Skocz do zawartości
Barty

Asrock P55 Deluxe, Extreme, Pro, P55m Pro

Rekomendowane odpowiedzi

ASRock P55 Deluxe

Dołączona grafika

Ciekawostki:

  • 16 fazowe zasilanie dla procesora, 2 fazowe dla pamięci
  • C.C.O. obsługa chłodzeń dla gniazd 1156 oraz 775 (dodatkowe otwory na płycie)
  • obsługa pamięci DDR3 2600+(OC)/2133(OC)/1866(OC)/1600/1333/1066
  • wsparcie dla ATI™ CrossFireX™, 3-Way CrossFireX™ and Quad CrossFireX™
  • wsparcie dla NVIDIA® SLI™, Quad SLI™
  • 2x PCI Express 2.0 x16 (x8/x8 w przypadku dwóch grafik), 1x PCI Express 2.0 x16 (x4 elektrycznie)
  • 2x SATA3 (dodatkowy kontroler PCI-E x1 na chipie Marvell)
  • 2 Gigabitowe porty LAN z funkcją łączenia (podwojona przepustowość)
  • OC DNA (wymiana zapisanych profili OC z BIOS pomiędzy użytkownikami)

ASRock P55 Extreme

Dołączona grafika

Ciekawostki:

  • 8 fazowe zasilanie dla procesora, 2 fazowe dla pamięci
  • C.C.O. obsługa chłodzeń dla gniazd 1156 oraz 775 (dodatkowe otwory na płycie)
  • obsługa pamięci DDR3 2600+(OC)/2133(OC)/1866(OC)/1600/1333/1066
  • wsparcie dla ATI™ CrossFireX™, 3-Way CrossFireX™ and Quad CrossFireX™
  • wsparcie dla NVIDIA® SLI™, Quad SLI™
  • 2x PCI Express 2.0 x16 (x8/x8 w przypadku dwóch grafik), 1x PCI Express 2.0 x16 (x4 elektrycznie)
  • OC DNA (wymiana zapisanych profili OC z BIOS pomiędzy użytkownikami)

ASRock P55 Pro

Dołączona grafika

Ciekawostki:

  • 8 fazowe zasilanie dla procesora, 2 fazowe dla pamięci
  • C.C.O. obsługa chłodzeń dla gniazd 1156 oraz 775 (dodatkowe otwory na płycie)
  • obsługa pamięci DDR3 2600+(OC)/2133(OC)/1866(OC)/1600/1333/1066
  • wsparcie dla ATI™ CrossFireX™
  • wsparcie dla NVIDIA® SLI™
  • 1x PCI Express 2.0 x16 (x16 elektrycznie), 1x PCI Express 2.0 x16 (x4 elektrycznie)
  • OC DNA (wymiana zapisanych profili OC z BIOS pomiędzy użytkownikami)

ASRock P55M Pro

Dołączona grafika

Ciekawostki:

  • format Micro ATX
  • 4 fazowe zasilanie dla procesora, 1 fazowe dla pamięci
  • C.C.O. obsługa chłodzeń dla gniazd 1156 oraz 775 (dodatkowe otwory na płycie)
  • obsługa pamięci DDR3 2400+(OC)/2133(OC)/1866(OC)/1600/1333/1066
  • wsparcie dla ATI™ CrossFireX™
  • 1x PCI Express 2.0 x16 (x16 elektrycznie), 1x PCI Express 2.0 x16 (x4 elektrycznie)
  • OC DNA (wymiana zapisanych profili OC z BIOS pomiędzy użytkownikami)

Porównanie + szczegółowe parametry

Dołączona grafika

 

Recenzje

YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem wersję extreme w piątek powinienem ją mieć do tego i5 i 8gb g.skill 1600mhz cl9 zobaczymy co to cudo potrafi

majkel84 przez 10lat zabawy w oc jeszcze nie było płyty którą miałbym dłużej jak półtora roku, generalnie wymieniam sprzęt który jest jeszcze na gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagle doświadczyłem brak IES i Intel Turbo Boost na ASRock P55 Extreme , do dziś wszystko chodziło ok aż tu nagle znikło :( . W biosie IES włączony, sprzęt chodzi na domyślnych, ITB włączone tak samo jak oszczędzacze. Napięcie przy włączonym IES spadało do 2 faz i 0.786 na procesorze a teraz ciągle świeci 8 faz i 0.8 V napięcie, przy ITB maksymalnie idzie do 2.81MHz , WTF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kolega składa kompa na P55 Extreme i po złożeniu ciągle zwiesza mu się podczas rozruchu pokazujac komunikat 63 lub B3 na wyświetlaczu.

 

Żonglowanie pamieciami już sprawdzone nie pomaga.

wszystkie kody błędów masz w manualu podane Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Nie ma co się bać flashowania. Ale można i odesłać.

