Skocz do zawartości
Wilu436

Awaria Ramu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moj problem wygląda tak: Komputer się bardzo dlugo włącza, około 15-30 minut. Wszystko jest dobrze do momentu pojawienia się ładowania Windowsa XP ( ten przelatujący niebieski paseczek) Ten paseczek przelatuje około 50 razy. Później po około 5 minutach pokazuje się czarny ekran. Po 10 minutach tapeta, potem pasek zadań, na którym nie mogę nic zrobić, bo jak na niego najade myszką to jest klepsydra. Gdy chce coś zrobić, np. otworzyć właściwości mojego komputera, to komp się resetuje.

 

Nie mam pojęcia co może być przyczyną, ale najbardziej sklaniałbym się do RAMu albo procesora. W czym tkwi problem?

Edytowane przez Wilu436

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt to:

Intel Celeron 1700 MHz

512 RAM

nVIDIA GeForce2 MX/MX 400

Dwa dyski twarde:

MAXTOR 4K040H2 40 GB

Seagate Barracuda 7200.10 250 GB (ST3250820A)

Model zasilacza: Tracer 4Life/400

 

Cały czas pisze z Trybu Awaryjnego z obsługą sieci. BO jak wchodze na normalny tryb, to się nie da pracować. Jak spróbuje w coś wejść to komputer zmula, zmula, aż w końcu się resetuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk nie ma takiej temperatury, bo to raczej nie możliwe. Program najwyraźniej nie radzi sobie z poprawnym odczytem danych.

Jeśli tryb awaryjny działa normalnie i nie muli tak tragicznie, to zacznij od zainstalowana systemu od nowa. Dobrze by było zainstalować możliwie najnowsze sterowniki do wszystkiego.

 

Nie wiem jaką masz płytę, ale dziwne że nie ma problemów z obsługą dysku 250GB.

 

W przypadku dalszych problemów zresetuj ustawienia bios przy pomocy zworki.

 

Sprawdź też pamięci przy pomocy np. GoldMemory.

 

Sprawdź taśmy do dysków oraz wszystkie wtyczki zasilacza, które są podpięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...