Skocz do zawartości
obiboqs

Ocena Zestawu: ~1500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem studentem, komputer potrzebuję raz do pracy dwa do gier (też, mam nadzieję czasu raz poraz starczy). W związku z tym że siadł mi notebook (o tym jest mowa w innym temacie; jeżeli nawet uda mi się go zreanimować to go sprzedam bo już mnie wk... [denerwuje]), myślę o zakupie piecyka (notebooka jakbym miał kupić to już nowego, żadnego używanego - no a jakby miał być nowy i miał mieć odpowiednie parametry to niestety taki kosztuje zbyt dużo).

 

Budżet? Chcę się zamknąć w 1.500zł (kredyt/raty).

Segment - no niestety, duża część podzespołów już w większości niedostępna w sklepach (mówię tu m.in. o Radeonach serii HD3xxx czy płytach głównych z chipsetem P35), tak więc niestety czasem trzeba się chwytać środków zastępczych, gdzieniegdzie dodać, gdzieniegdzie ująć - prosiłbym dostępność więc wziąć pod uwagę jak ktoś mi będzie coś sugerował. A - i w miarę możliwości unikałbym części używanych - tu możemy myśleć nad podzespołami których już nie ma w sklepach, a które używane w zasadzie jeszcze mało kto sprzedaje bo są zbyt nowe - dlatego po prostu unikalbym tego, bo nie chcę kupić czegoś używanego co ktoś sprzedawał bo miał z tym problem.

 

Tyle tytułem wstępu (co/po co/dlaczego).

Zestaw który skonfigurowałem:

 

Płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS3R (nowa) - 275,- (allegro, z wysyłką)

Procesor: Intel PDC E2160 + Freezer7Pro (używane) - ok. 170,- (allegro)

[procesor podkręcę, potem może zrobię upgrade (jak będę miał więcej gotówki); myślę o słabszym, używanym ze względu na koszt]

Pamięć: A-DATA Vitesta 2GB (2x1024) 800MHz CL4 (nowe) - 135,- (allegro, z wysyłką)

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD4770 (nowa) - 399,- (allegro, z wysyłką)

Dysk twardy: Seagate 80GB SATA (nowy) - 91zł (allegro, z wysyłką)

[nie potrzebuje wielkiego]

Napęd: Nagrywarka DVD LiteOn SATA (nowa) - 100zł (allegro, z wysyłką)

Zasilacz: Amacrox Warrior AX450-PNF (nowy) - 181zł (allegro, z wysyłką)

 

Razem tutaj wychodzi ok. 1350 - 100 trzeba odliczyć na obudowę, po 25 na klawiaturę i mysz, monitora nie liczę bo mam.

 

Czy coś tutaj dodać/ująć/zmienić (jakieś sugestie)?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii, ale proca wez takiego, zebys byl pewien ze zrobi 3,2Ghz, zeby grafy nie ograniczal. Poza tym, to dysk 80GB za 91zl, kiedy na forum masz co jakis czas 320GB za 100zl do wziecia (oczywiscie z gwara) to raczej sie nie pyli. I tu juz nie chodzi o pojemnosc, a o predkosc dysku, taki 80GB z cala pewnoscia bedzie spowalnial w Windowsie caly sprzet.

Zasilacz to moze jakis Fortron, bo 181zl za ta zasilke to strasznie duzo. Ten sprzet spokojnie pociagnie dobra 350W. Jesli koniecznie ma byc nowka, to moze cos takiego http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=26200

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej

proc athlon II x2, plyta na am2+ ze zintegrowana grafa, 2gb w jednej kosci, zasilacz corsair, dysk samsung f3

grafe dokupisz jak bedziesz mial kase i akurat moze cos potanieje, dvd po co? system mozesz zainstalowac z pendrive i bedzie to jedyny raz kiedy dvd moglby sie przydac

wyjdzie cos kolo 850zl + 150 buda coolmaster elite to juz 1k

reszta na myszke, klawiature(minimalistycznie 50zl) to albo ci zostanie 300zl albo kupisz za to karte uzywke hd4850(nowka +50zl) albo dvd jak juz bardzo musisz

druga kosc 2gb zawsze bedziesz mogl dokupic

final?

