Skocz do zawartości
Quzi90

Przestał Nagle Działać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początek dodam że od dłuższego czasu nie instalowałem żadnego nowego oprogramowania ani nie grzebałem nic w komputerze. Grałem sobie w starego Wolfensteina ET gdy nagle podczas gry wyskoczył mi blue screen: Wystąpił błąd systemu i zostanie on zamknięty. Po restarcie pojawił sie standardowy czarny ekran i nastąpiło przeliczanie pamięci ale na tym koniec, komputer sie zawiesił. Po ponownym restarcie monitor w ogóle nie reagował, próbowałem wiele razy. Mam trochę zapasowych podzespołów wiec próbowałem podłączyć inny dysk twardy, na przemian wkładałem 1 i 2 kość ramu ale nic to nie dało. Komputer uruchamia się, wiatraczki działają, radiatory od płyty głównej i procesora grzeja się i wszystko niby chodzi ale monitor na nic nie reaguje, podłączyłem też inny monitor ale bez różnicy. Byłem pewny że to wina karty graficznej wiec kupiłem nową ale mimo to dalej to samo. próbowałem tez restartować biosa poprzez wyciągniecie bateryjki. Mysz i klawiatura nie działają oraz nie świeci się zielona dioda na panelu przednim. Czy to może być wina płyty głównej? Co doradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wymieniłeś karte graficzną to jako następny podejrzany to może być płyta główna. Sprawdź czy niema gdzieś wylanych kondensatorów bądź spuchniętych. Kolejno spróbuj uruchomić komputer na jednej kości ramu jeśli masz dwie, jeśli masz jedną to do innego banku pamięci daj. Jaki masz zasilacz? A najlepiej podaj cały konfig kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i odpinać po kolei rożne części ale dalej to samo. Na płycie głównej nie zauważyłem żadnych nietypowych kondensatorów. Nie pozostaje mi nic innego jak ją wymienić. Wziąć tą samą czy polecicie coś innego lepszego i w miarę taniego?

 

Mój sprzęt to:

Intel core 2 Duo 2x 2.66 GHz

Płyta główna Gigabyte GA-73PVM-S2H

Graficzna Asus EN9600GSO Magic, a wcześniej ATI radeon HD2600 pro

Zasilacz PROCOMP ATX KY-500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w szufladzie inny zasilacz, ale mimo wszystko dalej to samo z kompem. W poniedziałek kupie nową płytę, mam nadzieje że będzie już działał.

W szufladzie taaak? i dalej nie działa taaak? W poniedziałek lepiej kup zasilacz na pewno sie przyda.

 

To owe parametry zasilacza żeby nie szukać, na moje oko słabe.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Cargo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz i tak przyda Ci sie wymienić, mniemam że ten, który masz w szufladzie tez nie jest dobrej jakości jak ten marny Procomp. Kup zasilacz to raz, ale sadzę że płyta jednak padła. To jaką kupić zależy od twoich funduszy.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowa płytę Gigabyte EP31-DS3L, wygląda na to że sprzęt już chodzi, uruchamia się normalnie ale jest nowy problem. W momencie w którym pojawia się okno z zapytaniem czy uruchomić system normalnie przestaje działać klawiatura przez co nie mogę dokonać wyboru, po upływie tych kilkunastu sekund odpala się Windows XP po czym wyskakuje niebieski ekran i się restartuje, nie wiem co na nim pisze bo pojawia się na ułamek sekundy. Wygląda mi to na błędy na dysku, próbowałem zrobić formata ale gdy wyskakuje "dowolnych klawisz spowoduje rozruch dysku cd" to klawiatura nie działa :P Trochę to dziwne bo na początku mogę wejść do biosu i normalnie operować klawiaturą. Nowy zasilacz sobie odpuściłem narazie bo nie mam kasy.

 

PS. Użyłem innej klawiatury i udało mi sie uruchomic instalatora. Ładuje wszystkie pliki po czym wyskakuje mi niebieski ekran. Z tego co wyczytałem to problemem jest następujący plik cdfs.sys, pisze że problemem może byc nowy sprzęt i oprogramowanie. Przy próbie odpalenia systemu w trybie awaryjnym komp sie zawiesza. Ze sprzętu wymieniłem płytę główna i kartę graficzną. Co powinienem zrobić?

Edytowane przez Quzi90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak koledzy wczesniej: wymienic zasilacz. mozesz tez sprawdzic pamieci np memtestem. moga byc z nimi problemy. profilaktycznie poluzuj timingi, zjedz z taktowaniem lub daj wiecej papu. jezeli cep krecony to tez go odkrec. problemem moze byc tez dysk. skoro w biosie wszytko dziala [zamin ssytem ma cokolwiek do gadania] a pozniej koniec to o czyms moze swiadczyc. sprawdz dysk na innym komputerze. niedawniej jak 5 dni temu mailem podobna sytuacje. u kolegi na kompie wyskoczyl bsod i pozniej przy kazdym ladowaniu windy. nie dalo sie z nim nic zrobic. kazda proba dobrania sie do dysku konczyla sie bs. zakupiony nowy dysk i wszytko smiga jak zloto

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem więcej partycji i udało mi się w końcu sformatować i zacząć instalacje systemu (Win Xp sp2). W pewnym momencie wyskakuje mi komunikat czy zainstalować uniwersalny sterownik USB czy coś takiego. Obojętnie czy kliknę Tak lub Nie wyskakuje mi 2 podobny komunikat, znika mi kursor i przestaje działać klawiatura. Próbowałem kilkakrotnie formatować i od nowa instalować, podpinać inną mysz i klawiaturę ale nie mogę przez to przebrnąć. Nie wyskakują mi już żadne BS i to nie jest też zawieszony komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Skombinuj sobie klawiaturę i mysz na PS/2 lub ustaw odpowiednio opcje USB w BIOS (USB Legacy na AUto/Enabled)

2. Pożycz od kogoś porządny zasilacz i próbuj na nim.

3. Sprawdź pamięci przy pomocy Gold Memory.

4. Sprawdź dysk w innym kompie - mile widziany screen z zakładki SMART w programie HDTune.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...