Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Teo to bylo walkowane juz po stokroc razy, ale podpowiem najlepsza wersja biosu do overc to D 1.1 ale to dla rewizji plyty bez wiatraczka czyli D, dla tej nowszej czyli E najlepszy jest 4Power users- czyli overcloking bios. Pozdro

o ile sie nie myle to D jest wlaznie z wiatraczkiem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teo to bylo walkowane juz po stokroc razy, ale podpowiem najlepsza wersja biosu do overc to D 1.1 ale to dla rewizji plyty bez wiatraczka czyli D, dla tej nowszej czyli E najlepszy jest 4Power users- czyli overcloking bios. Pozdro

o ile sie nie myle to D jest wlaznie z wiatraczkiem :wink:
Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, teraz jest wszystko cacy. Wgrałem sobię biosa 1.5 4 power user, i nareszcie mam odblokowane ustawienia pamięci :D

Wcześniej biegałem na 1.4 to była straszna lipa, teraz jest dużo bardziej stabilny i fajniej się kręci. Polecam ten biosik dla wszystkich z Rev. E :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, teraz jest wszystko cacy. Wgrałem sobię biosa 1.5 4 power user, i nareszcie mam odblokowane ustawienia pamięci :D  

Wcześniej biegałem na 1.4 to była straszna lipa, teraz jest dużo bardziej stabilny i fajniej się kręci. Polecam ten biosik dla wszystkich z Rev. E :twisted:

ja na tym 1.5 dojechalem do fsb210 :? ,ten bios jest cacy do "niskich maistrali" do konkretnego krecenia to TYLKO D1.1L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, teraz jest wszystko cacy. Wgrałem sobię biosa 1.5 4 power user, i nareszcie mam odblokowane ustawienia pamięci :D

Wcześniej biegałem na 1.4 to była straszna lipa, teraz jest dużo bardziej stabilny i fajniej się kręci. Polecam ten biosik dla wszystkich z Rev. E

 

ja na tym 1.5 dojechalem do fsb210 :? ,ten bios jest cacy do "niskich maistrali" do konkretnego krecenia to TYLKO D1.1L

 

No tak, ale Rev. E nie biega najlepiej z D1.1L, więc póki co dla Rev E najlepszy jest D1.5 4poweruser.

A jaka jest różnica między biosami D1.5L oc i D1.5L 4poweruser ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny pisze :

do ver. D tylko bios D1.1L

do ver. E tylko bios D1.3L 4-power-user

 

bios D1.5L 4-power-user jest badziewny

 

Michnik --> kompendium jest na tym drugim forum :D Ale chyba tutaj tez by sie przydalo je wkleic...

 

P.S.

Pytanie do weteranow watku :P

Mam starsza karte, gf2mx od pixelview. Jest kompatybilna z AGP 4x/2x.

I teraz taka mala kwestia - agp 8x/4x chodzi na 1.5V, 2x/1x na 3.3V.

Wlozenie karty 2x do slotu agp 8x spali uklady portu i chyba nawet chipset.

Wiec teraz tak : karta niby jest 2x/4x. Na Solteku SL75-KAV (agp max 4x) chodzi bez problemu, nowy gf4 ti4200 agp 4x (1.5V) tez chodzi bez problemu. Ten gf4 na moim FRN2 rowniez chodzi bez problemu. Ale czy ten gf2mx nie sfajczy mi mojego solteka ?

Macie jakies doswiadczenia z puszczaniem starych kart grafiki (AGP) na tym Solteku ? (_Vip_, ty masz chyba jakies stare i badziewiaste ATI :wink: :twisted: :P, z jakimi protokolami AGP jest ono kompatybilne ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michnik --> fajnie, ze wkleiles to 'kompendium' i jest w pierwszym poscie. Na tym drugim forum tez tak mialo byc, ale leniwy _Vip_ :wink: zapomnial albo mu sie nie chcialo... :P Tylko trzeba bedzie zmienic linki do wszystkich biosow 4-power-user i biosa oc - stare faktycznie nie dzialaja.