zestaw bedzie duuzo lepszy niz ten ktory podales no i wszystko nowe z pelna gwarancja(zawsze mozesz odsprzedac malo tracac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za niecałe 1,5 koła proponuję:

 

Procesor:AMD Athlon II X2 240 /2.8GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/205 zł

Płyta główna:AsRock A770DE+ /AMD 770/215 zł

Pamięć RAM:G.Skill 2GB (2x1GB) 800MHz CL4 PI/149 zł

Dysk twardy:Samsung 250GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1/149 zł

Karta graficzna:XFX Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out/360 zł

Nagrywarka DVD:LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)/99 zł

Obudowa:Asus TA-891 (black/silver)/115 zł

Zasilacz:Amacrox Warrior 400W/185 zł

 

Wychodzi 1477 zł, ceny z esc.pl

 

Lepszy procek i to znacząco, pamiątki w sumie jeden pies jakie, byle jakieś markowe:P Grafa na pewno troszeczkę wydajniejsza i tańsza. Reszta już standardowo dobrana:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie gotowy zestaw Miguela?

 

Procesor : AMD Athlon II X2 240 - 205 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P - 290 zł

RAM : GoodRam 2GB 1333MHZ - 130 zł

Karta Graficzna : Asus GeForce 9600GSO 384MB TOP - 210 zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN - 159 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

 

RAZEM : 1268 zł

Zostaje 200-250 PLN na przyzwoitą obudowę/klawiaturę/mysz.

Dzięki temu masz zestaw na nowej, rozwijanej platformie, wszystko nówka z gwarancją. Jest to ważne jeśli planujesz ulepszac sprzęt małymi kroczkami. Z czasem wymienisz grafikę (jeśli masz ciśnienie na gry), procesor (szeroka gama procków na AM3 + to co jeszcze wypuści AMD) i dołożysz RAM (DDR3). Niekoniecznie w tej kolejności:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii, ale proca wez takiego, zebys byl pewien ze zrobi 3,2Ghz, zeby grafy nie ograniczal.

Postaram się, chociaż procesor to jest pierwsza część kwalifikująca się do wymiany przy przypływie gotówki, tak więc.. Może ograniczać kartę, wiem - mam tego świadomość.

Poza tym, to dysk 80GB za 91zl, kiedy na forum masz co jakis czas 320GB za 100zl do wziecia (oczywiscie z gwara) to raczej sie nie pyli. I tu juz nie chodzi o pojemnosc, a o predkosc dysku, taki 80GB z cala pewnoscia bedzie spowalnial w Windowsie caly sprzet.

Hmm.. Ile tej gwarancji? Możesz podrzucić jakiś link? Tylko nie samsunga - te dyski są do (...) [moje zdanie, ktoś się może ze mną zgadzać albo nie, nie mniej jednak dysku Szajsunga nie chcę]

Zasilacz to moze jakis Fortron, bo 181zl za ta zasilke to strasznie duzo. Ten sprzet spokojnie pociagnie dobra 350W. Jesli koniecznie ma byc nowka, to moze cos takiego http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=26200

Fortrony są wykonane z jakościowo słabych materiałów. Miałem Fortrony i wiem, że one po jakimś czasie po prostu mocy mają coraz mniej. Raczej tutaj dałbym zasilacz lepszy, bo sprzęt będzie kręcony, poza tym w przypadku upgrade też zasilacza już nie chciałbym zmieniać, tak więc..

grafe dokupisz jak bedziesz mial kase i akurat moze cos potanieje, dvd po co? system mozesz zainstalowac z pendrive i bedzie to jedyny raz kiedy dvd moglby sie przydac

