Skocz do zawartości
Gość

Finezyjne Kino Domowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak widać po topic-ach, o których mowa o wyborze TV (jeszcze nie kupiony) przyszedł czas na kino domowe.

Przyznam szczerze, że nawet nie orientuję się ile trzeba wydać na dobry w nieprzesadnej cenie zestaw.

 

Pierwszą sprawą jest odtwarzacz płyt DVD, DivX itp.

Tak by wszystko latało.

Może pójść w wynalazki typu WD TV...?

 

Kolejną sprawą jest nagłośnienie.

Chodzi o zestaw 5.1.

Co Możecie zaproponować, aby był efekt za niewygórowaną cenę?

 

Tak, tak wiem.

Pojęcie "cena" jest względna.

Jednak na razie nacisk położymy bardziej na jakość i uniwersalność ww. urządzeń.

To jest priorytet.

Później porozmawiamy o cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak drastycznie Drogi Przyjacielu.

A teraz poważnie.

PS3 chyba nie obsługuje plików *.txt do divix-ów, a Z-5500 niezbyt mi pasują jakością do kina domowego...

divixy to sie za czasow DVD ogladalo...dzis przy KD nie wyobrazam sobie nie 720p

A co do Z5500 i KD...jak najbardziej za

No chyba ze masz duzo miesca, i nie przeszkadzaja ci gabaryty zestawu 5.1+amp to w cenie 3x5500 mozna juz cos zaszalec.

Wiec raczej okresl budżet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadałem te Z-5500.

Dużym plusem ich jest to, że posiadają dekoder Dolby.

Nie potrzeba już żadnego ampli.

I teraz ważne pytanie.

Czy ktoś wie jak są łączone satelity? Zwykłymi jack-ami czy może kablami na zacisk.

Jest to ważna sprawa bo standardowe kable nigdy nie wystarczają...

 

Jeżeli chodzi o budżet na głośniki to myślę, że więcej niż za Z-5500 nie dam.

Jeszcze jakieś propozycje?

 

Po drugie co teraz z odtwarzaczem?

Na jaki się połakomić?

Na PS3 nie gram :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie kupiłeś jeszcze TV to może poczytaj jak wygląda sprawa tych formatów, które Cię interesują, w Samsungach np. Wiem, że są modele, które odtwarzają Divx'y z kart pamięci czy też z pendrive'ów. Jeśli chcesz jednak rozdzielić te klocki to może hmmm, budżetowe DVD za jakieś 200-300zł, z tym że ta opcja pewnie będzie miała problemy z HD. A co do WD i tego typu rozwiązań to proponuję zaznajomić się z opiniami użytkowników w odpowiednich miejscach. Tam najpewniej znajdziesz sporą liczbę rzetelnych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak widać po topic-ach, o których mowa o wyborze TV (jeszcze nie kupiony) przyszedł czas na kino domowe.

Przyznam szczerze, że nawet nie orientuję się ile trzeba wydać na dobry w nieprzesadnej cenie zestaw.

 

Pierwszą sprawą jest odtwarzacz płyt DVD, DivX itp.

Tak by wszystko latało.

Może pójść w wynalazki typu WD TV...?

 

Kolejną sprawą jest nagłośnienie.

Chodzi o zestaw 5.1.

Co Możecie zaproponować, aby był efekt za niewygórowaną cenę?

 

Tak, tak wiem.

Pojęcie "cena" jest względna.

Jednak na razie nacisk położymy bardziej na jakość i uniwersalność ww. urządzeń.

To jest priorytet.

Później porozmawiamy o cenie :)

Właśnie kwestia ceny załatwia wszystko.

Do 5k pln poszedłbym w zestaw komputer MC + ampli + głośniki - rozwiązuje każde zapytanie.

Przy mniejszej kwocie pozostaje na pewno ampli i do tego odpowiednie fronty - na początek stereo, a po przypływie gotówki dokupić surroundy, centra i woofra.

5.1 tak naprawdę fajne jest tylko w przypadku gdy masz podany odpowiedni sygnał dźwiękowy, czyli filmy w DTS lub gry na konsoli, w pozostałych przypadkach stereo jest wystarczające (zwłaszcza jak piszesz o DivX). Osobiście to przerabiałem, tyle że dla mnie liczyła się również jakość audio (słucham bardzo dużo różnorakiej muzyki) i po początkowym podjaraniu się dźwiękiem 5.1 i obejrzeniu wszystkich filmów DTS z wypożyczalni, obecnie dźwięku przestrzennego słucham sobie grając na klocku.

 

Kwestia odtwarzacza otwarta... Ja używam osobiście x360, ale to kwestia osobistych preferencji - może być tanie DVD obsługujące różne formaty, może być jakiś mini kombajn typu WD TV albo tak jak pisałem tani komputer typu MC.

 

Taki mój punkt widzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kwestia ceny załatwia wszystko.

Do 5k pln poszedłbym w zestaw komputer MC + ampli + głośniki - rozwiązuje każde zapytanie.

