Skocz do zawartości
mily

Nowy komputer.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Zamierzam se kupić nowego kompa i myślałem o płycie głównej Epox'a z nforce2 i o procesorze AMD Athlon XP 1700+ (procesor zmieni się tylko, gdy overlocking bedzie maly :))

 

Jedyny probel tkwi w pamięciach.

Potrzebuje 2 takie same kości (aby zastosować DualDDR) 512MB DDR400 CL2.5. Jakiego producenta radzicie wybrać (prosze zwrocic uwage na cene)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci Kingston HyperX DDR333 (220zł 256MB) - spoxx pójdą na DDR420 a mobo to rzeczywiście Abit NF7-S rev. 2.0 no chyba że nie jesteś jakimś HardOC to weź Epox'a 8RDA+ jak dobrze poszukasz to za 480zł znajdziesz.

 

UPDATE Nie żeby Epox nie był super płytą ale FSB >200Mhz bez moda i dodatkowego chłodzenia trudno osiągnąć a Abicik śmiga nawet na 235Mhz bez zbędnej zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Epox 8RDA3+? Ma już pełne wsparcie dla FSB>-200MHz i lepszy radiator. Tu z kolei pytanie brzmi tak: czy ten mobo posiada porty COM (seriale), bo na zdjęciach jakoś ich nie widziałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zamierzam se kupić nowego kompa i myślałem o płycie głównej Epox'a z nforce2 i o procesorze AMD Athlon XP 1700+ (procesor zmieni się tylko, gdy overlocking bedzie maly :))

 

Jedyny probel tkwi w pamięciach.

Potrzebuje 2 takie same kości (aby zastosować DualDDR) 512MB DDR400 CL2.5. Jakiego producenta radzicie wybrać (prosze zwrocic uwage na cene)?

Co do pierwszej rzeczy, to moim zdaniem dobrze myślałeś(EpoX 8RDA+ i AXP+ 1700 0.13). Co do pamiątek to sądze, że te TwinMOS'y mają dobry stosunek cena/jakość. Oczywiście, jak masz więcej $, to bież jakięś full wypas(geil or stg), a jak nie to te Twin'y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci Kingston HyperX DDR333 (220zł 256MB) - spoxx pójdą na DDR420 a mobo to rzeczywiście Abit NF7-S rev. 2.0 no chyba że nie jesteś jakimś HardOC to weź Epox'a 8RDA+ jak dobrze poszukasz to za 480zł znajdziesz.

 

UPDATE  Nie żeby Epox nie był super płytą ale FSB >200Mhz bez moda i dodatkowego chłodzenia trudno osiągnąć a Abicik śmiga nawet na 235Mhz bez zbędnej zabawy.

Głupstwa, chyba mówisz o starszych modelach. Najnowsze wersje z najnowszymi mostkami C1 :twisted: mają identyczne możliwości co te wasze święte Abity. Bo w obu płytach są montowane takie same rev mostków. Co w znaczym stopniu zmniejszyło wydalanie ciepła przez te mostki, i przy 200fbs nie potrzeba dodatkowego chłodzenia tylko orginalne.

 

A Epox 8RDA3+? Ma już pełne wsparcie dla FSB>-200MHz i lepszy radiator. Tu z kolei pytanie brzmi tak: czy ten mobo posiada porty COM (seriale), bo na zdjęciach jakoś ich nie widziałem?

Epox 8rda+ rev 1.1 z C1 ma też wsparcie dla 200fsb. 8rda3+ tez ma mostki C1 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci Kingston HyperX DDR333 (220zł 256MB) - spoxx pójdą na DDR420 a mobo to rzeczywiście Abit NF7-S rev. 2.0 no chyba że nie jesteś jakimś HardOC to weź Epox'a 8RDA+ jak dobrze poszukasz to za 480zł znajdziesz.

 

UPDATE  Nie żeby Epox nie był super płytą ale FSB >200Mhz bez moda i dodatkowego chłodzenia trudno osiągnąć a Abicik śmiga nawet na 235Mhz bez zbędnej zabawy.

Głupstwa, chyba mówisz o starszych modelach. Najnowsze wersje z najnowszymi mostkami C1 :twisted: mają identyczne możliwości co te wasze święte Abity. Bo w obu płytach są montowane takie same rev mostków. Co w znaczym stopniu zmniejszyło wydalanie ciepła przez te mostki, i przy 200fbs nie potrzeba dodatkowego chłodzenia tylko orginalne.