Grafa integra - odpada. DVD - tak, jasna sprawa. W ogóle podzespoły bez obudowy też mogę zmontować, wiesz o tym? ;] Mam pewien zasób danych na płytach DVD, czasem potrzebuję coś na DVD nagrać (raczej nagrywam systematycznie, stąd chcę mały dysk), tak więc odpada kategorycznie.

reszta na myszke, klawiature(minimalistycznie 50zl) to albo ci zostanie 300zl albo kupisz za to karte uzywke hd4850(nowka +50zl) albo dvd jak juz bardzo musisz

O kartach używanych w tym segmencie napisałem już coś w pierwszym poście. Poza tym HD4850 kosztuje to samo co HD4770 - z tych dwóch zdecydowanie wolę tego drugiego (poczytaj recenzje jeżeli o nim nie słyszałeś).

Procesor:AMD Athlon II X2 240 /2.8GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/205 zł

Płyta główna:AsRock A770DE+ /AMD 770/215 zł

Pamięć RAM:G.Skill 2GB (2x1GB) 800MHz CL4 PI/149 zł

Dysk twardy:Samsung 250GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1/149 zł

Karta graficzna:XFX Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out/360 zł

Nagrywarka DVD:LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)/99 zł

Obudowa:Asus TA-891 (black/silver)/115 zł

Zasilacz:Amacrox Warrior 400W/185 zł

Bardzo rozsądna propozycja, z tym że tak.. Do procesora musiałbym dokupić chłodzenie, żeby go podkręcić - już trochę leci. Kartę - nie kupiłbym tego XFX'a HD4850 bo raz marka wątpliwa, dwa się grzeje - wolałbym dużo bardziej 40zł dołożyć i mieć Sapphire HD4770 (poczytajcie sobie o tej karcie, naprawdę - przede wszystkim zwróćcie uwagę na proces technologiczny, temperatury i potencjał). Pamięci nie mogą być byle jakie jeżeli mam go kręcić. Potem dysk nie samsunga i nagrywarkę nie LG (to są wg mnie dwie najgorsze sieczki jeżeli chodzi o dyski i napędy jakie można spotkać na rynku) - ale to już drobiazg. No i trzeba policzyć zapas tych 50zł na klawiaturę i mysz. Jesteśmy niestety gdzieś 100zł w tyle. Potem doliczyć jeszcze przesyłka(i).. Muszę się zastanowić, zestaw jest na pewno zdecydowanie lepszą propozycją, nie mniej jednak cóż.. Tutaj mogłoby się okazać że finalnie wyjdę na poziomie 1.700zł, nie 1.500 tak więc niestety.. Jest lepszy, ale jest też droższy - i nigdzie tu nic nie pójdzie uciąć.

edit:

A dlaczego nie gotowy zestaw Miguela?

Procesor : AMD Athlon II X2 240 - 205 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P - 290 zł

RAM : GoodRam 2GB 1333MHZ - 130 zł

Karta Graficzna : Asus GeForce 9600GSO 384MB TOP - 210 zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN - 159 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

RAZEM : 1268 zł

Karta graficzna - prehistoria IMO. Zasilacz - to już powiedziałem - ale tu różnica będzie 25zł. Pamięć.. Nie, tylko nie GoodRAM - od kiedy są produkowane w Polsce to (tak jak LG zresztą) jakość pozostawia wiele do życzenia bardzo często. Reszta OK, z tym że tu podobnie - uwzględniając to co bym chciał wymienić zrobi się dużo. Chociaż faktycznie nad zmianą platformy z Intela na AMD muszę się poważnie zastanowić. Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sie myslisz niestety , samsung produkuje teraz bardzo dobre dyski od czasow f1 do teraz :)

A co do zasilaczy fortron to jedna z lepszych firm i uzywaja najlepsze czesci , fortron to FSP a on robi zasilacze dla Modecom MC, Amacrox, OCZ, Zalman, Mushkin, Tacens, BeQuiet, Nexus czyli same b.dobre ;D

XFX to uznana firma w amerika i polecana :)

Goodram to za ta cene to dobre pamiatki i bez problemu starcza ci do oc tego procka , albo mozesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> a-data .

