Skocz do zawartości
MaciekCi

Windows Vista 64bit 0x0000003b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem niecierpiący zwłoki. ;)

 

Rzućcie na to okiem : KLIK

 

Google nic mi za bardzo nie pomogło, jedynie utwierdziło w "dziwności" tego problemu. Wiem, że problemem jest RAM, mam od dawna 4x 1GB Patriotów LLK i wszystko śmigało cacy... do przedwczoraj. System w ogóle nie wstawał, nie wiedziałem co jest grane, więc wyjąłem dwie kości i ... jak w zegarku. :| BlueScreen jest o tyle dziwny, że potrafi też występować na laptopach , po reinstalu systemu jest to samo.

 

Piszę, bo potrzebuję szybkiej odpowiedzi, pracuję jako fotograf ślubny i potrzebny jest mi strasznie Photoshop, a z 2GB Ramu widać znaczną różnicę.. zwłaszcza przy konwertowaniu wsadowym.

 

Ramy mam z komputronika i planuję pojechać w następnym tygodniu i wymienić na nówki (wszystkie cztery sztuki). Jednak nie wiem czy to coś da. Zastanawiam się też, czy gniazdo na płycie może mieć jakieś znaczenie ? :)

 

Tak jak mówię, wszystko śmigało cacy parę lat a tutaj takie "kuku". Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

 

 

P.S. Jeszcze dziś przejdę się do kumpla i sprawdzę każdą kość z osobna, chociaż nie wydaje mi się, żeby padł RAM. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^_^ miałem podobny problem, identyczny kod błędu ale za pewno u ciebie to nie pomoże ? Winowajcą były sterowniki od modemu adsl i w zależności czy miałem podłączonego na próbę zxtel'a czy thomsona, tak bsod pojawiał mi się przy starcie lub zamknięciu systemu. Jeśli jakiś masz to spróbuj odpalić kompa z odłączonym kablem usb od modemu. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^_^ miałem podobny problem, identyczny kod błędu ale za pewno u ciebie to nie pomoże ? Winowajcą były sterowniki od modemu adsl i w zależności czy miałem podłączonego na próbę zxtel'a czy thomsona, tak bsod pojawiał mi się przy starcie lub zamknięciu systemu. Jeśli jakiś masz to spróbuj odpalić kompa z odłączonym kablem usb od modemu. :roll:

Mam router , połączenie ethernet, więc to niczego nie zmienia. :| Tak jak mówię, jak wyjmę dwie kości RAM to działa jak w zegarku (dzięki temu tutaj teraz jestem) dodam jedną kość więcej, to wywala Bluescreena, tuż przed prześciem do logowania. Jak dodam dwie kości - system nie wstaje.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pozostaje zakup dwóch kości po 2 GB :)

 

Winna poza pamięciami może być też płyta ... a może nawet i sam procesor - metoda prymitywna typu przekładanie komponentów i kontrola (np. do innej maszyny) powinna okazać się skuteczna.

 

Jeśli pamięci działają prawidłowo na innym kompie. A w Twoim jeśli manipulujesz kombinacjami 2 różnych kości z 4-rech i jest OK to moim zdaniem z pamięciami jest wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...