Skocz do zawartości
czarny2807

Problem Ze Startem Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj mam problem z odpaleniem kompa. Wyskakują dwa takie komunikaty:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Komp rusza po wciśnięciu F2 czyli na standardowych ustawieniach BIOSU. Każda zmiana w BIOSIE (nic nie podkręcam, wyłączam tylko niepotrzebne urządzenia, test RAM i logo) powoduje, że komp nie startuje. Jak już komp ruszy to nie działa komenda uruchom ponownie. Trzeba go całkowicie wyłączyć i wtedy dopiero rusza. Jak już odpali to jest ok. Kiedyś też miałem już ten problem ale sam zniknął po godzinie. Co szwankuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć kompa, wyjąć starą, włożyć nową. Kupisz w komputerowym. Jak nie pomoże to płyta na serwis, ja zawsze idę na łatwiznę w tej sytuacji, nie mam czasu zajmować się w firmie co chwila tym samym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem bateryjkę na nową niestety nie pomogło. Ale ciekawi mnie zapis z 1 screena:

 

Auto-detecting USB Mass Storage Device..

00 USB mass storage devices found and configured.

 

Co to znaczy?

 

Automatyczne wykrywanie masowego urządzenia USB

00 Znalezionych skonfigurowanych urządzeń masowej pamięci USB

 

Pewnie masz włączone botowanie z USB ustaw kolejność botowania zaczynając od dysku twardego gdzie masz system czyli:

1St: Dysk twardy

2St: Cd-Rom

3St: USB

 

PS. Jeśli to nie pomoże to przywróć ustawienia fabryczne biosu Load Default Setting lub jeśli masz takowe opcje w biosie:

 

Advanced w USB Configuration

USB function - Enabled

Legacy USB support - Auto

USB 2.0 controller - Enabled

USB 2.0 controller mode - highsped

Bios EHCI Hand-Off - Disabled

 

Ustaw Legacy USB - disabled. Wtedy nie będzie szukał podczas startu żadnych urządzeń USB. Możliwości jest tysiące żeby rozwiązać ten problem pozdro.

Edytowane przez Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana tego USB nie pomogła. Ale zauważyłem, że nie odpala się po zmianie ustawień RAM z PC-5300 na PC-6400. Działa tylko na ustawieniach RAM default. Ale nawet na default po daniu uruchom ponownie komp nie zrestartuje się tylko wyłączy. Trzeba odczekać chwile i dopiero odpalić. A jak już ruszy to wszystko działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...