A co do radkow to lepiej wez 4850 jest wydajniejsza niz 4770 po oc 4770 dogania 4850 ale tego tez mozna dosc dobrze podkrecic a jest do tego tansza ;D Chyba ze zalezy Ci na poboze pradu to tylko wtedy bierz 4770 .

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor:AMD Athlon II X2 240 /2.8GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/205 zł

Płyta główna:AsRock A770DE+ /AMD 770/215 zł

Pamięć RAM:G.Skill 2GB (2x1GB) 800MHz CL4 PI/149 zł

Dysk twardy:Samsung 250GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1/149 zł

Karta graficzna:XFX Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out/360 zł

Nagrywarka DVD:LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)/99 zł

Obudowa:Asus TA-891 (black/silver)/115 zł

Zasilacz:Amacrox Warrior 400W/185 zł

Proponował bym 2GB w jednej kości potem kupisz drugie tyle i jest 4GB komp w dualu. Zaoszczędził bym na grafice bo wchodzi DX11 potem bym ją zmienił. Proponuje coś taniego +OC, niedużo stracisz przy zmianie karty która będzie konieczna. Kasę zaoszczędzoną proponował bym wydać na ram do duala (odrazy) albo na np. pojemniejszy dysk.

Jak chcesz coś modernizować (proc) w przyszłości to bierz coś na AM3 ram ma praktycznie ta samą cenę płyty tak samo.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 4770 to masz czesciowo racje ale jesli sie dolozy 100zl to masz 4870 i to juz zupelnie inna liga

plyty to juz przezytek ;) lepiej kupic dysk zewnetrzny 500gb szybciej, taniej za 1gb i wygodniej

kiedys kupowalem dvdrw zeby cos zarchiwizowac ale policzylem i rzeczywiscie to nie mialo sensu, lepiej kupic dysk zewnetrzny ;P

na box z tego co wiem tez mozna troche podkrecic

integre podalem jako tymczasowa grafe zastepcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzenia to mozna miec do modeli, nie do marek. O ile LG i Samsung mozna zrozumiec jakimis doswiadczeniami zlymi, to przy fortronie wykazales sie straszna niewiedza a wrecz glupota. 4770 no prosze cie, kazdy wie o niej, myslisz ze na forum komputerowym nikt nie slyszal o karcie w nowym procesie techn itp itd Ale problemem jest cena i dostepnosc, troche czasu minelo i dalej jest podobnie. Ogolnie twoj zestaw na e2160 uwazam za nieoplacalny i juz. A kazda czesc z innej aukcji dobije cie kosztami przesylki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nieważne, nie chodzi mi o to żeby tu się o coś kłócić. To jest MOJE zdanie i już - mówię, nie musicie się z nim zgadzać (chodzi mi tu o LG, Samsunga i Fortrona). Podając natomiast ceny, zawsze uwzględniam wysyłkę

 

Co do zestawu - faktycznie, stwierdziłem że dobrze będzie dołożyć te 100-150zł i wskoczyć w ten wyższy segment, a nie pchać się na siłę w ten starszy. Oto co mi wyszło:

 

Płyta główna: Gigabyte GA-MA770T-UD3P s.AM3 (nowa) - 290,- (esc.pl)

Procesor: AMD Athlon II X2 Regor 240 2.8GHz - 205,- (esc.pl)

Pamięć: A-DATA VITESTA DDR3 1333MHz 2GB (2x1024MB) CL7 Extreme E (nowe) - 190,- (esc.pl)

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD4770 512MB GDDR5 (nowa) - 399,- (allegro, z wysyłką)

Dysk twardy: Seagate 80GB SATA (nowy) - 91zł (allegro, z wysyłką)

Napęd: Nagrywarka DVD LiteOn iHAS124 SATA (nowa) - 100zł (esc.pl)

Zasilacz: Amacrox Warrior AX450-PNF (nowy) - 185zł (esc.pl)

Obudowa: Mało istotne jaka - ok. 70zł (allegro, z wysyłką) [za tyle już można jakąśtam nową, przyzwoitą dostać]

+ wysyłka z ESC.PL - 15/20zł

-----

RAZEM: ok. 1550zł

 

Co Wy na to?