 

A Epox 8RDA3+? Ma już pełne wsparcie dla FSB>-200MHz i lepszy radiator. Tu z kolei pytanie brzmi tak: czy ten mobo posiada porty COM (seriale), bo na zdjęciach jakoś ich nie widziałem?

Epox 8rda+ rev 1.1 z C1 ma też wsparcie dla 200fsb. 8rda3+ tez ma mostki C1 :twisted:

 

tylko zapomniales o jednnej tyci tyci roznicy a mianowicie napiecia na Vdd = ktorego epox niestety zmieniac nie moze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem kupić płytę główną Epox'a 8RDA3+ (i taka chyba będzie). RAM chyba wezmę TwinMOS'a, bo mam troche "zabytków" :), a procesor, to myślałem Athlon XP 1700+ 0.13u i podkręcić magistrala na 200MHz (FSB400MHz). I teraz pytanie: Ile mógłbym wyciągnąć z tego AXP na magistrali 200MHz i jakiego mnożnika użyć? Z jakiej serii kupować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem kupić płytę główną Epox'a 8RDA3+ (i taka chyba będzie). RAM chyba wezmę TwinMOS'a, bo mam troche "zabytków" :), a procesor, to myślałem Athlon XP 1700+ 0.13u i podkręcić magistrala na 200MHz (FSB400MHz). I teraz pytanie: Ile mógłbym wyciągnąć z tego AXP na magistrali 200MHz i jakiego mnożnika użyć? Z jakiej serii kupować??

Wszystko SpoX. Fsb ustwisz na 200 :D Ile wyciągniesz zależy od chłodzenia, ale sądze że 2000Mhz(2400XP+) spokojnie :D Co do serii, to już dawno się w nich pogóbiłem, więc Ci nie doradze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz geil a mobo epox 8rda+

Jeśli miałeś na myśli te GEIL'e:http://www.sirius.pl/art.php?id=105&typ=test&aid=76

to @ się one gorzej od TwinMOS PC-3200 kości: M.tec 0312D TTD7608F8E8E50B, a są o wiele droższe.

 

Co do mobo to polecam ABITA NF7 (S).

Co do tego testu pamieci to nie uważam go za wiarygodny.

Zainstalowałem już 6 takich GL3500PU AGL08UL3264D1TG45-KT i każda z nich pracwoała z częstotliwościa 235MHz przy napięciu 2.6V i 2/3/3/5. Ciesze się, że ten Twin-mos tak im ładnie pracował ale nie napisałi, iż różnice pomiedzy poszczególnymi egzemplażami są naprawde spore. Akurat nie widziałem żadnego który 235MHz by wytrzymał,a instaluje ich znacznie więcej niż geili bo są tanie. Za to widziałem takie które więcej niz 205MHz nie pójdą(chodzi mi oczywiście o TTD7608F8E8E50B). Co więcej nawet M-Tec 50A nie chce poprawnie powyżej 230MHz działać. Twierdzę, że ten ich egzemplaż testowy był jakś nadludzki. Przy tworzeniu takich testów powinien powinien być brany pod uwagę rozkład zmiennej losowej który charakteryzował by prawdopodobieństwo że kupiona kość bedzie pracowała z parametrami takimi jak ich testowa. W przypadku Geili było by ono napewno dużo wyższe. Przecież zdażają sie nawet kości noname które wysoko się krecą. Jednak szanse trafienia takiej sztuki są niewielkie. Rozumując w ten sposób mógłbym wybrać sobie taki egzemplaż(np z 1000sztuk), zrobić test i ztwierdzić, że jest lepszy od większości kości dostępnych na rynku(co było by bzdurą). Pamięci Geil są wyśmienite i uznanie ich za mniej wydajnych od Twinmosów w moim mniemaniu podważa wiarygodność testującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić:

Procesor: AMD Athlon XP 1700+ Thoroughbred B0 JIUHB 0.13u

Pamięć RAM: 2 kości TwinMOS'a 512MB DDR400 PC3200 CL2.5

Płyta główna: Epox EP-8RDA3+ (pozwala na ustawianie napięcia na VDD)

