Skocz do zawartości
Pantas

Monitor Do Domu 500-650 Zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Jaki monitor do 650 zł polecacie, jeśli jest jakaś wielka różnica to może być to granica powiedzmy 800 zł, ale wolałbym coś bliżej 500-650 zł.

 

Monitor chce powiesić na ścianie.

 

Wielkość powiedzmy 19"-22". Zastosowania: filmy, internet, czasem obróbka grafiki Phostoshop i prace webmasterskiej, edytor tekstu i przede wszystkim Call of Duty 4, dużo gram można rzec 'profesjonalnie' - czyli ogólnie typowe zastosowania domowe.

 

Konfiguracja blaszaka jak w podpisie.

 

Proszę mi nakreślić porządnie różnice między monitorami LCD, bo obecnie mam 21" CRT. Jeśli w tych pieniążkach nie da się kupić dobrego LCD to proszę mi to napisać i chciałbym też żeby ktoś z Was forumowiczów nakreślił mi czym różni się taki super LCD za 1000 zł od takiego za 500 zł czy jako szary użytkownik nie grafik będę bardzo odczuwał różnicę?

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić Benq G2420HD - cena 719 zł sklep Agito.pl

24 cale

złącze HDMI

Full HD oczywiśćie

16:9

Do filmów, internetu, gier super jak za taką cenę.

Powiem tyle z monitorka jestem bardzo zadowolony, dość dobre parametry, estetyczne wykończenie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie tak duży monitor. Max 22".

 

Może się wypowiedzieć ktoś jeszcze? Chciałbym dzisiaj coś zamówić. Możliwość zamontowania na ścianie konieczna ;)

Edytowane przez Pantas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nikt mi nie poleci nic w tej kwocie z możliwością montażu na ścianie to będę się decydował na tego LG w Esc.pl

 

Monitor zamówiony - temat do zamknięcia, dziękuję za pomoc bardzo, bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor do 650 zł polecacie, jeśli jest jakaś wielka różnica to może być to granica powiedzmy 800 zł, ale wolałbym coś bliżej 500-650 zł..

 

Wielkość powiedzmy 19"-22". Zastosowania: filmy, internet, czasem obróbka grafiki Phostoshop i prace webmasterskiej, edytor tekstu i przede wszystkim Call of Duty 4, dużo gram można rzec 'profesjonalnie' - czyli ogólnie typowe zastosowania domowe.

Mission Impossible. Do amatorskiej pracy z grafiką są EIZO S2031W, może EV2023W. Monitor który miałby szansę jakoś się obronić w Twoich zastosowaniach to DELL 2209WA za 1100 PLN (ale z monitorem do grafiki to on ma nie wiele wspólnego - po prostu powinien być znośny w przeciwieństwie do podrobów TN)

 

Jak nikt mi nie poleci nic w tej kwocie z możliwością montażu na ścianie to będę się decydował na tego LG w Esc.pl

 

Monitor zamówiony - temat do zamknięcia, dziękuję za pomoc bardzo, bardzo ;)

Do grania ujdzie - do prostego "webmasteringu" nie (po prostu nie będziesz widział tego co na prawdę robisz ... jednolite tło np. szare, pomarańczowe nie będzie jednolite tylko będzie gradient od np. jasno pomarańczowego do ciemnopomarańczowego). Barwy będą mocno przekłamane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W2252TQ nie ma go już w esc.pl - mówią, że został zastąpiony wersją W2253TQ i że różnica to tylko Full HD na korzyść W2253TQ.

 

Czy warto brać W2253TQ? Czy nie ma w tym ukrytego podstępu?

 

Proszę o szybką odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem monitora do takich samych zastosowań co Ty.

Zabrałem wczoraj kompa do sklepu Komputronik.

Podłączałem kilka monitorów 22 i 24"

Moze to moje wrażenie i moich kolegów i sprzedawcy (chyba wszyscy mamy monitory 17 i 19") ale ja i moja rodzina siedzimy przy kompie blisko ale nie mogłem tego ogarnąć dla mnie to było za duże-w sensie siedz blisko pisz w wordzie,internet i gry.

I teraz też szukałem monitora do Call of Duty 4 only multi.

Jak uruchomiliśmy w sklepie multi to ja 3 moich kumpli i sprzedawca doszliśmy do wniosku,ze 22 i 24 cale to za duża krowa do grania i siedzenia blisko monitora.FPS naturalnie spadł przy maksymalnej rozdzielczosci i detalach.

Wiem bluznię zaraz się zacznie.

Były to monitory do 650zł i rewelacji odnośnie kolorów nie było.Wszystko TN.

Na koniec podłączyłem LG FLATRON W1954TQ i rewelacja cena miała być 649zł zeszło na 600zł.

Jest DVI na ścianę chyba się nie nadaje.

FPS przy takich samych maksymalnych ustawieniach jak na starej 17 spadł minimalnie.

MOJE I TYLKO MOJE ZDANIE I ODCZUCIE jest takie,ze jak chcesz grać i siedzisz blisko monitora i masz 650zł to chyba z 22 nic ciekawego nie kupisz.

19 ogarniam wzrokiem-okulary zbliżają się wielkimi krokami.

w PORÓWNANIU DO STAREGO 17" BenQ to różnica jest ogromna.

Masz możliwość wez kompa do sklepu i podłącz.

Nie liczy się rozmiar i nie ma sensu tylko na rozmiar się rzucać.

To oczywiście tylko moje zdanie bo wiem,ze mogłem kupić większy monitor ale do moich zastosowan 19 jest w sam raz.

 

EDIT:

Nie zauważyłem,ze masz monitor 21''

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał FULL HD z prostego względu - nie dość, że to 21,5" to przede wszystkim zbyt niska rozdzielczość pionowa w stosunku do poziomej, czyli w skrócie zbyt niski ekran. 80% filmy 20% gry - może i fullhd, ale jeśli ma to być uniwersalny sprzęt to ja bym się w taki monitor nie pakował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...