 

edit: Co do dysku przenośnego - może tak, ale póki co dane już mam na płytach i mam zamiar ich używać. Może później o tym pomyślę.

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw duzo lepszy niz pierwotny

co do obudowy to nie wiem czy warto dokladac, ja kupie coolmaster elite 33x za 149 zl chyba bedzie lepsza wentylacja

w esc mozna kupic jakiegos asusa za 115 i ci jeszcze go poskladaja

ram bym wzial w jednej kosci 2gb ale to juz szczegol

zasilacz wzialbym corsair 400w w tej samej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nieważne, nie chodzi mi o to żeby tu się o coś kłócić. To jest MOJE zdanie i już - mówię, nie musicie się z nim zgadzać (chodzi mi tu o LG, Samsunga i Fortrona). Podając natomiast ceny, zawsze uwzględniam wysyłkę

...

My nie musimy się z Twoim zdaniem zgadzać, racja. TY jednak powinieneś się zgadzać ze SWOIM zdaniem, nie uważasz? Amarox którego wybrałeś jest produkowany przez Fortrona. Mo on swój odpowiednik pod marką Fortron. Różnią się marką handlową, kolorem obudowy, może okablowaniem. Jeśli te różnice sprawiają, że jeden zasilacz skreślasz za innego darzysz zaufaniem - to ja tego nie skomentuję (regulamin :))

 

Co do archiwizacji danych, prawda, że dysk jest szybszy, tańszy (ale czy napewno?), wygodniejszy. Można jednak na takim czymś trzymać dane które mają tysiące kopi w internecie. Zdjęcia, filmy własnej produkcji lepiej trzymać na płytach - łatwiej odzyskać dane, jak padnie płyta to jedna. Utracisz fotki z jakiegoś okresu, na dysku 500GB możesz się pozbyć wszystkich fotek. Ja zdjęcia archiwizuję w dalszym ciągu na płytkach cd. Focę sprzętam 2-3Mpixeli więc 1 zdjęcie ma <1MB. Poza tym zdjęcia i tak leżą na dysku aby mieć łatwy dostęp na co dzień.

obiboqs nie chce trzymać danych na dysku w komputerze więc nagrywanie na dvd moim zdaniem jest lepszą opcją. W prawdziwej archiwizacji nie chodzi o cenę, wygodę ale o to, aby materiał był bezpieczny przez wiele lat. Dlatego warto stosować raid 1, dodatkowe (a nie jedyne) kopie na dyskach zewnętrznych, nośnikach cd/dvd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My nie musimy się z Twoim zdaniem zgadzać, racja. TY jednak powinieneś się zgadzać ze SWOIM zdaniem, nie uważasz? Amarox którego wybrałeś jest produkowany przez Fortrona. Mo on swój odpowiednik pod marką Fortron. Różnią się marką handlową, kolorem obudowy, może okablowaniem. Jeśli te różnice sprawiają, że jeden zasilacz skreślasz za innego darzysz zaufaniem - to ja tego nie skomentuję (regulamin :))

No niestety - trafiony zatopiony :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk twardy: Seagate 80GB SATA (nowy) - 91zł (allegro, z wysyłką)

Mniejszy dysk to nie tylko mniej pojemności, ale i dużo mniejsza wydajność.