Pasta termiczna: Arctic Silver II

Coolerek: Spire 5F271B1L3 AMD 3.0GHz FalconRock II

 

Co o tym sądzicie?

na www.cpudatabase.com ktoś wyciągnął na płycie głównej Epox z chipsetem NForce2 i właśnie takim procesorze z tej serii i na troche gorszym coolerku 3GHz :D. Jest to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz geil a mobo epox 8rda+

Jeśli miałeś na myśli te GEIL'e:http://www.sirius.pl/art.php?id=105&typ=test&aid=76

to @ się one gorzej od TwinMOS PC-3200 kości: M.tec 0312D TTD7608F8E8E50B, a są o wiele droższe.

 

Co do mobo to polecam ABITA NF7 (S).

Co do tego testu pamieci to nie uważam go za wiarygodny.

Zainstalowałem już 6 takich GL3500PU AGL08UL3264D1TG45-KT i każda z nich pracwoała z częstotliwościa 235MHz przy napięciu 2.6V i 2/3/3/5. Ciesze się, że ten Twin-mos tak im ładnie pracował ale nie napisałi, iż różnice pomiedzy poszczególnymi egzemplażami są naprawde spore. Akurat nie widziałem żadnego który 235MHz by wytrzymał,a instaluje ich znacznie więcej niż geili bo są tanie. Za to widziałem takie które więcej niz 205MHz nie pójdą(chodzi mi oczywiście o TTD7608F8E8E50B). Co więcej nawet M-Tec 50A nie chce poprawnie powyżej 230MHz działać. Twierdzę, że ten ich egzemplaż testowy był jakś nadludzki. Przy tworzeniu takich testów powinien powinien być brany pod uwagę rozkład zmiennej losowej który charakteryzował by prawdopodobieństwo że kupiona kość bedzie pracowała z parametrami takimi jak ich testowa. W przypadku Geili było by ono napewno dużo wyższe. Przecież zdażają sie nawet kości noname które wysoko się krecą. Jednak szanse trafienia takiej sztuki są niewielkie. Rozumując w ten sposób mógłbym wybrać sobie taki egzemplaż(np z 1000sztuk), zrobić test i ztwierdzić, że jest lepszy od większości kości dostępnych na rynku(co było by bzdurą). Pamięci Geil są wyśmienite i uznanie ich za mniej wydajnych od Twinmosów w moim mniemaniu podważa wiarygodność testującego.

Po części masz rację,tylko zastanawiam mnie fakt dlaczego na zachodnich forach w testach o podkręcaniu sławetnego DLT3C większość rekordów padła na pamięciach CORSAIR i TWINMOS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić:

Procesor: AMD Athlon XP 1700+ Thoroughbred B0 JIUHB 0.13u

Pamięć RAM: 2 kości TwinMOS'a 512MB DDR400 PC3200 CL2.5

Płyta główna: Epox EP-8RDA3+ (pozwala na ustawianie napięcia na VDD)

Pasta termiczna: Arctic Silver II

Coolerek: Spire 5F271B1L3 AMD 3.0GHz FalconRock II

 

Co o tym sądzicie?

na www.cpudatabase.com ktoś wyciągnął na płycie głównej Epox z chipsetem NForce2 i właśnie takim procesorze z tej serii i na troche gorszym coolerku 3GHz :D. Jest to możliwe?

...jedno pytanie:

gdzie chcesz kupić tego EPOXA 8RDA3+ i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie :D

 

Jakbym dopadł tego mobo (bo nie wiem jeszcze, czy dostane takie cudeńko) i jakbym dopadl procek Athlon XP 1700+ T-Bred DLT3C JIUHB 0.13u, to ile mógłbym z tego procka wycisnąć?

Na overclockers.com ktoś wycisnął z niego ponad 4GHz (w co raczej nie chce mi się wierzyć), ale tak z 3GHz (200MHz*15) to wyciągnąłbym, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie :D

 

Jakbym dopadł tego mobo (bo nie wiem jeszcze, czy dostane takie cudeńko) i jakbym dopadl procek Athlon XP 1700+ T-Bred DLT3C JIUHB 0.13u, to ile mógłbym z tego procka wycisnąć?

