Skocz do zawartości
przygod

Mój wstep do wyciszenia kompa...

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to wygląda:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

2 bloki są od Miko (black box i gray box) a na hdd zrobiłem sam, pompka to Resun 700l/h, zbiornik os mate'a 2,4 l , a chłodnica to miedziana nagrzewnica od Łady którą zdobyłem na szrocie, wyczysciłem i obudowałem:). Dodatkowo przerobiłem zapinkę od Miko tak by chwytała równomiernie za wszytkie zaczepy (poprzednia nierównomiernie rozkaładała siły i wyrywała skrajne zaczepy)

 

Co wy na to?

Teraz jeszcze dodam bloczek na chipset ( po zmianie płyty doszedł 1 wentylator) a później zajmę się zasilaczem który i tak jest teraz cichutki ..ale mógł by być bardziej:)) Postaram sie wyłączyć wszystkie wentylatory i pozostać przy chłodzeniu pasywnym (konwekcyjnym) jak jest to teraz. Planuje tez zamontowac na chłodnicy jakiś wentylator wolnoobrotowy na wszelki wypadek ....gdyby sie zdarzyło że temperatura w układzie za bardzo wzrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calosc wyglada bardzo estetycznie z zewnatrz :) i baardzo nieestetycznie wewnatrz :) moze jakies porzadki :) jakos pospinaj te wwzystkie walajace sie kable :) ale rbobotka jest porzadna :) jak sprawuje ci sie ta chlodnica? jakie masz tempy proca ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable nie sa pospinane bo tak jak mówiłem ...bede sie teraz zajmował zasilaczem i znów bedzie trzeba wszystko rozbebeszać. Jak ju bedzie całość zrobiona to wtedy sie zajmę spinaniem:PP

 

Co do temperatur, to na procku mam zawsze okolo 35-37 stopni. Po kilkunastu godzinach stania lub po jakims 2 godzinnnym katowaniu procka temperatura wzrazsta do 42-45. Nie sa to może jakiejś rewelacje ale też nie o to mi chodziło. Moim głównym celem jest tak jak napisałem w topicu - cisza :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to nie masz wentyli na chłodnicy :(

zapodaj ze 2 puszczone na 5V , bendzie cicho i troche chłodniej :)

dobra robota z tym chłodzonkiem :) pokaz blizsze foty bloku na hdd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zapomnialem dodać konfiguracji:(

 

Procek Athlon XP1700+

Grafika GF3 Ti200

Płyta Gigabyte GA-7VAX

Pamieć 512 DDR(333)

 

Procka jak narazie podkrecałem tylk w granicach 15-20% o dziwo bez wiekszych efektów na temperatury:)

 

Co do wentylatora na chłodnicy.... to tak jak już pisałem...bedzie tylko w swoim czasie:PP i działać bedzie tylko gdy bedzie taka potrzeba.

 

Pozdrawiam i dzieki za uwagi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaz blizsze foty bloku na hdd :D

już pokazywałem:))

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=23369

od tego czasu zmienił sie troche adres i teraz leżą tu:

 

http://www.netten.com.pl/~przygod/blok1a.jpg

http://www.netten.com.pl/~przygod/blok3a.jpg

 

Te zdjęcia są niestety robione skanerem gdyż nie ma cyfrówki...a te poprzednie były robione na szybko porzyczoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie bardzo ta chłodnica podoba trudno było wyczyścić??? ile dałeś?? czym czyściłeś???

25zł na szrocie....tyle ze własnorecznie musiałem sobie ją wymontować. Miało to też swoją zalete...po prostu dostałem komplet kluczy i mogłem sobie wybrać taka jakami bedzie pasować:)) Dalej do miski i z godzina szorowania....mycia i takich tam:) Najbardziej do tego nadaje sie chyba srodek "kamień i rdza". Trudne to nie jest ale napocic się można. Później ze 2 popołudnia na obudowanie w profile aluminiowe, zrobienie wyprowadzeń na węże (zmniejszenie ich średnicy) i efekt sami widzicie:))

Do tych 25zł na poczatek (lub wiecej, zalezy gdzie i co kupisz) trzeba dodac koszt butelki "kamień i rdza", profili aluminiowych (u mnie ok 20zl) wyprowadzen miedzianych na weże i opakowania poxiliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Great work :!: tylko troche te "piruety" z tymi wężami przy karcie graficznej mi się nie podobają ....

to napisz jak ty bys to zrobil, bo weza sie tak nie da wygiac.

dokładnie.....jak próbowałem inaczej to węże zaczynały się spłaszczać.....a tego nie chciałem. Jedyne co zamierzam poprawić to długość tych kolanek.....Chce je troszką skrucić przy kolejnej modyfikacji. No ale i tak nadal będzie to te klka kolanek....

 

ps Ciekawe jest to że żadne z producentów kart graficznych nie wpadl na to żeby zrobić chip po drugiej stronie karty. Wtedy pomogla by troche w chłodzeniu konwekcja....Tyle że całe PCety sa tak jakoś nieekonomicznie pomyślane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob porzadek z kablami! :)

 

Ile dalo Ci wyciszenie z korka?

 

Mi sie troche nie podobaja te mocowania na plastikowe opaski zaciskowe. Poza tym mogles niepotrzebne koncowki poobcinac.

Widze że się tak zapatrzyłeś w zdjecia że aż nic nie poczytałeś:PP bede w weekend dobierał sie do zasilacza a później jeszcze kilka innych rzeczy. Na koniec bedzie czas na porządki:P

 

Co do korka to pomógł.......ale tylko troche. Być może był za cienki ?:) Ja w to nie wnikam......i uznałem to tylko jako chwilowe rozwiazanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały update:)) Z elektryki dodałem przekaznik włączający pompke (przy okazji 2 diodki:)) oraz diametralnie zmieniłem rozwiazanie przy karcie graficznej. Z 8 zacisków (miejsc gdzie można było sie spodziewać wycieku) zostały tylko 2. Podoba się?:)

 

Dołączona grafika

 

No i na zdjęcie załapała się jeszcze szybka która zostanie wstawiona w drzwiczki (na zdjeciu stoi odwrotnie)

No i jeszcze zdjęcie bloku na hdd (własnej roboty) o które wcześniej ktoś prosił :)

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na zapowiadane modyfikacje. Na chłodnice dołożyłem wiatrak 12cm puszczony na 5V który dzięki temu jest niesłyszalny oraz blok na chipset od "Bloki Republika", gdzie jeszcze wczoraj był hałasujączy wiatraczek od gigabyte na 12V.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Teraz panuje spokój i cisza:)) Ale to jeszcze nie wszytko:PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wyglada, a jak osiagi??

Przy normalnej pracy w najcieplejszym miejscu czyli na procku temperatura nie przekracza 36 stopni i tak sie utrzymuje . Jak wylacze wentylator to jest to okolo 42-43 stopni po kilku godzinach. Jak wezme sie za podkrecanie to powiem cos wiecej...ale podejrzewam ze te dane sie dużo nie zmienią (wnioskujac po tym że nagrzewnica w dotyku teraz jest zimna i spokojnie sie z tym zestawem wyrabia:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo niezle baty ;-)

Ogolnie re5pect! Tylko jedna drobna rzecz: popraw troche stone wizualna. Jak wyglad polepszysz to bedzie ekstaza ;-)

Nad tym bede pracowal dopiero po skoczeniu całego chłodzenia, choć od początku starałem się żeby jako tako to wyglądało (patrz chłodnica).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...