Przesle Ci nowe adresy na priva (jak znajde).

 

A co do karty, to mozecie spac spokojnie, bo dziala bez problemu :)

Jest to zwykly gf2mx od pixelview, 175/145@230/190.

Z 2420pkt w 3dmarku2001 udalo mi sie wyciagnac 3340 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odnośnie wiatraczka na płytce - wcześniej był podobny post o tym że gnojek hałasuje przy starcie - mi po 3 miesiącach szarpie nerwy przez te pół minuty przy włączaniu, po 2krotnym smarowaniu myślę o jego wypieciu - ale mam pytanko: mniej więcej o ile obniża on temperaturkę (na nie podkręcanym sprzęcie) :roll: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare układów i mosfety na płycie dosyć mocno się grzeją, więc chciałbym przykleić na nie radiatory, które sobię zrobiłem. Jak przymocować je do scalaków, mosfetów? Szukam TANICH pomysłów.

_Vip_ <- chyba coś wiesz na ten temat?

 

Pożyczyłem od kumpla dual packa 2*256 Mushkin PC3500 Cl2 i za żadne chiny (tzn. napięcia, timingi) nie chcą chodzić w dualu na 400MHz, na singlu wstają, miał ktoś takiego zonka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam all mam te plytke do 2 tygodni i udalo mi sie juz uzyskac na niej stabilnie fsb200(10x200) tylko ze wrocilem do ustawien 182x11 bo niby wynik wydajnosci pamieci w AIDA jest wyrzszy (2945mb/s zamiast 2635mb/s)ale wynik w 3dmarku spada o jakie 500pkt wiec nie wiem czy probowac dalej - czy to ma sens ?

Moze mi cos zasugerujecie,nie wiem co mam myslec teoretycznie proc ma te samo predkosc choc na roznym fsb , pamiec na wyrzszym fsb mimo gorszych timingow jest wydajniejsz wiec dlaczego 3dmark leci w dol zamiast do gory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam all mam te plytke do 2 tygodni i udalo mi sie juz uzyskac na niej stabilnie fsb200(10x200) tylko ze wrocilem do ustawien 182x11 bo niby wynik wydajnosci pamieci w AIDA jest wyrzszy (2945mb/s zamiast 2635mb/s)ale wynik w 3dmarku spada o jakie 500pkt wiec nie wiem czy probowac dalej - czy to ma sens ?  

Moze mi cos zasugerujecie,nie wiem co mam myslec teoretycznie proc ma te samo predkosc choc na roznym fsb , pamiec na wyrzszym fsb mimo gorszych timingow jest wydajniejsz wiec dlaczego 3dmark leci w dol zamiast do gory?

A może Ci jednak pamięc nie wytzymuje tych 200MHz i sypie błędami? Przez co niższy wynik w 3D Marku. Przetestuj sobie MEMTEST'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI ZA RADE MICHNIK !!!

no rzeczywiscie pamiotki nie przchodzo memtestu na fsb200 :( ,no nic musze odlozyc na lepsze memorki :twisted: , swoje ustawilem teraz na fsb177 przy timingach 2.0T,2T,2T,3T jesli ktos by byl laskaw niech mi powie czy w aida32 ver3,8 wyniki testow pamieci 2670mb/s odczyt i 1049mb/s zapis to duzo czy malo ,aha moje pamieci to "oficjalnie" KINGSTON 512mb,333ddr,cl2.5 na kosciach Infineona z gory wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI ZA RADE MICHNIK !!!

no rzeczywiscie pamiotki nie przchodzo memtestu na fsb200  :( ,no nic musze odlozyc na lepsze memorki  :twisted:  , swoje ustawilem teraz na fsb177 przy timingach 2.0T,2T,2T,3T jesli ktos by byl laskaw niech mi powie czy w aida32 ver3,8 wyniki testow pamieci 2670mb/s odczyt i 1049mb/s zapis to duzo czy malo ,aha moje pamieci to "oficjalnie" KINGSTON 512mb,333ddr,cl2.5 na kosciach Infineona z gory wielkie dzieki