Na overclockers.com ktoś wycisnął z niego ponad 4GHz (w co raczej nie chce mi się wierzyć), ale tak z 3GHz (200MHz*15) to wyciągnąłbym, czy nie?

1/myślałem,że już 8RDA3+ już są w sprzedaży???

 

2/co do kręcenia to jak z ruletką..Prędzej zbliżysz się do częstotliwości zegara XP 3000+ niż osiągniesz magiczne 3GHz.

 

3/Zobacz tylko czym chłodzony był ten procek na overclockers.com....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzony był Waku (nad u był unlał - to chyba jakiś niemiecki wentylatorek)

 

A pracujący na 34xxMHz byl chlodzony Spire 5f571b1l1 FalconRock II :)

 

Noo ja oczywiscie uzyje jeszcze pasty termicznej :).

 

Ale tak na oko, to ile MHz moznaby wyciagnac, przy takiej konfiguracji?

2500MHz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzony był Waku (nad u był unlał - to chyba jakiś niemiecki wentylatorek)

 

A pracujący na 34xxMHz byl chlodzony Spire 5f571b1l1 FalconRock II :)

 

Noo ja oczywiscie uzyje jeszcze pasty termicznej :).

 

Ale tak na oko, to ile MHz moznaby wyciagnac, przy takiej konfiguracji?

2500MHz? :)

Myslę,że te 2.5Ghz jesteś w stanie z niego wycisnąć...Średnio bez ingerencji w napięcia idą na 2100-2200MHz.

...ale jak już napisałem wcześciej DLT3C to loteria (jedne @ się lepiej,drugie gorzej...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci to bierz Twin Mosy ja dzisiaj godzinę temu wymieniłem swoje Infineonki na Twin Mosy i chodzą na 200 MHz bez problemu timingi 5-3-3-2 natomiast na 210 MHz timingi 6-3-3-2,5 napiecie 2,77V. Nie wiem kto tam wczesniej powiedział że na Epoxie 8rda+ nie wyciągnie sie 200 MHz fsb, ale koles chyba nigdy nie miał tego epoxa w rękach, przecież z chipsetem C1 biega bez problemu na 220 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepie komputerowym, w TPC w Legnicy i pytałem o AXP.

Sprzedawca powiedział, że mają takie procesory (zielone = niskonapięciowe). Jest to DLT3C JIUHB 1700+. Miał wypalone mostki L3, czyli zablokowane mnożniki. Jednakże gościu powiedział, że mnożniki są odblokowane, bo na ASUS'ie wyciągnął mnożnik 19x, ale komp się co chwila wieszał.

 

I teraz pytanka:

Czy opłaca się kupować ten procesor niskonapięciowy, czy lepiej ten zwykły?

Czy miał on odblokowane mnożniki, czy zablokowane?

 

Ile możnaby z tego procka wyciągnąć na magistrali 200MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci Kingston HyperX DDR333 (220zł 256MB) - spoxx pójdą na DDR420 a mobo to rzeczywiście Abit NF7-S rev. 2.0 no chyba że nie jesteś jakimś HardOC to weź Epox'a 8RDA+ jak dobrze poszukasz to za 480zł znajdziesz.

 

UPDATE  Nie żeby Epox nie był super płytą ale FSB >200Mhz bez moda i dodatkowego chłodzenia trudno osiągnąć a Abicik śmiga nawet na 235Mhz bez zbędnej zabawy.

Głupstwa, chyba mówisz o starszych modelach. Najnowsze wersje z najnowszymi mostkami C1 :twisted: mają identyczne możliwości co te wasze święte Abity. Bo w obu płytach są montowane takie same rev mostków. Co w znaczym stopniu zmniejszyło wydalanie ciepła przez te mostki, i przy 200fbs nie potrzeba dodatkowego chłodzenia tylko orginalne.

 

A Epox 8RDA3+? Ma już pełne wsparcie dla FSB>-200MHz i lepszy radiator. Tu z kolei pytanie brzmi tak: czy ten mobo posiada porty COM (seriale), bo na zdjęciach jakoś ich nie widziałem?

Epox 8rda+ rev 1.1 z C1 ma też wsparcie dla 200fsb. 8rda3+ tez ma mostki C1 :twisted:

 

tylko zapomniales o jednnej tyci tyci roznicy a mianowicie napiecia na Vdd = ktorego epox niestety zmieniac nie moze.

