Skocz do zawartości
jareqsz

Co Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Noiseblocker blacsilent xlp 120mm - 45zł / Xl2 - 40zł (czym się tak własciwie róźnią te dwie wersje?), Scythe SlipStream 120mm 1200rpm - 30zł, Xthermal Btf 120pro led - 45zł czy Revoltec Dark grey - 30zł.

Który w w/w wentylatorów (czy może jakiś inny w podobnej cenie) będzie najlepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może S-FLEX, Gentle Typhoon albo nowy Fander?

Zależy mi na tym aby nie wydawać za dużo jestem w stanie wydać coś ok 40zł więc s-flex raczej odpada, do Fandera jakoś nie mam zaufania ponieważ nie widziałem jeszcze jego testów,a nad Gentle Typhoon też się zastanawiałem ale jednak nie biorę go pod uwagę. Raczej chciałem wybrać coś w tych które w/w no chyba że jest jeszcze coś co warto rozważyć.

Edytowane przez jareqsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu kilku wykresów i testu na Xbit, zdecydowałem się na Noiseblockera z tym że nie wiem czy na Xlp czy Xl2?

(Do czego tak właściwie służy ten Pwm?)

Czy do ręcznego sterowania obrotami tych wentylatorów trzeba kupić oddzielny regulator?

Edytowane przez jareqsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do PWM musisz mieć na płycie złącza 4-pin.

Do ręcznego sterowania możesz używać jakiegoś programu np. speedfan o ile płyta będzie pozwalała na regulację, albo jakimś regulatorem, tych wybór jest spory. Noiseblockery są głośniejsze na ma max obrotach i mniej trwałe niż GT i S-flexy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takie złącza na płycie.

(Wybieram pomiędzy Xl2 a S-flexem, ale zastanawiam się nadal, czy Scythe jest wart tego żeby dopłacić 20zł.)

Jeszcze propo regulatorów czy są pomiędzy nimi jakieś większe różnice czy jest raczej obojętne który wybiorę?

Edytowane przez jareqsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich 4-ech Noiseblockerów po ok 3 latach tylko jeden działa jeszcze jakoś w miarę sensownie, a ~2 letni S-flex śmiga bez zastrzeżeń.

Jak chcesz sterować ręcznie to nie potrzebna Ci kontrola PWM w wentylku. Regulatory różnią się głównie zakresem napięć jakie podają na wentylator. Jak jesteś obeznany z lutownicą to możesz sobie taki sam zbudować np na LM-317.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mają PWM. Jeżeli podepniesz go przez regulator to bierz 1600 lub 1200 potrafią zrobić solidny przeciąg gdy zachodzi taka potrzeba, a jak takiej potrzeby nie ma skręcasz na niskie obroty i masz ciszę, a 800-ka podpięta pod 12V jest naprawdę cicha.

Napisz jeszcze do czego potrzebny Ci ten wentylator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku do wentylacji obudowy, ale przede wszystkim będzie służył do chłodzenia cpu, będzie pracował z Pentagramem Hp-120AlCu Karakorum.

Edit

Kontroler obrotów Zalman Fan Mate 2 będzie w porządku?

Edytowane przez jareqsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...