Skocz do zawartości
Maniacz

Modyfikacja Obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Za jakiś miesiąc będę kupował nowy komputer i już teraz chciałbym zrobić projekt i zacząć upiększać obudowę, do której bebechy wejdą. Już mam wstępne pomysły. Chciałbym wyciąć takie okno jak na załączniku (posiadam wyrzynarkę i wkrętarko wiertarkę, więc nie powinno być problemu - mam nadzieję), z plexi chyba, bo będzie tanio, dookoła zrobić takie fajne wkręty (tylko jak? normalnie wwiercić?). Na dole blisko przodu obudowy w zaraz obok okna włożyć wentylator wdmuciach!ący 120tkę (nie wiem czy to będzie najlepsze miejsce, ale jest na dole i blisko przodu obudowy, no i jak tego dokonać?), żeby była ładna cyrkulacja powietrza i fajnie wyglądało. Chciałbym na wentylator nałożyć też jakiś grill, żeby fajnie wyglądało. Na wysokości wentylatora wciągającego powietrze chciałbym zrobić przez cały dół jakiś fajny rysunek, graffiti zrobione przeze mnie, tylko jak? Mogę zrobić rysunek na kartce papieru, tylko jak to przenieść na okno? W środku chcę umieścić 2-3 świecidełka i wszystkie kable powrzucać w takie jakby pół rurki gumowe czy jakieś tam (coś się wymyśli :D) i tak, żeby te rurki szły przy ścianach, najlepiej w kątach obudowy, żeby kable pochować. Zastanawiam się jeszcze, czy na górze obudowy nie zrobić małego okna (załącznik nr 2). Jakby ktoś pomógł mi wytłumaczyć jak to wszystko delikatnie zrobić, żeby nie zepsuć sobie obudowy, będę wdzięczny :) Ew. jakieś sugestie co można by zmienić, żeby ładnie wyglądało mile widziane :)

 

Jeszcze nie wiem co zrobić z przodem, bo kiedyś został bardzo ostro potraktowany (tzn. klapka od napędu ) Zobaczcie sami.

 

Przód cały: http://img405.imageshack.us/i/dscf2137u.jpg/

Tylko te wyrwane klapki: http://img210.imageshack.us/i/dscf2138.jpg/

 

Macie jakieś pomysły? Totalnie nie wiem co zrobić z tymi klapkami, myślałem, żeby tak przyciąć boki i górę, żeby napęd cały wyszedł, żeby był na równi z tym srebrnym czymś, a pod spodem byłaby dziura, którą bym zatkał może jakimś panelem usb, audio i mikrofon i czytnikiem kart pamięci? Nie wiem, dlatego proszę was o pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

@edit

 

Poprawiłem linki.

post-175520-1250368725_thumb.jpg

post-175520-1250368736_thumb.jpg

Edytowane przez Maniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to mogles troche poszukac na necie, bo sporo takich tutorialow widzialem. Nvm...

 

Chciałbym wyciąć takie okno jak na załączniku (posiadam wyrzynarkę i wkrętarko wiertarkę, więc nie powinno być problemu - mam nadzieję), z plexi chyba, bo będzie tanio, dookoła zrobić takie fajne wkręty (tylko jak? normalnie wwiercić?).

Po pierwsze to nie używaj zadnej wyrzynarki. Tak do metalu jak i plexi. Wyrzynarka postrzepi krawedzie blachy a o to ci chyba nie chodzi.

Uzyj szlifierki kątowej bo da najlepszy efekt - krawedzie beda proste (o ile masz wprawna reke) a przy okazji je przeszlifujesz zeby nie byly ostre.

Plexi najlepiej naciac ostrym nozykiem (najlepiej do tapet) i załamac. Gdzies tu na forum widzialem porady wiec znajdziesz.

