Skocz do zawartości
majki84

Logitech Z-5500 Trzeszczą, Oddać Na Gwarancję?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio usłyszałem problem z moimi głośnikami. Przy niektórych utworach, głośniki potrafią zagrać bardzo nieczysto, charczą i trzeszczą, jakby coś z membranami satelit było nie tak. Głośność normalna 2-3 kreski na panelu głośników. Dzieje się tak tylko przy dość wysokich częstotliwościach, szczególnie przy wokalu liderki Evanescence, a nawet pianinie w jej piosenkach. Wcześniej na innych głośnikach (Cambridge Soundworks 510D) miałem to samo, ale wtedy leciało z mp3, a tu lepsze głośniki i słucham plików zripowanych z cd-audio (1411kbps). Powstaje pytanie czy to wina głośników czy może samego pliku? Spotkał się ktoś z czymś takim? Ma ktoś może ten sprzęt i utwór Evanescence - hello (z płyty Fallen z 2003)oraz My immortal i może sprawdzić czy też tak ma? Generalnie z panelem od głośników mam problem, bo mi się on często zawiesza i wyłącza się sam, albo poprostu przestaje nagle reagować. Może to wina tego? Wysyłać na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka jest taka, że puściłem po analogu przez Audigy Gamer to wszystko jest ok. Teraz musze podlaczyc glosniki analogowo do xonara dx i zobaczymy, jesli nie bedzie trzeszczalo tzn ze walniete jest wyjscie optyczne na karcie, światłowód, albo wejście optyczne w panelu od głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i [gluteus maximus]. Okazało się, że zarówno na analogowych kablach jak i na optycznym głośniki trzeszczą jeśli się podłączy je do Xonara Dx. Na tych samych analogowych kablach, głośniki podpięte pod Audigy gamer nie trzeszczą! Czyżby Xonar Dx był tak dupną kartą, czy jest może coś z nią nie tak i wysłać ją na gwarancję? Tylko jak oni to sprawdzą? Problem występuje dość rzadko i na niektórych, specyficznych utworach. Ale nie po to kupiłem tą niby świetną kartę, żeby mi głośniki trzeszczały, w sprawach dźwięku u mnie musi być wszystko idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 70% tez charczy. ALE - Odpalilem celine dion w dts i problemow zadnych nie mam, a specyfika glosu podobna, podejrzewam, ze moze zle zripowana plyta jest, bo lekkie szumy slysze w tle, czego nie powinno byc. Dziwne tylko, ze na audigy nie ma trzaskow. A tak wogole to jesli mam utwory/filmy w dts 1,5Mb/s (czyli najwyzszy mozliwy bitrate dla dts) a na panelu od glosnikow swieci mi sie Dolby Digital tzn. ze nie slysze tego w tej jakosci w jakiej powinienem? Z tego co wiem to dolby ogranicza sie do cos ok 640kb/s, tzn ze tylko tyle slysze? Wczesniej mialem jakos tak wszystko skonfigurowane, ze jak mialem film/muze w dts to tak mi sie swiecilo na panelu, "DTS digital" czy jakos tak. Musze zalozyc nowy temat, moze ktos dobra instrukcje krok po kroku zrobi jak miec DTS na tych glupich glosnikach smilies/smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli drivery mogą się gryźć z twoją płytą, ewentualnie zły rip w co wątpię, karta pewnie sprawna. Co do tego co piszesz dalej Xonar DX przy korzysatniu z encoderów obsługuje tylko DDL czyli jesli dobrze zrozumialem u ciebie wygląda to tak DTS->konwersja do DD i Zetki wypuszczają DD jak chcesz sluchać scieżek DTS w DTS to musisz ustawić wyjście spdif na domyślne w systemie i skorzystać w kodekach z opcji passthrough. I te głośniki nie są głupie, głupie jest to jak zamotany jest dźwięk cyfrowy na PC w połączeniu z czymś nowszym niż windows XP jeśli masz pytania załóż nowy temat a ja w nim odpowiem na nurtujące cię pytania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napewno zaloze temat, bo stracilem duzo nerwow i czasu zeby pojawil sie magiczny napis DTS na panelu :) Do dzisiaj mi sie to nie udalo, chociaz wczesniej na xp nie mialem z tym problemu, teraz mam i win7rc i xp sp3 i aniu tu nie moge sie dogadac z glosnikami ani tam :) Puszczam zrodlo DTS a na glosnikach mam DD, nawet jak mam pozaznaczane spdif passthrough, najczesniej wtedy nie ma glosu wogole.

 

Nie uwierzycie ale udalo mi sie wlaczyc wkoncu passthrough przez spdif i mam w koncu napis DTS Digital na panelu glosnikow i... nie ma trzaskow! Malo tego, piosenka brzmi inaczej, czysciej, pianino i wokal brzmi inaczej! Taka roznica miedzy sami dekoderami? Dolby Digital przy DTS wymieka, pewnie przez ograniczenia bitrate'u, ale zeby az taka roznica byla na korzysc dts? Czemu jest w takim razie tak malo filmow i muzyki w dts?Wogole to na dts muzyka leci szybciej, jakby w lekko przyspieszonym tempie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest różnica na korzyść DTS i usłyszałeś właśnie jak gra układ wbudowany w Z-5500 na którym nie oszczędzali a to przyspieszone tempo to nie wiem na X-fi nic takiego się nie działo no chyba, że chodzi ci o zwiększenie dynamiki dźwięku.

Mało filmów w DTS ? 3/4 filmów w HD jest w DTS, AC3 są w mniejszości za to w filmach SD AC3 w większości przypadków się pojawia ze względu na mniejszy rozmiar ścieżki audio a co do muzyki tez jest ale to już zdecydowanie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po reinstalacji windy xp sp3 nadal dzwiek leci za szybko, masakra.

 

A wogole to powerdvd pokazuje mi tak:

Dołączona grafika

mimo, ze mam ustawione w zakladce audio "use s/pdif" i wiecej opcji tam nie ma, to dlaczego on mi na wyjsciu daje tylko 2kanaly, skoro wejscie dobrze rozpoznaje jako dts i to 6.1? Za to szybkosc jest normalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...