Skocz do zawartości
Xfort

Resartujacy Sie Kompter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, korzystalem z komputera, ale w pewnym momencie sie zrestartowal, myslalem ze to nic takiego, ale zaczal sie restartowac co 15 sekund, przed wejsciem do biosu, mysle ze mogla wysiasc jakas czesc, tylko ktora? Czy procesor mogl sie przepalic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to precyzuje: nic na ekranie sie nie pojawia, mam przedpotopowy komputer ale sluzy tylko do edytorow tekstowych + gry w cs. Problem objawia sie tym, ze po wlaczeniu komputera ekran jest ciagle czarny. Ale co jakis czas uruchamia sie cd-rom (tak jak by sprawdzal bootowanie z plyty) no i tak w nieskonczonosc.

 

Jak zrestartowac ten CMOS? Wystarczy wyjac baterie(nie znam sie na tym totalnie, gdzies wyczytalem ze wyjecie baterii na 5min)? Mam plyte ASUS socket 754 chyba K8U ale nie mam manuala.

Edytowane przez Xfort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

no to precyzuje: nic na ekranie sie nie pojawia, mam przedpotopowy komputer ale sluzy tylko do edytorow tekstowych + gry w cs. Problem objawia sie tym, ze po wlaczeniu komputera ekran jest ciagle czarny. Ale co jakis czas uruchamia sie cd-rom (tak jak by sprawdzal bootowanie z plyty) no i tak w nieskonczonosc.

 

Jak zrestartowac ten CMOS? Wystarczy wyjac baterie(nie znam sie na tym totalnie, gdzies wyczytalem ze wyjecie baterii na 5min)? Mam plyte ASUS socket 754 chyba K8U ale nie mam manuala.

Wyjęcie baterii też wyczyści CMOS-styknie 1-2 min.

Coś czuję że to może być płyta,ale może bardziej zasilacz (płyty pod s. 754 były strasznie sypliwe,a zwłaszcza na nForce3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manual mozesz pobrac ze strony Asusa - odczytaj model z PCB plytki lub uzyj CPU-Z

Grafika jest zintegrowana ?

Czyli nie przechodzi POSTu nie ma pikniecia ?

Podaj prosze dokladny config: uzyj CPU-Z a reszte odczytaj z wew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że 754 to taki stary sprzęt, aby określać go mianem "przedpotopowy".

 

1. Spróbuj na innym zasilaczu.

2. Przeczyść wszystko z kurzu.

3. Zresetuj ustawienia bios przy pomocy zworki (bo od tego jest ta zworka na płycie!!!!).

4. Gdy powyższe nie pomoże, to zapewne padła płyta. Sam nie dawno kumplowi wymieniałem padniętą K8NS na coś tam z "VSTA" w nazwie.

5. Na przyszłość czytaj przyklejone tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...