W codziennym użytkowaniu (czas startu systemu, uruchamianie aplikacji, oczywiście kopiowanie plików) ma on dużo większe znaczenie niż np. procesor (PDC vs. Athlon x2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do obudowy to nie wiem czy warto dokladac, ja kupie coolmaster elite 33x za 149 zl chyba bedzie lepsza wentylacja

Z wentylacją to akurat będzie najmniejszy problem, zawsze mogę jakiś wentylator w obudowie czy coś takiego umieścić. Zresztą nie wiadomo czy komputer początkowo i tak nie będzie podkręcany ze względu na brak czasu i nie będzie skazany na stanie w czterech 'ścianach' biurka tak więc..

w esc mozna kupic jakiegos asusa za 115 i ci jeszcze go poskladaja

W poskładaniu go sobie tkwi część przyjemności ;) (jak dla mnie)

ram bym wzial w jednej kosci 2gb ale to juz szczegol

Ja raczej byłbym za trybem dual. Za szybko bym pamięci nie dokładał, a jeżeli później to są zawsze jeszcze 2 wolne sloty.

Amarox którego wybrałeś jest produkowany przez Fortrona. Mo on swój odpowiednik pod marką Fortron. Różnią się marką handlową, kolorem obudowy, może okablowaniem.

Czyli chcesz powiedzieć że Fortron 400W to nic innego jak Amacrox Warrior 450PNF? Jaki dokładnie model tego Fortrona? Ja miałem do czynienia z tą starszą generacją (zasilacze łączone, więcej macie w sigu) - coprawda przepracowały swoje (bo ponad 3 lata), ale już zaczęły stawać się niestabilne, jak je rozkręciłem to oba okazało się że w środku miały napuchnięte kondensatory, które na dodatek w niektórych miejscach (szczególnie na styku dwóch) korodowały i pojawiał się wypływający elektrolit. Stąd po prostu mówię o swoich doświadczeniach z Fortronem.

obiboqs nie chce trzymać danych na dysku w komputerze (...)

Bingo. Oczywiście najlepiej mieć poza na płytach jeszcze wszystko pod ręką na dysku, ale cóż.. Kasy więcej będzie to dysk można dodatkowy dokupić, żaden problem.

W codziennym użytkowaniu (czas startu systemu, uruchamianie aplikacji, oczywiście kopiowanie plików) ma on dużo większe znaczenie niż np. procesor (PDC vs. Athlon x2).

Nie wydaje mi się że aż tak. Gdyby dysk miał być cały czas zapełniony w tam załóżmy >80% i pofragmentowany to owszem, ale nie w innym przypadku. Najlepszy przykład? WD Raptor chociażby. Pomimo niedużej pojemności jest zdecydowanie szybszy, bo to nie od wielkości dysku jego szybkość zależy (Raptory miały 10.000 obrotów; akurat mam kolegę w mieszkaniu razem który go ma i naprawdę.. Instalacja Win XP na komputerze z CPU AX2 6400+ to nie więcej jak 5-6 minut, przy uruchamianiu systemu różnica też jest niebywale duża). Kupiłbym sobie taki ale.. Kosztują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się że aż tak. Gdyby dysk miał być cały czas zapełniony w tam załóżmy >80% i pofragmentowany to owszem, ale nie w innym przypadku. Najlepszy przykład? WD Raptor chociażby. Pomimo niedużej pojemności jest zdecydowanie szybszy, bo to nie od wielkości dysku jego szybkość zależy (Raptory miały 10.000 obrotów; akurat mam kolegę w mieszkaniu razem który go ma i naprawdę.. Instalacja Win XP na komputerze z CPU AX2 6400+ to nie więcej jak 5-6 minut, przy uruchamianiu systemu różnica też jest niebywale duża). Kupiłbym sobie taki ale.. Kosztują.

