Skocz do zawartości
likas

Laptop Dla Studenta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w tytule, potrzebuję kupić laptop do 2,5 tys. Jeśli chodzi o oczekiwania w stosunku do laptopa to mam takie:

- będę mógł na nim swobodnie grać na normalnych/niskich detalach, niekoniecznie w najnowsze gry, jeżeli to coś pomoże, to głównie chodzi mi żeby działał płynnie WoW.

- będzie w miarę wytrzymały, nie potrzebuję ultracienkiego i ultralekkiego, oczywiście nie zamierzam po nim skakać, ale wiadomo, w akademiku różne historie się zdarzają

- bateria pociągnie chociaż z 3 godziny, im dłużej tym lepiej oczywiście

- a sam laptop będzie działał pewnie po 12h dziennie, czyli chłodzenie też się dobre przyda

- czasem :lol: będę go używał do studiowania (nie grafiki :P), początkowo będzie to programowanie na poziomie "Hello World!", ale niech nie wkurza mnie powolną pracą.

- przekątna powyżej 15''

- wiem, że to będzie dziwny podpunkt, ale mam dosyć duże dłonie, więc dobrze aby był wygodny. Chociaż w sumie nigdy nie miałem laptopa, podejrzewam, że trochę zajmie całkowite przyzwyczajenie się.

- w cenie najlepiej żeby był od razu system operacyjny, ale jeżeli znajdzie się laptop, który będzie mi służył dłużej i lepiej, to wiadomo, 300zł na system znajdzie się.

 

Mam nadzieję, że dosyć dobrze zobrazowałem to co potrzebuję . Dodam, że mam niedaleko do Łodzi lub Warszawy, więc jeżeli są jakieś sprawdzone sklepy z laptopami tam, to porsiłbym mocno o adresy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lenovo y530

dell 1555

 

dell 1555:

lepsza gwarancja bo next business day

recka: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-...55.18367.0.html

 

lenovo y530:

pożądniejsza obudowa (ale też prawie 0,5kg cięższa)

recka: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenov...30.11107.0.html z gorszą matrycą i grafiką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow działa płynnie nawet na intelu 4500MHD ;) tylko bez AA

 

 

w euro jest teraz promocja na tą tosie (raty 0% przy okazji)

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/...html#content_3c

 

będzie wydajniejsza od tego della, ma OS, ale słabiej na baterii i kiepskie głośniki

 

sprawdź czy twój wydział jest objęty programem MSDN AA - jeżeli tak to dostaniesz windowsa 7 za free ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tosia jest na DDR3 (tzn hd4570 jest na ddr3 ;) )do tego ma lepszy proc C2D z sse4 i wirtualizacją ;)

 

z 15" w tej cenie to aktualnie najwydajniejsza propozycja ..

 

z 17" byłby jeszcze ASUS K70IO - wydajniejszy od ww. graficznie i jeżeli bez OS to tańszy (2299zł)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie zależy czy bardziej potrzebna ci mobilnosć czy wydajnosc (graficzna)

 

Jezeli nie grasz - lepiej brać coś z kartą intela (ASUS K50IJ/ Lenovo G550/G530/G550G) - są znacznie chłodniejsze i dłużej pracują na baterii

 

jeżeli lubisz w coś pograć to Wspomniany Asus K50AB (przy czym "gorąca z niego sztuka" ;) środkowa część od spodu nagrzewa się do 70*C a wnętrze ~100*C - tak wiec mały piekarniczek ;)

 

no i reszta którą wymieniłem w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K50AB to graficznie najwydajnieszy laptop w swojej cenie. Ale coś za coś. Jego przebiegi na akumulatorze podczas przeglądania internetu to ok. 2h a dell 1555 - 2h40min, co wynika z zastosowania procesora amd. Co więcej laptop ten osiąga b. wysokie temperatury we wnętrzu, co nie wróży dobrze jego długowieczności (na zewnątrz jest ok). Dlatego dla wielu osób lepszym wyborem będzie w tej cenie

asus k50ij z T5870 i x4500 za 1850 zł + 400 os (np. windows 7) czy też jeszcze tańszy asusK50ij-SX036 z t3000 za 1700zł, ale ten krócej będzie działał na baterii niż poprzedni, bo t3000 nie obsługuje speedstep.

 

Poza tym trzeba pamiętać że obudowa w tych asusach jest generalnie gorszej jakości niż w studio 1555.

 

[EDIT] Tak długo kleciłem tego posta że oczywiście Chemik16 mni ubiegł :)

Edytowane przez gglon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do laptopów w tych cenach to można polecić coś z oferty Hp chociażby paviliona DV5, na pewno się powinien sprawdzić i wymagania spełni dla studenta w zupełności. Oczywiście Dell też jak najbardziej można polecić.

Co do sklepów to swiat-laptopow.pl z 3 letnią gwarancją na zakupy i profesjonalną obsługą myśle że jest dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do laptopów w tych cenach to można polecić coś z oferty Hp chociażby paviliona DV5, na pewno się powinien sprawdzić i wymagania spełni dla studenta w zupełności.

Nie, nie można. Seria dv5 znana jest z niesamowitego hałasu i nagrzewania się laptopa. Szczególnie jeśli chodzi o karty dedykowane. Jedyne czym się wyróżnia, to wygląd. A jak wiadomo kupuje się oczami i dlatego tak wielu ludzi paukuje się w dv.

 

Speedstepa akurat można wymusić programowo więc to nie problem

Jeśli mógłbyś powiedzieć jak, dać linka, to byłbym bardzo wdzięczny. Bo jakoś szukam i szukam i nie mogę znaleźć niczego podobnego w necie poza drutem.

Edytowane przez gglon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...