Tak wogóle to ustaw sobie timingi na 8-3-3-2.5 albo jeszcze lepiej 11-3-3-2.5 i potestuj. Bo może sie okazać, że tak jest i szybciej i, że zdołają 200MHz wytrzymać. Oczywiście napięcie na pamięci na maxa co płyta daje czyli 2.8V. I jeszcze jedno: mam nadzieje, że zasilacz to jakaś porządna firmówka najlepiej min 350-360W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytanek:

 

1. Pare układów i mosfety na płycie dosyć mocno się grzeją, więc chciałbym przykleić na nie radiatory, które sobię zrobiłem. Jak przymocować je do scalaków, mosfetów? Szukam TANICH pomysłów.

_Vip_ <- chyba coś wiesz na ten temat?

 

2. Pożyczyłem od kumpla dual packa 2*256 Mushkin PC3500 Cl2 i za żadne chiny (tzn. napięcia, timingi) nie chcą chodzić w dualu na 400MHz, na singlu wstają, miał ktoś takiego zonka?

 

3. Od czego jest to napięcie VDD? I jaki ma wpływ na OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytanek:

 

1. Pare układów i mosfety na płycie dosyć mocno się grzeją, więc chciałbym przykleić na nie radiatory, które sobię zrobiłem. Jak przymocować je do scalaków, mosfetów? Szukam TANICH pomysłów.  

_Vip_ <- chyba coś wiesz na ten temat?  

 

2. Pożyczyłem od kumpla dual packa 2*256 Mushkin PC3500 Cl2 i za żadne chiny (tzn. napięcia, timingi) nie chcą chodzić w dualu na 400MHz, na singlu wstają, miał ktoś takiego zonka?

 

3. Od czego jest to napięcie VDD? I jaki ma wpływ na OC?

1. :arrow: dwustronna tasma termoprzewodzaca (Rosio taka sprzedaje,ja natomiast uzylem tej z zestawu TT A1414)

 

2. :arrow: podnies Vmem na 2.8V

 

3. :arrow: jest to napiecie NB i teoretycznie podniesienie tego napiecia pomoga w OC,napisalem ze teoretycznie bo u mnie nie daje to zupelnie nic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytanek:

 

1. Pare układów i mosfety na płycie dosyć mocno się grzeją, więc chciałbym przykleić na nie radiatory, które sobię zrobiłem. Jak przymocować je do scalaków, mosfetów? Szukam TANICH pomysłów.  

_Vip_ <- chyba coś wiesz na ten temat?  

 

2. Pożyczyłem od kumpla dual packa 2*256 Mushkin PC3500 Cl2 i za żadne chiny (tzn. napięcia, timingi) nie chcą chodzić w dualu na 400MHz, na singlu wstają, miał ktoś takiego zonka?

 

3. Od czego jest to napięcie VDD? I jaki ma wpływ na OC?

1. :arrow: dwustronna tasma termoprzewodzaca (Rosio taka sprzedaje,ja natomiast uzylem tej z zestawu TT A1414)

 

2. :arrow: podnies Vmem na 2.8V

 

3. :arrow: jest to napiecie NB i teoretycznie podniesienie tego napiecia pomoga w OC,napisalem ze teoretycznie bo u mnie nie daje to zupelnie nic :wink:

Ad1. Jak złapać szanownego Rosio ? Jakiś mail, GG, or something.

 

Ad2. Z napięciami na pamięci też już próbowałem w singlu tak w dualu lipa, u kumpla na NF7 chodzą, ale to nie jest do końca wina mojej mobo bo u mnie w dualu chodzą Corsairy PC3500 na magistrali 200 bez żadnych oporów. Więc może Soltek nie przepada za Mushkinami?

 

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...