Ale tu właśnie o to chodzi, jakieś 80GB to często stare i wolniejsze konstrukcje, pojemność nie ma znaczenia tutaj przy wydajności, tylko wiekowość konstrukcji. Co do Raptorów - jeszcze fajniejsze od nich jest SSD ale cena spora ~300-400zł za 30GB jeśli ma być w miarę dobry. Uzywam takiego na codzien i różnica jest super względem zwykłego HDD, widać od razu że to czysta elektronika a nie dyski mechaniczne rodem z lat 80tych ;p

ale przypuszczam że przy tym budżecie taki wydatek jest zbyt duży w odniesieniu do reszty komputera - zatem to tylko w ramach wtrącenia tak dałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na tabliczce możesz odczytać numer RU E190414. Po wbiciu tego numeru w google trafisz TU gdzie dowiesz się, że ten zasilacz został wyprodukowany przez FSP GROUP INC czyli Fortrona. Jakiego modelu jest to odpowiednik nie powiem Ci. Jednak jeśli ma taką sprawność jak w tym teście to nawet splunąć na niego nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, czyli Amacrox odpada w tym momencie podobnie jak Fortron, bo to Fortron, z powodu sprawności.

 

Co mi wobec tego polecacie jako alternatywę - b4rt3k sugerował tutaj Corsair 400W - w teście który mi podałeś nie ma takiego, lecz widzę że w teście Corsairy odpowiednio 520W i 620W mają sprawność zdecydowanie lepszą od Amacroxa i znajdują się w czołówce. Czy to tyczyć się będzie też Corsaira 400W, czy mam szukać czegoś innego..? Zasilacze Seasonic są w zasadzie niedostępne, BeQuiet drogie.. Kolejną opcją jest OCZ 400W - ale hmm.. Jesteście pewni że na pewno nawet po podkręceniu zasilacz 400W wystarczy?

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, czyli Amacrox odpada w tym momencie podobnie jak Fortron, bo to Fortron, z powodu sprawności.

...

Tamte zasilacze to są przedpotopowe. Tutaj masz całą listę zasilaczy o sprawności powyżej 80%.

Tutaj możesz sprawdzić sprawność innych zasilaczy (tylko tych których sprawność jest wyższa niż 80%).

 

Co do Twoich doświadczeń z fortronem - zasilacze które miałeś, gdy do Ciebie trafiły miały już kilka lat. U Ciebie pracowały też jakiś czas. Teraz masz możliwość zakupu nowych fortronów. A na temat kondensatorów to poczytaj temat o kondensatorach w taganach (dział zasilacze i obudowy)

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Przeglądając ten raport nie zauważyłem tam Corsaira 400W, ale jest OCZ 400W. W związku z tym raczej zdecyduję się na OCZ 400W (podkreślam: jeżeli mój zestaw, na dodatek podkręcony, uciągnie).

 

Z tym że jeszcze jedna sprawa - jest OCZ Fatal1ty 400W, OCZ StealthXStream 400W oraz OCZ ModXStream 400W (kosztują w esc.pl odpowiednio 149zł, 195zł i 205zł). W teście który wyżej mi przedstawiłeś ModXStream oraz StealthXStream maja sprawność tą samą, ten najtańszy (Fatal1ty) ma natomiast (co ciekawe) sprawność nieco wyższą od tych dwóch. Paranoja (...)? Co wobec tego powoduje, że między tymi zasilaczami jest aż 50zł różnicy..?

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wobec dłuższego braku odpowiedzi wszem i wobec oznajmiam, że zestaw już kupiłem.

 

Płyta główna: Gigabyte GA-MA770T-UD3P s.AM3 (nowa) - 290,- (esc.pl)

Procesor: AMD Athlon II X2 Regor 240 2.8GHz - 205,- (esc.pl)

Pamięć: A-DATA VITESTA DDR3 1333MHz 2GB (2x1024MB) CL7 Extreme E (nowe) - 199,- (esc.pl)

Karta graficzna: ASUS Radeon HD4770 512MB GDDR5 (nowa) - 395,- (esc.pl)

Dysk twardy: Seagate 250GB SATAII 16MB Cache (nowy) - 140,- (esc.pl)

Napęd: Nagrywarka DVD LiteOn iHAS124 SATA (nowa) - 99zł (esc.pl)

Zasilacz: OCZ Fatal1ty LED 400W (nowy) - 149zł (esc.pl)

Obudowa: Mustang 4101A (oczywiście bez zasilacza) - 75zł (allegro, z wysyłką)

 

Wątek w zasadzie do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...