylko programowo moza je przestawic w SATA 1 ( Speed switch cus takiego ...)

 

Lepiej imo WD nawet 320AAKS one maja regulacje SATA zworka .. przetestowane bo miałem VT8237 ( wersja z + ma juz sata II )

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze kolega wyżej z małym wyjątkiem

 

Miałem kiedyś Asusa K7V600-X i miała ona SATAI

 

Kiedy kupiłem HDD Samsunga 322HJ i kombinacja ze zworkami nic nie dawała i dorwałem własnie ten specjalny program który się odpala z płytki bootowalnej. Podłączyłem dysk do innego kompa który już miał SATAII i zmieniłem tym programem tryb dysku na SATA I. Niestety to nic nie dało i dysk dalej nie był widoczny na mojej płycie.

 

Pomogło....kupienie WD 3200AAKS.

 

W nim przestawienie zworki skutecznie wymusiło SATA I na dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raus... program ma bład ... trzeba było przełaczyc w tryb SATA 300 :D naprawde ... tyle ze dowiedziałem sie po tym po fakcie wymiany na WD-ka.. ale powiem tak co zworka to zworka....

 

Ale wymiany nie żałuje... samsung miał wieksze wibracje i start/stop były głosniejsze w IDLE tez szumiał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup sobie przejsciowke z sata na ata na allegro - groszowa sprawa. HD642JJ dziala mi w epoxie 3VSA(zestaw 1) - plyta ma dosc nowy jak na soc370 bios bo z 2003 roku i widzi w biosie dysk w calosci. Wczesniej dysk mialem w Compaq 043CH (440BX, ostatni bios z 8.1999) i widzialo 120GB a xp juz calosc, analogicznie na innym Compaqu 06C4H(i815), ba sprawdzalem takze na plycie intela socket 7 i w biosie widzialo 8GB, a xp ofc calosc. Dziala jak nalezy.

Edit :

przejsciowka u mnie w akcji(na tym dysku jest zainst system)

Dołączona grafika

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...