Skocz do zawartości
Carmamir

9800gt Czy 4850/4870 ? Do X2 4200+

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam odpowiedniej grafy dla mnie z najlepszym stosunkiem cena jakość.

 

Teraz mam :

 

Asus M2N-MX SE PLUs

X2 4200+

7300GT

1GB RAM

monit 22"

 

 

Jako że używałem Xbox360 do grania to nie inwestowałem w PC, jednakże 3 konsola mi padła i mam dość, wracam do PC tym bardziej że gram w to co jest i na PC, a do gier innych mam WII, więc, chciałbym pograć w nowe gierki jak Fuel, Shift, GTA4 itp. w rodzialce 1600 na max lub bliskich max.

 

Zastanawiam sie nad kupnem grafy:

 

9800GT jest za ok. 80F, 4850 tylez samo, natomiast 4870 za 120F mozna dostac wersje 1GB, roznica niewielka a z tego co widze to ogromna przepasc wydajnosci ?

 

 

Druga sprawa czy do 4870 ten procek to nie za malo ? Moze jakis inny w miare tani procek ?

 

Widziałem coś takiego:

AMD Phenom X4 9950 2.6GHz Black Edition Socket AM2+ 125W 4MB L2 Cache (512KBx4) Retail Boxed Processor 98F

Jest jeszcze AMD Phenom X4 9650 2.3GHz Socket AM2+ 2MB L3 za 82F.

 

Z tych 2 pewnie na 99% to ten X4, jednakże czy warto to tu wsadzać ?? Może coś innego tańszego (ale w okolicach 40F bo wiecej to oplaca sie dorzucic pewnie do Phenoma).

 

 

Druga sprawa jakie RAMy tam wsadzic ?? Teraz mam 1GB na pewno dorzuce jeszcze 2GB, sa tanie jak barszcz wiec... Chyba ze warto doposazyc go w 2x2GB + 1GB ???

 

 

Moim celem to uzyskanie jak najlepszej wydajnosci wydajac jak najmniej pieniedzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację do tych kart ten procek to stanowczo za mało.

A z tych dwóch wymienionych to żaden. Lepiej kup cos z serii PII pożerają ter X4 na śniadanie.

A i czemu nie te X4 co podałeś wyżej..już mówię (piszę)

- strasznie gorący

- mała wydajność na starcie

- bardzo słabe możliwości OC

- duże zużycie prądu.

A najlepiej to tak sprzedaj to co masz i zajrzyj do zestawów na wrzesień. Na pewno wybierzesz coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z intela teraz najbardziej oplacalne(czyt. przyszlosciowe) na I5 ale to juz wieksza kasa.na LGA775 to do tego gtx260 216core jais E8500 styknie i dobra plyta glowna. 4gb ramu, zasilacz OCZ 500w i gra.

 

Ewentualnie z innej strony na AMD z zestawów Miguela707 z prockiem x3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam również kupno GF260 GT to dobry wybór ?? Z tego co widziałem ma więcej jednostek bo aż 192 a 9800GT tylko 112 czy 118...

gtx260 192sp to nie najlepszy wybór bo jest zauważalnie wolniejszy od HD4870 , jak już to kupuj gtx260 216sp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...