Skocz do zawartości
MaleJol

Tani I Dobry Router Wi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję zakupić niedrogi i w miarę stabilny router Wi-Fi. Będą podłączone do niego 4 komputery. Router będzie działał w mieszkaniu (ok. 60 m2). Cena jaką mogę na niego przeznaczyć to 120 zł (nie może przekroczyć 150 zł). Co możecie mi polecić?

 

Obecnie używam Asmaxa Br-604 na kablach. Jestem w miarę zadowolony, ale są z nim problemy przy Viście. Zależy mi żeby router nie miał problemów sieciowych z Windowsem 7.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netgear Wireless G DSL/Cable Router 4xLAN, 1xWAN - WGR614EE mam juz okolo roku i jestem bardzo zadowolony wszystko dziala jak nalezy moje mieszkanie ma 60 m2 i wszedzie mam zasieg nawet sasiad blok obok lapie moj sygnal hehe teraz lata na viscie 64 bit ale mialem tez 7 i wszystko dzialalo polecam :)

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego system operacyjny miał by nie współpracować z Routerem? icon_smile3.gif Co ma piernik do wiatraka?

Wydaje mi się, że w Viście została zmieniona obsługa DNSów w stosunku do XP i mój Br-604 nie radził sobie z tym najlepiej (trochę się nakombinowałem, zanim znalazłem rozwiązanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netgear Wireless G DSL/Cable Router 4xLAN, 1xWAN - WGR614EE mam juz okolo roku i jestem bardzo zadowolony wszystko dziala jak nalezy moje mieszkanie ma 60 m2 i wszedzie mam zasieg nawet sasiad blok obok lapie moj sygnal hehe teraz lata na viscie 64 bit ale mialem tez 7 i wszystko dzialalo polecam :)

osobiscie nie polecam, egzemplarz ktory mam na mieszkaniu ma problemy z poradzeniem sobie z wieksza iloscia niz 3 komputery.

 

za to polecam: Linksys WRT54GC, stabilne, male, radzi sobie niezle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei mam rt31p2 który jest oparty na tym samym procesorze co WRT54GC i generalnie kupa. nie radzi sobie z torrentami. Nawet limit 50 połączeń jest zbyt duży i po jakimś czasie się zawiesza.

W linksysach tej generacji (chyba wszystkich) jest błąd w oprogramowaniu, polegający na śledzeniu nawiązanych połączeń przez 5 dni (przy wykorzystaniu NAT) - niestety router ma zbyt mało pamięci i torenty szybko go zapychają i zawieszają. Były jakieś obejścia przy wykorzystaniu tomato, ale dużo z tym zachodu. No i na wiekszości dotkniętych problemem modeli nawet nie zainstalujesz tomato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam asmaxa 900 coś tam z wi-fi dużo ustawień jest całkiem stabilny wytrzymuje ciągniecie do 6-7 torrentów ale przy nie przekraczaniu 90-100 połączeń na torrenta a przy samym www nie ma bata aby zawiesić jedyny problem to 1 raz na 10 zmian IP w neo nie jest w stanie sam się połączyć trzeba resa walnąć narazie najlepszy router jaki miałem a trochę tego było. Przy stałym IP chodzi miesiącami bez bólu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...