Przy mniejszej kwocie pozostaje na pewno ampli i do tego odpowiednie fronty - na początek stereo, a po przypływie gotówki dokupić surroundy, centra i woofra.

5.1 tak naprawdę fajne jest tylko w przypadku gdy masz podany odpowiedni sygnał dźwiękowy, czyli filmy w DTS lub gry na konsoli, w pozostałych przypadkach stereo jest wystarczające (zwłaszcza jak piszesz o DivX). Osobiście to przerabiałem, tyle że dla mnie liczyła się również jakość audio (słucham bardzo dużo różnorakiej muzyki) i po początkowym podjaraniu się dźwiękiem 5.1 i obejrzeniu wszystkich filmów DTS z wypożyczalni, obecnie dźwięku przestrzennego słucham sobie grając na klocku.

 

Kwestia odtwarzacza otwarta... Ja używam osobiście x360, ale to kwestia osobistych preferencji - może być tanie DVD obsługujące różne formaty, może być jakiś mini kombajn typu WD TV albo tak jak pisałem tani komputer typu MC.

 

Taki mój punkt widzenia ;)

Witam,

Też toczyłem boje z tematem kina domowego, generalnie po wielu próbach i kombinacjach postawiłem na Xtreamer'a

Xtreamer

 

Tu do poczytania:

HDTV forum - xtreamer

 

IMHO najlepszy stosunek możliwości do ceny. Bardzo fajnie działa poza drobnymi wadami które mam nadzieję zostaną wyeliminowane przez nowy firmware. Po zakupie tego ustrojstwa wyleciał z pokoju odtwarzacz DVD bo był generalnie nie używany, czasem odpalę jakieś DVD na x360.

 

Co do sprzętu audio do kina, ja swoje kompletowałem stopniowo, w tej chwili jest to Cambridge Audio 540 którego nówkę udało mi się wyrwać w bardzo okazyjnej cenie coś koło 900 zł. Kolumny mission M34i na frontach i mniejsze z tej serii (też kupione okazyjnie pod brandem denona co prawda, nie przeszkadza mi to) centralny też z tej serii, brakuje mi subwoofera. Na święta pewnie dołączy. Generalnie takie coś bym polecał lepiej stopniowo to zbierać niż kupić coś z czego nie będzie radochy. Po obejrzeniu czegoś na 50" plazmie z przyzwoitym systemem audio, komputerowe pierdziawki już nie brzmią tak samo.

 

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD TV HD + Z5500 to IMHO najlepszy wybór. Uzbrój się oczywiście w jakiś pokaźny dysk (najbardziej opłacalne aktualnie są zdaje się 1.5TB).

Jakieś filmowe wynalazki po 700mb to daruj sobie :D. Tylko DVD albo 720p/1080p przy rozsądnym bitrejcie.

Prawda :) tyka ktoś jeszcze w ogóle dvixów ? teraz królują BrRipy w 480p lub 720p zajmujące od 1,5gb do 3gb i w tym dźwięk 5.1 w ac3 a wyżej to już ripy HD z duzym bitratem w 720p i 1080p + audio w DTS.

700mb filmy ogląda się tylko wtedy gdy trzeba bo nie ma innej opcji w przeciwnym wypadku nie warto się męczyć.

Przy małym budżecie Z-5500 to imo optimum wiem bo sam byłem do nie dawna ich posiadaczem i z czystym sumieniem mówię, że jest to dobry sprzęt trochę drogi ale ma przynajmniej wszystko co ci może być potrzebne przy budowaniu małego centrum rozrywki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy małym budżecie Z-5500 to imo optimum wiem bo sam byłem do nie dawna ich posiadaczem i z czystym sumieniem mówię, że jest to dobry sprzęt trochę drogi ale ma przynajmniej wszystko co ci może być potrzebne przy budowaniu małego centrum rozrywki

Też mam i znam - ale tak jak piszesz, do mini centrum rozrywki. Dla klitki 2m x 2m z komputerem na biurku owszem daje radę, ale NIKOMU nie poleciłbym wstawiać takiego zestawu do dużego pokoju z LCD-kiem 50"

Bo choćby skały srały to do chociażby HK 247 z Waflami 9.5 nie ma to startu (i to tylko z waflami w stereo).

Tak jak pisał $migacz - lepiej poskładać powoli dobre klocki niż na raz zakupić półśrodek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pokojach 10-20 m2 wystarczają spokojnie powyżej się już Z-5500 nie wstawia bo brzydko wygląda i jest problem z rozstawieniem suba bez przedłużki kabla od centralki.

Klitki 2x2 ? to już w ogóle pomyłka dużo za małe pomieszczenie jak na taką moc.

I oczywiście nie ma startu do HK247 i Wafli ale kto w ogóle robi takie porównanie ani to cenowo się nie daje porównać ani jakościowo czy klasowo ;)

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam i znam - ale tak jak piszesz, do mini centrum rozrywki. Dla klitki 2m x 2m z komputerem na biurku owszem daje radę, ale NIKOMU nie poleciłbym wstawiać takiego zestawu do dużego pokoju z LCD-kiem 50"

Bo choćby skały srały to do chociażby HK 247 z Waflami 9.5 nie ma to startu (i to tylko z waflami w stereo).

