Skocz do zawartości
tyszek21432

Komputer Do 1500/1600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

składam dla znajomych komputer, korzystałem z podpiętego tematu i wybrałem coś takiego:

Procesor AMD Athlon II X2 250 BOX 3,0Ghz - 243 zł

Płyta Gigabyte GA-MA770T-UD3P - 289 zł

Pamięć DDR3 2x2GB PC10600 1333MHz Kingston CL9 KVR1333D3N9K2/4G - 309 zł

Karta Asus HD4850 512MB 265b DDR3 EAH4850/HTDI/512M/A - 402 zł

Dysk Samsung 500GB 5400 16MB HD502HJ - 178 zł

Razem - 1419 zł.

 

Potrzebuję jeszcze obudowę i zasilacz. Tu pytanie do zasilacza, czym się różni zwykły zasilacz modecom 500W za 150 zł od innych po 250 zł.

 

Kasa jaką mogą wydać to 1500-1600zł (im mniej tym lepiej :P). Ten zestaw przekracza niestety 1600 zł, bo dochodzi obudowa i zasilacz.

Co do O/C, raczej nie wskazane, no chyba, że można kupić tańszy sprzęt i uzyskać efekt lepszy od tego podstawowego zestawu.

 

Próbuję ten zestaw jakoś odchudzić, ale w ofercie nie ma np pamięci goodram (można by uciąć 50 zł).

 

Aha, prosiłbym o sugestie w oparciu o sklep apollo.pl (będzie kupowanie on line i odbierane osobiście).

Jakoś nie możemy się przekonać do kupowania on line w sklepach (sprawa gwarancji i w razie W wysyłki itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600gso to chyba za duży spadek wydajności względem tego co takie wyjście oferuje.

 

ja na szybko poleciłbym wymienić cześci na tańsze z podpiętego tematu (proc, ram, grafika) i tyle. proc jakies 30 mniej, grafa tez 30, ram jak piszesz 50, wiec w czym problem?

 

czas już się przekonać do sklepu internetowego i cieszyć się, że przyjedzie pod drzwi a nie się bać :)

 

żeby nie było. sam miałem kiedyś tego typu wątpliwości przez jakieś 34 czy 42 sekundy, nie pamiętam dokładnie, i jak się okazało całkiem bezpodstawnie. kupowałem z agito raz, drugi, trzeci. raz przyszedł padnięty dysk twardy. mail. wysyłka na ich koszt do punktu serwisowego. nowy dysk w przeciągu chyba tygodnia. no problem.

 

jakieś miesiąc temu szukałem najlepszej oferty na konkretny zestaw części. po przewertowaniu netu i opinii padło na digitaldiscount. nie jest jakoś mega znany, ale opinie mówiły za siebie, więc 'zaryzykowałem'. i co? wszytko w najlepszym porządku! zatem no worries, będzie dobrze, byle mieć głowę na karku i brać z zaufanym punktów.

 

btw. 500W za 150zł to taki trochę słaby żart moim zdaniem... to tyle na teraz, pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. 500W za 150zł to taki trochę słaby żart moim zdaniem... to tyle na teraz, pzdr

Możesz uzasadnić ? :) Dlaczego słaby, komp nie będzie chodził po 24h, tylko może po maks 7h i to nie codziennie i to na pewno nie z maks obciązeniem.

 

Duża różnica jest w wydajności pomiędzy AMD Athlon 240,245 i 250 ? Bo może wybrać słabszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tych zasilaczy ? http://www.apollo.pl/store/46 ew. z tego sklepu zasialcz + obudowa

 

Duża różnica jest w wydajności pomiędzy AMD Athlon 240,245 i 250 ? Bo może wybrać słabszy.

 

Panowie, powiedzcie mi jeszcze, czy opłaca się kupić najpier 2 GB http://www.apollo.pl/store/show_detail/53985 a później dokupić następne 2 gb za kilka mc, od http://www.apollo.pl/store/show_detail/53984. Byłoby -142 zł mniej i ew na procku obciąć 33 zł tylko nie wiem czy jest sens.

 

Taka obudowa wystarczy ? :) czy jest coś dobrego w podobnej cenei (~97 zł)

http://alamomarket.pl/p/363/11738/obudowa_...a__czarna_.html

http://alamomarket.pl/p/363/11736/obudowa_...o_srebrna_.html

Edytowane przez tyszek21432

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

240, 245, 250 to odpowiednio 2,8 2,9 i 3,0GHz. Różnica nie jest wielka biorąc pod uwagę, że 240 można do tych 3.0 podkręcić na tyle bezboleśnie, że nawet nie będzie o tym wiedział ;P

 

nie ma nic złego w kupnie ramów na raty. pamiętaj też o tym, że instalując system 32bit 4GB nie zostaną najprawdopodobniej wykorzystane ze względów na ograniczenia architeORT: ORT: ktury.

 

obudowy jak obudowy, pewnie by się sprawdziły. osobiście nie pasowałyby mi 2x80 na tylniej ściance zamiast 1x120, ale to już jak wolisz.