Co do samej płyty to problemy w Asrockach zdarzają się wyraźnie częściej niż u innych producentów :-P

 

 

...majkel84 przez 10lat zabawy w oc jeszcze nie było płyty którą miałbym dłużej jak półtora roku, generalnie wymieniam sprzęt który jest jeszcze na gwarancji

Ooo, ty też. Ale nie o to chodzi. Tzn. nie chodzi o Ciebie. Wiszkość osób kupuje zabawki na dłużej. A my, którzy mamy krótko taki sprzęt możemy go później odsprzedać. Po roku asrocka ma już tylko rok gwarancji, a inne płytyt dwa lata - jest różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bać flashowania. Ale można i odesłać.

Co do samej płyty to problemy w Asrockach zdarzają się wyraźnie częściej niż u innych producentów :-P

 

 

 

 

Ooo, ty też. Ale nie o to chodzi. Tzn. nie chodzi o Ciebie. Wiszkość osób kupuje zabawki na dłużej. A my, którzy mamy krótko taki sprzęt możemy go później odsprzedać. Po roku asrocka ma już tylko rok gwarancji, a inne płytyt dwa lata - jest różnica?

wiele zalezy od ceny- pality/gainwardy też mają tylko 2 lata a spore powodzenie na rynku- są po prostu wyraźnie tańsze...

Na 1366 axrock extreme jest najtańsza płytką - da się już kupić za ok 510 złotych! Niestety na p55 te płyty aż tak okazyjne cenowo nie są i tutaj jest pies pogrzebany.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samej płyty to problemy w Asrockach zdarzają się wyraźnie częściej niż u innych producentów :-P

 

Coś wiem na ten temat, miałem 2 asrocki na lga 775 i zawsze jakiś problem był. Zaryzykowałem i kupiłem pod core i5 P55 Pro i okazało się na starcie ze płyta jest zepsuta, reklamacja i zwrot pieniędzy i w końcu padło na Asusa... Jest OK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie do userow P55M Pro. Jakie max vcore/vtt/vpll/vmem moge dac z biosu? Jakie max BCLK wyciągaliście na tej płycie?

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie do userow P55M Pro. Jakie max vcore/vtt/vpll/vmem moge dac z biosu? Jakie max BCLK wyciągaliście na tej płycie?

 

własnie zabawiam się modelem P55M Pro. Jak narazie BCLK 210 stabilne.Generalnie bardzo tania i fajna płytka, raczej pod core i3 które dopiero się pojawi. Ale z Core i5 tez daje sobie rade :)

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie do userow P55M Pro. Jakie max vcore/vtt/vpll/vmem moge dac z biosu? Jakie max BCLK wyciągaliście na tej płycie?

 

Daj sobie z tym spokoj ; jakie bys nie mogl dac, to albo mobo zdechnie, albo cep bedzie mial sciane na 220 bclk i po zabawie. Btw, pll nic nie daje przy tych procach, dodatkowo ustawisz za duze i nie wstanie. Jak masz pewnego cpu robiacego bclk 250 to bierz sie za 1156, inaczej :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim p55m pro padła dźwiękówka, mobo gryzie się z ramami (sprawdzane z PQI Turbo, Corsair xms3 1600, Micron ECC dodatkowo przy 2x2GB drastycznie spada OC), bclk 200 stabilnie na powietrzu a do valida miałem 240 na di (proc i3 530).

 

jeżeli jeszcze tego potrzebujesz:

vcpu 1,6v

vmem 2,4v

vpch 1,25v

vtt 1,55v

vpll 2,18v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JO MOM :banana:

Zakupiłem harcorovo od VIBOR'a ASRock P55 Extreme :) i nie mam na razie większych problemów - i5-750 3,6Ghz bez zmiany V, IES i turbo boost działa (nie wiem co tam VIBOR nagrzebał ze mu nie działało :D )

 

największy ból to PCIE jest trochę za blisko gniazda procesora i odległość grafy od mugena2 = 5mm :zonk:

w innym PCIE tryb 8x

 

ogólnie jest stabilnie, nic się nie grzeje.

 

pozytywnie zaskoczyła mnie karta dzw. która graje całkiem fajno że aż się zastanawiam czy kupić jakiegoś Creative czy Asusua bo miałem to w planach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odgrzeję temat. Zakupiłem niedawno płytę Asrock P55 Extreme 4. Mam do tego Corsair Vengeance 2x2 GB 1600 Mhz, HD 5850 Extreme 1 GB, Core i3 540, Chieftec CFT 560 A12S. Po złożeniu tego zestawu na posterze Dr. Debug zatrzymuje się na liczbie 16. Szukałem tego błędu i niestety instrukcja nie podaje co to za błąd ponieważ wogóle go w niej nie ma. Słyszałem że podobno są problemy na tej płycie z procesorami i3? Chciałbym sie zapytać mądrzejszych ludzi czy mogą mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...