Skocz do zawartości
limerro

nowy BIOS 8rda3507 do Epoxa 8rda+ i problemy :P

Rekomendowane odpowiedzi

dalem wczoraj nowego BIOSa i niestety jakis trefny jest wg mnie.

po flashu pojawil sie jakis dziwny komunikat cos o jakiejs zworce na plycie i nie chcial ruszyc system;

zapisalem wiec zmiany w BIOSie i poszlo, pozniej zaczalem eksploracje w BIOSie w poszukiwaniu zmian i niestety wejscie do opcji ustawienia napiecia dla pamieci (Auto) powoduje zawieszenie kompa :P

cos ten nowy BIOS jakis niedopracowany

moja plyta to rev.1.0. jestem ciekaw czy ktos ma tez takie objawy - jak cos to piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazalo sie za nie tylko ja mam taki problem - na Forum Epoxa ludzie najezdzaja na ten BIOS i u nich powoduje te same objawy zaieszenia po wejsciu do opcji napiec DIMM - to juz drugi oficjalny BIOS na jaki sie nacialem pierwszy to wycofany 3303 ktory zanizal odczyty temp a ten to juz totalna porazka:P

powrocilem do wersji z kwietnia i wszystko dziala jak nalezy :)

inni uzytkownicy jada na 3305 i 3129 ktore to oferuja najlepsza wydajnosc - na tych BIOSach wszystko smiga jak zloto - szybko i bezproblemowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wersje płyty 1.1 i po wgraniu tego biosu nie ma żadnych problemów; a ustawienia opcji zasilania pamieci na auto, powoduje ustawienie napięcia 2,6 czyli takiego jak wczesniej domyslnego;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zwracam honor - wszystko gra teraz - po prostu trzeba zrobic Clear CMOS zworka na mobo i pozniej mozna swobodnie mozna zmieniac napiecia VDIMM i nic sie nie zawiesza - tyle ze dalem na Auto i jest 2,65 V a powinno byc 2,5 V o ile pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zwracam honor - wszystko gra teraz - po prostu trzeba zrobic Clear CMOS zworka na mobo i pozniej mozna swobodnie mozna zmieniac napiecia VDIMM i nic sie nie zawiesza - tyle ze dalem na Auto i jest 2,65 V a powinno byc 2,5 V o ile pamietam.

Auto jest 2.65V - i pytanko czy na rev 1.1 i NB & SB w wersji A3 pojawia sie ten komunikat komus "nForce2 Ultra 400 Support"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5/08/2003 - 273KB

1) Set memory frequency by SPD before BPL. 2) Disable PS2 KB/MOUSE swap function. 3) Add Auto option for DIMM voltage adjusts. 4) Patch PS2 mouse crazy on the Win98SE resume. 5) Update ROMSIP for 3.0 OBPL. 6) Show "nForce2 Ultra 400 Support" at screen for C18D Motherboard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zwracam honor - wszystko gra teraz - po prostu trzeba zrobic Clear CMOS zworka na mobo i pozniej mozna swobodnie mozna zmieniac napiecia VDIMM i nic sie nie zawiesza - tyle ze dalem na Auto i jest 2,65 V a powinno byc 2,5 V o ile pamietam.

Auto jest 2.65V - i pytanko czy na rev 1.1 i NB & SB w wersji A3 pojawia sie ten komunikat komus "nForce2 Ultra 400 Support"
u mnie bez zworek dzialalo od razu.

na a3 albo c1, to chyba to samo.

mam a2 i niestety nie mam oficjalnej obslugi fsb200, chociaz mimo tego dziala. marketing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...