Wkrety kupisz jakie ci sie podobaja. Poszukaj w duzym budowlanym albo w sklepie z "metalami"

 

Co do umieszczenia wentyla to ja bym go dal zaraz przed GPU (nad grafika) W tym mscu gdzie podales bedzie wial na HDD. Wg mnie jak montowac to z przodu budy zeby byl przewiew po calej dlugosci budy, albo przed GPU. Ale moze sie wypowie ktos kto ma wieksze doswiadczenie.

 

chciałbym zrobić przez cały dół jakiś fajny rysunek, graffiti zrobione przeze mnie, tylko jak? Mogę zrobić rysunek na kartce papieru, tylko jak to przenieść na okno? W środku chcę umieścić 2-3 świecidełka i wszystkie kable powrzucać w takie jakby pół rurki gumowe czy jakieś tam

Rysunek na plexie jest banalny do zrobienia. Odsyłam do N-M

Jak zamontujesz plexe, to daj katode rowno z krawedzia plexy. Bedzie fajnie podswietlalo grawerke.

 

Kable walnij w oploty. Poczytaj to forum troche, bo sporo pomyslowludzie mieli.

 

 

 

Co do przedniej klapki, to ja bym zamontowal panel do kontroli RPM i Temp cos a'la ten panel , albo cos podobnego.

 

A co do gory to wyciac dziure na 1-2 wentyle 120 i do tego jakis maly grill/filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnych doświadczeń Ci powiem, że do cięcia blachy obudowy najlepiej nadaje się brzeszczot do metalu. Szlifierka kątowa ma za duże obroty i topi blachę... przez co będziesz musiał sporo się napracować pilnikiem żeby ładnie wyrównać. Szlifierką można zrobić nacięcie żeby wsadzić brzeszczot.

 

Jako okno polecam szybę. U szklarza za szybę o wielkości 0.5[m]x0.5[m] i grubości 5[mm] płaciłem 18zł. Dodatkowo może wywiercić otwory - mnie powiedział, że 3zł/za otwór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TheNaturaT wyrzynarką z brzeszczotem do metalu będzie szybciej i czyściej niż szlifierką, nic się nie postrzępi.

Szyba napewno lepsza niż plexi, ale trzeba z nią uważać żeby nie pękła nawet przy otwieraniu budy, a i grawerunki da się zrobić, chociaż będzie to dość mozolne przy większych wzorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poszarpie, najwyżej nie będzie ciął tak jak trzeba, poszarpać można chyba tylko jakimś do drewna z dużymi zębami.

tak nożyk z "drobnymi" zębami

pomaga podłożenie pod blachę cienką sklejkę i ciąć razem idzie bardzo łagodnie

a jak kąty proste jakiś kwadrat to moim zdaniem szlifierka tarcza 1 mm trochę wprawy i jest pięknie

post-158717-1250604862_thumb.jpg

post-158717-1250604885_thumb.jpg

Edytowane przez rafix6814

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko to kółko takie jakieś mało okrągłe. możesz spróbować to poprawić wiertarką z otwornicą. a tak to ładnie wyszło :) a w ogóle to dużo wyciąłeś. a jak teraz ze sztywnością tego boku?

Edytowane przez Finchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat jest o cięciu blachy a jak z aluminium?

 

Czym tanio ciąć anodyzowane aluminium (bok+top w budzie lianli pca71b).

W domu mam tylko szlifierkę kątową i wiertarkę. Czyli jaka tarcza do szlifierki chyba, że lepiej było by porzyczyć wyrzynarkę co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej lian-li top chlastałem dremlem i tymi małymi tarczkami, to wycięcie otworu na jeden wentyl pochłonęło 2 tarczki a miałem 3 więc ostatnią ciełem z dużą uwagą. Natomiast okienko z boku wycinałem na maszysnie do wykrawania co sobie radzi z arkuszami aluminium do 6mm :razz: bardzo ładnie wychodzi.

Wczoraj robiłem otworek w tace pod kable i bardzo ładnie szło ponawiercanie i potem pilnikiem. Ale okienka tak ładnie chyba się nieda wyciąć, najlepiej poszukaj do tego kogoś kto ma taką wykrawarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...