Skocz do zawartości
Spider

Nowy Komp Problem Z Fps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów mam otóż problem z nowym kompem a mianowicie z FPS w grach są bardzo zaniżone a zwłaszcza w GTA IV gdzie gierka powinna hulać mam średnio 20-30 fps przy ustawieniach high komputer sam składałem nie jest to jakaś skomplikowana rzecz, posiadam zainstalowany system operacyjny windows Xp SP3 instalowany ze 3 razy Brak wirusów przeskanowany komp, najnowsze stery do grafiki, płyty głównej, wszystkie aktualizacje systemowe dodam jeszcze że zakupione ramy Patriot 1333Mhz ddr3 CL7 po włożeniu do kompa pracowały z prędkością 1066Mhz więc ustawiłem je na 1333Mhz nadałem Timingi 7-7-7-20 według zaleceń producenta i zwiększyłem napięcie na 1.7V bo przy 1.6V standardowo wywalało błędy w memtest. Wracając do gierki zainstalowany jest najnowszy patch 1.4, all oprogramowanie do poprawnej pracy GTA IV Net framework 3.5 itd. Temperatury w kompie są wporzo proc=41 grafa=46 twardziel=35 mobo=40 zresztą temperatury nic do tego nie maja bo spadek fps jest zaraz po włączeniu gry. Jeśli ktoś miał kiedyś styczność z takim problemem lub wie jak go naprawić proszę o pomoc.

 

Konfig mojego kompa:

 

Typ procesora

AMD Phenom II X4 Black Edition 955, 3200 MHz (16 x 200)

 

Nazwa płyty głównej

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

 

Pamięc Ram:

Patriot Extreme Perfomance PC3 1333-CL7 2*2GB DDR3 SDRAM

 

Karta wideo:

Gigabyte GeForce GTX 275 896MB DDR3 DualDVI PCX GV-N275UD-896I OC

 

Dysk Twardy:

WD Caviar Black Edition 500GB 7200Rp 32MB Sata WD5001AALS

 

Zasilacz:

Chieftec 600W CFT-600-14CS Modularny

 

PS. Czy zainstalowanie Visty Ultimate 64Bit polepszyło by sytuacje ?

 

EDIT. Zrobiłem test w 3Dmark06 i wyszło:

3DMark Score: 12899

SM2.0 Score: 5468

HDR/SM3.0 Score: 4937

CPU Score 4929

 

I porównując punkty moje z innymi w necie są sporo zaniżone ludzie z gorszym sprzętem uzyskują ok. 15000 punktów nie wiem co jest nie tak ale bardzo zaniepokoił mnie test cpu miałem tam raptem 1-2 fps : CPU1-Red Valley 1.632fps i CPU-Red Valey 2.381 fps WTF !!!

Edytowane przez Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki CPU są w porządku. Wynik w 3Dmark06 zaniża ci grafa. Sprawdź temperaturę grafiki pod obciążeniem. Wgraj inne sterowniki.

Sądzisz że to grafa zaniża czyli jest za słaba tak? wątpię w to no ale dobra.

Zrobiłem te testy fotki zamieszczam poniżej:

 

Testy na najnowszych sterach od Nvidia czyli 190.62:

 

Fotka przedstawiająca temperatury w EVEREST ULTIMATE EDITION podczas gry w GTA IV ustawienia high i suwaki na max oprócz Distanse na 39:

Dołączona grafika

 

 

Fotka przedstawiająca temperatury w GPU-Z podczas gry w GTA IV ustawienia high i suwaki na max oprócz Distanse na 39:

Dołączona grafika

 

Fotka przedstawiająca temperatury w SPEED FAN 4.39 podczas gry w GTA IV ustawienia high i suwaki na max oprócz Distanse na 39:

Dołączona grafika

 

Test temperatury podczas pracy benchmarka 3DMark06

Dołączona grafika

 

Wynik oraz ustawienia Benchmarka w 3DMark06

Dołączona grafika

 

 

A teraz Testy na innym sterowniku 184.42 temperatury były sporo wyższe 76 stopni

 

 

Wynik Benchmarka w 3DMark06

Dołączona grafika

 

Oraz wszelakie ustawienia karty graficznej nic nie było kręcone karta jest jak ze sklepu

Dołączona grafika

 

 

PS. Jeśli chodzi o wentylacje kompa to jest dobra posiada 2 wloty na bocznej ściance obudowy z tubą, 1x z tyłu wylot z wentylatorem 80mm, 1x wlot z przodu z wentylatorem 92mm podłączony pod 7v.

