Skocz do zawartości
Powerslave

Chlodzenie Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad kupnem chlodzenia na RAM, aktualnie wieje na niego 80mm ale jest to malo efektywne gdyz nie mam tego jak zamocowac i nie owiewa calych pamieci, wiec rozgladam sie za czyms typowo do tego stworzonym. Znalazlem:

 

OCZ XTC Cooler Rev 2

Corsair Dominator GT Memory Airflow Fan (CMXAF2)

Corsair Dominator Memory Airflow Fan (CMXAF1)

Kingston HyperX (KHX-FAN)

GeIL EVO Cyclone Memory Cooler

 

Uzywa/uzywal ktos ktoregos z powyzszych coolerow, lub moze polecic jakis inny wydajny i cichy? Cena nie gra zbytnio roli. Nie wiem tez jak z kompatybilnoscia fanow od Corsaira? Zastanawialem sie nad pasywnymi nakladanymi radiatorami, ale wtedy musial bym zdjac orginalne i nie jestem tez jakos przekonany to ich skutecznosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tylko 2x2GB na 2.0vdimm i szukasz chlodzenia ktore bardziej wyglada niz wieje? Powerslave prosze Cie nie oslabiaj nadwrazliwoscia. Gdybys ciagnal kosci na wiecej niz 2.35 w 4 bankach to mozna byloby sie zastanawiac. A tak to sadze ze ta 80mm to nawet za duzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz.... niekoniecznie. Ja mam dwie Patriotki LLK puszczone na marnych 2.2V i bez nawiewu się zawieszają po prostu na 940MHz 4-4-4-12. Komputer łapie totalny twardy zwis, ew wywali blue :)

Jednak dając tam nawiew są stabilne jak skała. Też kminię co by tam założyć ale ja wymagam 100% pasywa. Jesli poluźnię timingi albo zjadę do 800Mhz to jest OK nawet bez nawiewu :)

Ale na 940MHz 4-4-4-12 sytuacja ma się tak jak przedstawiłem. Uprzedzając - sprawdzałem, to nie wina przegrzanego NB, ewidentnie chodzi o RAM

 

Jednak mój problem częściowo może wynikać z tego że stoi obok nich Ninja w pasywie i blokuje ruch powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Orgiusz, chce dac jakies chlodzenie bo po kilku godzinach grania ramy sa gorace, a tej 80 nie da sie dobrze ulozyc i chlodzi nie calosc ale bardziej gorna czesc ramow. Swoja droga chce krecic procka wyzej i blokuja mnie wlasnie ramy, mam nadzieje ze chlodzenie cos pomoze, na pewno nie zaszkodzi, wiec nie ma tu mowy o nadwrazliwosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to ze są gorące nie oznacza ze już wymagają chłodzenia ;] Moje dwa kity LLK na 2,085v tez nie naleza do zimnych ale póki się nie krzaczą i nie hamują tym CPU zostawiam im tylko lekki przewiew w budzie.

Swoją droga czemu masz 5:6 taktowania FSB:DRAM? Nie beda chlodniejsze na 1:1 900MHz CL4? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 900 i CL4 w ogole nie wstaja, 1:1 dziala tylko przy default 800... dziwne sa te pamieci dlatego chce je schlodzic i zobaczyc czy cos to da, jak nie to moze je sprzedam i kupie cos innego... chociaz watpie, pewnie zostane z nimi przez jakis czas. No to jak, ktory cooler ?:)

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob test ze 120mm @7v na Ninji przy bankach pamieci. Tak z ciekawosci [;

Popróbuję róznych metod i w swoim czasie dam moze sprawodzanie w topicu

Aktualnie przytwierdziłem potężne (jak na ram) radiatory z PIII SLOT1 na każdą z kostek - trochę lepiej niż było ale nadal łapie hard freezy :D

 

 

Wiesz, to ze są gorące nie oznacza ze już wymagają chłodzenia ;] Moje dwa kity LLK na 2,085v tez nie naleza do zimnych ale póki się nie krzaczą i nie hamują tym CPU zostawiam im tylko lekki przewiew w budzie.

Jak widać u mnie jest inaczej ;p

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Corsair Dominator GT będzie wizualnie lepiej pasować do tych A-Dat [;

Wizualnie moze nawet pasowac do nich mlotek, obudowa i tak jest zamknieta wiec na to nie patrze, ma byc skutecznie i cicho :) A ten cooler Corsaira nie jest tylko pod Corsairy? Tak przynajmniej wyczytalem na paru stronach, ale z drugiej strony co mialo by w nim nie pasowac do innych ramow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...