 

zasilacz. te 500W za 150 zł... tłumaczył nie będę bo nie mam podstaw i wiedzy dlaczego, ale to mi jakoś nie wzbudza zaufania (i nie jest to bezpodstawna opinia, nie chcę jednak się włączać w dyskusję na ten temat). a, i 7h zamiast 24h to nie jest żadna taryfa ulgowa. chyba lepiej kupić jakieś solidne 400W, bo i tak ten zestaw nawet tylu nigdy nie wciągnie. polecam jakieś kalkulatory/arty na temat poboru mocy :)

 

polecić teraz z apollo też nie mam co, bo w temacie mocno nie siedzę, więc poczekaj na bardziej kompetentne osoby, pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby Cie nie zanudzac technicznymi roznicami miedzy zasilaczami powiem krotko nie oszczedzaj kasy na zasilaczu gwarantuje on spokojne zycie twojego piecyka przez dlugi czas a modecom do najlepszych delikatnie mowiac nie nalezy wybierz cos z be quiet nr 11. caly zestaw jaki wybrales jest ok mozesz zmienic plyte glowna na asrocka pewnie bedzie troche taniej , procka bez problemu na boxowym chlodzeniu poprowadzisz na 3,5 Ghz

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nie dla siebie kupuje dlatego chcę kupić na miejscu. Lapka kupowałem on line, lecz dla kogoś w razie W może być problem z wysłaniem i reklamowaniem.

 

Co do pamięci, to chyba wezmę 3x1 GB 1333 mhz. Bo system będzie na 99% 32 bitowy bo taką licencję posiadają.

 

Hmmm, co do tego asrocka to pomyślę, w sumie u mnei stoi jeden na asrocku i tak tragicznie się nie spisywał (hmm 04 rok chyba).

Właśnie w tym zestawie mam zasilacz 350 W modecom i jakoś przez te 5 lat nie miałem z nim problemu, dlatego się tak dopytuję.

 

Edit: niestety podana płyta asrock jest na socekt AM2+, a procek na AM3.

Edytowane przez tyszek21432

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty am2+ obsługują cpu am2, am2+ oraz am3 wraz z pamięciami ddr2.

Płyty am3 obsługują cpu am3 wraz z pamięciami ddr3.

 

Zestaw 3x1GB ddr3 jest dedykowany dla I7 który to obsługuje triple channel.

 

Dla amd lepiej 1 lub 2 kości pamięci. Mogą być też 4 moduły, jednak to rodzi czasami jakieś problemy, np mniejsze oc, przegrzewanie się modułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 150zł można kupić markowe 400W od Fortrona/Amacrox'a czy Pentagram'a. Przy tej konfiguracji 400W w zupełności wystarczy. Oszczędzanie na zasilaczu kończy się najczęściej zapachem palonego ebonitu i awarią komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz odchudzić to weź najsłabszego Athlona II jaki jest, te 200Mhz to możesz szyną podkręcić bez bólu, na każdej płycie, dasz FSB na 215 i spoko - masz te 3Ghz a pójdzie na pewno dużo wyżej. Na boxie ten procek może chulac powyrzej 3,5Ghz bez niebezpieczeństwa przegrzania.

 

Na zasilaczu nie oszczędzaj, musiz dać w granicach 200 PLN. Spojrzałem na ofertę Apollo - weź Chieftec GPS-450AA-101A 450W (181 PLN) spokojnie da radę. Ten zestaw i tak nie weźmie ponad 350Wat.

 

Powiedz tym lolom z Apollo, że jak czegoś nie ma np. tych Goodramów to mają sprowadzić - co to za tekst, że coś jest niedostępne... Klient płaci to wymaga!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako, że jest problem z dostępnością zasilacza FSP500-60GHN,

dostałem ofertę wymiany go na OCZ stealth 500w - jakieś opinie o nim?

Ten zasilator co podal kolega wyzej ciągnie moj cofing i bdb sobie radzi;) ale stary juz jest;p dobrze zrobisz biorac tego OCz: 500W, odpinane kabelki;) tez na takiego zmienie bo juz mnie wkurza ten nieporzadek w budzie;D

Odepniesz chyba obcinaczkami te kabelki, trudniej będzie z podpięciem. Odpinane przewody to OCZ ModXstream PRO 500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podałem w specyfikacji tego komputera Dysk Samsung 500GB 5400 16MB HD502HJ - 178 zł

Dziś zobaczyłem, że jest to dysk z obrotami 5400/min. Chyba trochę wolny, zastanawiam się jaki wziąć 7200 ?

Możecie coś polecić.

Na stronie apollo jest błąd, to jest wersja HJ, czyli F3 i ma 7200 obrotów, F2 - 5400 jest chyba za 174zł

ja mam wlasnie taki dysk i jest w pyte:D bardzo dobry;) a przynajmniej mnie zadowala;)

Ty masz HI, świetnie że Cię zadawala, ale na system to on się średnio nadaje, ze swoim długim czasem dostępu.

jako, że jest problem z dostępnością zasilacza FSP500-60GHN,

dostałem ofertę wymiany go na OCZ stealth 500w - jakieś opinie o nim?

Może być OCZ, a jak nie to 400W apn, albo ghn Ci wystarczą (apn ma trochę lepszą obciążalność lini 12V, ale ubogie okablowanie, jednak przy 1hdd i 1dvd Ci wystarczy)

weź Chieftec GPS-450AA-101A 450W (181 PLN) spokojnie da radę.

Nie bierz tego Chieftecka, bo to konstrukcja sprzed kilku lat Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...