Edytowane przez Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na screen z GPU-Z. Wartości GPU core clock i GPU memory clock masz za niskie jeśli miałeś w tym czasie uruchomione GTA.

Wskazania powinny być odpowiednio: 660 MHz i 1200 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze standartowe ustawienia 3DMark06 to: Resolution: 1280x1024 Anti-Aliasing: None i Filtering: Optimal , więc sprawdz tak :)

 

Rzeczywiście punktacja w 3DMark06 poprawiła się i to znacząco

3372373[/snapback]

Zwróć uwagę na screen z GPU-Z. Wartości GPU core clock i GPU memory clock masz za niskie jeśli miałeś w tym czasie uruchomione GTA.

Wskazania powinny być odpowiednio: 660 MHz i 1200 MHz.

 

No właśnie bardzo mnie zaniepokoiła ta sytuacja ale za parę sekund zegary wskakują z powrotem do swojej wartości i za chwilę znowu spadają nie wiem czy to tak ma być ale czy przypadkiem te wartości nie maja być stałe ?

 

Fotka z częstotliwością pracy zegarów w spoczynku :

3372448[/snapback]

Przyczyną może być też taktowanie procesora - GTA IV ma wyjątkowy apetyt na procesor, więc jeśli go podkręcisz powinno być lepiej ;)

 

Na razie kręcić nie będę dopóki nie zakupie sobie dobrego coolera na AM3 bo jak na razie pracuje na boxie :-(

 

ZA DOTYCHCZASOWE POMOCE WSZYSTKIM Z GÓRY DZIĘKUJE :-)

Edytowane przez Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz że to grafa zaniża czyli jest za słaba tak? wątpię w to no ale dobra.

Nie mówiłem, że grafika jest za słaba, ale że ona jest odpowiedzialna, za zaniżony wynik w 3dmarku.

 

Założyłem, że testujesz na standardowych ustawieniach, skoro porównywałeś wyniki z innymi.

 

@Dół: Wynik jest w porządku. Tu możesz sobie porównać wyniki: 3dMark06

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze w trakcie grania czy pcie nie idzie na x1.

Ok Sprawdzę tylko jak byś jeszcze mógł powiedzieć gdzie tą opcje znaleźć bo w tej chwili nie jestem przy swoim kompie a zanim wrócę do domu to trochę potrwa.

Nie mówiłem, że grafika jest za słaba, ale że ona jest odpowiedzialna, za zaniżony wynik w 3dmarku.

Założyłem, że testujesz na standardowych ustawieniach, skoro porównywałeś wyniki z innymi.

Aha takie buty w takim razie zwracam honor :-) sry za nieporozumienie. A co sądzisz o wyniku 16888 przy standardowych ustawieniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mam jeszcze do was pytanie odnośnie coolera na mój procek AMD Phenom II X4 955 3.2Ghz AM3 chciałbym zakupić jakiś wydajny i cichy coolerek który pozwoli mi także na dobre OC oraz oczywiste będzie pasował do płyty głównej GA-MA790XT-UD4P i obudowy MODECOM HARY MIDI TOWER pieniążki jakie mogę przeznaczyć to 100-150zł bo w danej chwili zestaw Boxowy chodzi jak suszarka po włączeniu obojętne jakiej gry czytałem tu i tam po forach czy jakoś można zmniejszyć te obroty ale nic ciekawego nie znalazłem. pozdro

 

PS. Apropo mojego problemu z FPS w GTA IV zapraszam również do wypowiedzi dodam jeszcze jedną rzecz co do 3DMarka przy teście CPU 1 i CPU 2 bardzo się tnie max pokazuje 3 FPS nie wiem czy to jest normalne. Wczoraj podniosłem zegar GPU na karcie grafiki programem Gamer Hud dołączony razem z grafiką dzięki czemu uzyskałem 17091 pkt w 3Dmark06.

Edytowane przez Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki w 3DMarku masz w porządku. Więc, jeżeli inne gry chodzą normalnie to znaczy, że to GTA4 jest winne ;] . Poczytaj wątek o GTA4.

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki w 3DMarku masz w porządku. Więc, jeżeli inne gry chodzą normalnie to znaczy, że to GTA4 jest winne ;] . Poczytaj wątek o GTA4.

No chłopie należą ci się bardzo duże brawa poczytałem i pomogło i to bardzo w benchmarku GTA IV pokazuje 62 FPS ale za to w grze w deszczu jest od 30 do 60 FPS max a znów podczas dnia od 40 do 80 max jestem ci bardzo wdzięczny :wink: :-) pozdro.

 

PS. Co do coolerka prosiłbym o jakieś propozycje dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...