Jak sam powiedziałeś różnica tyci tyci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepie komputerowym, w TPC w Legnicy i pytałem o AXP.

Sprzedawca powiedział, że mają takie procesory (zielone = niskonapięciowe). Jest to DLT3C JIUHB 1700+. Miał wypalone mostki L3, czyli zablokowane mnożniki. Jednakże gościu powiedział, że mnożniki są odblokowane, bo na ASUS'ie wyciągnął mnożnik 19x, ale komp się co chwila wieszał.

 

I teraz pytanka:

Czy opłaca się kupować ten procesor niskonapięciowy, czy lepiej ten zwykły?

Czy miał on odblokowane mnożniki, czy zablokowane?

 

Ile możnaby z tego procka wyciągnąć na magistrali 200MHz?

To L1 a nie L3 odpowiadają za odblokowanie mnożnika. L3 muszą być skonfigurowane żeby ustawić mnożnik domyślny(11x).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz geil a mobo epox 8rda+

Jeśli miałeś na myśli te GEIL'e:http://www.sirius.pl/art.php?id=105&typ=test&aid=76

to @ się one gorzej od TwinMOS PC-3200 kości: M.tec 0312D TTD7608F8E8E50B, a są o wiele droższe.

 

Co do mobo to polecam ABITA NF7 (S).

Co do tego testu pamieci to nie uważam go za wiarygodny.

Zainstalowałem już 6 takich GL3500PU AGL08UL3264D1TG45-KT i każda z nich pracwoała z częstotliwościa 235MHz przy napięciu 2.6V i 2/3/3/5. Ciesze się, że ten Twin-mos tak im ładnie pracował ale nie napisałi, iż różnice pomiedzy poszczególnymi egzemplażami są naprawde spore. Akurat nie widziałem żadnego który 235MHz by wytrzymał,a instaluje ich znacznie więcej niż geili bo są tanie. Za to widziałem takie które więcej niz 205MHz nie pójdą(chodzi mi oczywiście o TTD7608F8E8E50B). Co więcej nawet M-Tec 50A nie chce poprawnie powyżej 230MHz działać. Twierdzę, że ten ich egzemplaż testowy był jakś nadludzki. Przy tworzeniu takich testów powinien powinien być brany pod uwagę rozkład zmiennej losowej który charakteryzował by prawdopodobieństwo że kupiona kość bedzie pracowała z parametrami takimi jak ich testowa. W przypadku Geili było by ono napewno dużo wyższe. Przecież zdażają sie nawet kości noname które wysoko się krecą. Jednak szanse trafienia takiej sztuki są niewielkie. Rozumując w ten sposób mógłbym wybrać sobie taki egzemplaż(np z 1000sztuk), zrobić test i ztwierdzić, że jest lepszy od większości kości dostępnych na rynku(co było by bzdurą). Pamięci Geil są wyśmienite i uznanie ich za mniej wydajnych od Twinmosów w moim mniemaniu podważa wiarygodność testującego.

Po części masz rację,tylko zastanawiam mnie fakt dlaczego na zachodnich forach w testach o podkręcaniu sławetnego DLT3C większość rekordów padła na pamięciach CORSAIR i TWINMOS ?

Starsze rewizje 8RDA nie specjalnie chciały pracować z pamięciami GeiL, a większość rekordów była bita właśnie na 8RDA. Teraz na topie jest NF7-S 2.0 który nie ma z tym problemu, więc może coś się w tej materii zmieni. Co do Corsairów, to XMS 3500 chyba nie prędko zobacze ze względu na ich cenę ( chyba najwyższą ze wszystkich pamieci na rynku) natomiast sam mam XMS3200cl2 za które dałem swego czasu majątek i nie wyobrażam sobie aby można nimi pobić jakiś rekord. Maksymalnie pracują przy 215MHz i nie pomaga już podnoszenie napiecia ani osłabianie timingów.

Do milego:

Możana przyjąć że w wszystkich DUT3C i DTL3C(poza steppingiem A który też miał takie oznaczenie) są odblokowane. Sprawdzić można omomierzem albo na oko( fabryczne rozłączenie mostka w AXP realizowane jest poprzez przecięcie go laserem co zostawia widoczne czarne otwory).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...