Tak jak pisał $migacz - lepiej poskładać powoli dobre klocki niż na raz zakupić półśrodek.

co to znaczy duzy pokój? 20m dla innych to pewnie 40m, ale biorac pod uwage polskie realnia 20m uznamjmy za duzy:) a w takim z5500 spokojnie sobie poradza, owszem amp + dwie podłogówki wypadną lepiej...ale wszystko to kwestia ceny.

Btw HK247 w stero wypada kupowato oddaje jedynie 2x ~90W przy 8ohm dla takicgh Walfi 5.1 przydaloby sie cos mocniejszego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem 480p to nie jest po prostu DVD NTSC? Poza tym BluRay akronimizuje się do BD a nie BR ;)

480p to obraz majacy 480 linii bez przeplotu. Mialem kiedys plazme, ktora miala rozdzielczosc 854x480 - 480p to rozdzielczosc tego typu. W zasadzie nie HD, ale bez wad przeplotu (jest to tzw. EDTV - Enhanced Definition TV).

Nie jestem pewien, czy standard DVD nie wymaga przypadkiem obrazu z przeplotem, musialbym sprawdzic.

 

BTW. PAL/NTSC to system kodowania koloru i nie okresla on ilosci linii. 480p moze byc zarowno w PAL, jak i NTSC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem 480p to nie jest po prostu DVD NTSC? Poza tym BluRay akronimizuje się do BD a nie BR ;)

akurat nie bo zależy od grupy albo BDrip albo BRrip np. Vision używa skrótu BRrip a Flawl3ss BDrip ;) to dość nowy standard nawet nie wiem czy zatwierdzony scenowo bo u mnie na trackerze BR\BDripy są w kategorii NonScene.

W anime raczej nie używany tu przy 480p raczej ripowane jest dvd czy TV HD, za to filmach już dość powszechnie źródło BD zjazd jest przy encodzie bezpośrednio do rozdziałki 480p wygląda to lepiej niż zwykły rip z Dvd i ma więcej szczegółów ale na polskich trackerach raczej mało popularne przynajmniej nie widziałem tego za dużo jakiś czas temu.

BR\BDripy występują zarówno jako xvidy i x264 i zarówno 480p i 720p dla każdego coś dobrego.

 

PS. z DVD to była jakaś zamotka video bez przeplotu encodowany na płytę jako dwie pary obrazu z dodatkiem przeplotu z możliwością odtworzenia\złożenia z tych par oryginalnego video bez przeplotu przez Player w zależności od ustawień czy jakoś tak to szło jak już pisałem to zamotane jest :)

 

PS.2 Żeby nie offtopowac to imo najlepszym wyborem będą Z-5500 wyrwane na jakiejś promocji i jakiś Player HD lub po prostu komputer złożony w tym celu.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech mój dostęp do neta na razie można nazwać jednym stwierdzeniem - stosunek przerywany.

 

Jako, że Z-5500 mają swoją cenę (jak za takie małe cuś) to rozważam teraz opcję stereo.

 

 

Opcje:

1) Dwie podłogówki + jakiś wzmak i mieć możliwość późniejszej rozbudowy do 5.1.

2) Dwie podłogówki z wejściem optycznym i dać sobie spokój z dźwiękiem 5.1

 

Co w tej cenie jest ciekawego?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajtelo

Chciałbym także wyrazić swoją opinie odnośnie "Finezyjnego Kina Domowego"

Jestem za rozwiązaniem "osobnych klocków" i to jest punkt wyjścia.

Dlatego należałoby się skupić generalnie na poszczególnych jego elementach :

1. Odtwarzacz HD,

2. Amplituner DD, DTS,

3. Kolumny podłogowe (stereo)

Telewizor już masz.

 

Ad.1 PS3, WD TV HD, PC, Notebook, Odtwarzacz Blu-ray,

Ad.2 Yamaha, Denon, Onkyo, ... Cambridge Audio, NAD, Rotel,

Ad.3 Avance, Tonnoy, B&W

Oh! Trochę się zapędziłem, ale nie jestem zwolennikiem zbyt

idących kompromisów.

Oczywiście wszystko jest kwestią ceny, no cóż ... ?

Życzę powodzenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej o jakie modele chodzi...?

Każda firma ma w swojej ofercie urządzenia, które można nazwać tak samo, jak część ciała na której zazwyczaj siadamy.

 

Ciekawi mnie opinia HeatheN-a na ten temat.

Mówię oczywiście o DIY.

Za mniejszą cenę można by złożyć coś lepszego.

 

Rozszerzmy trochę kwotę np. do 1500 zł.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajtelo

Ja mogę tylko zaproponować, ażebyś tylko tak dla porównania

przeszedł się w Twoim mieście do jakiegoś studia kina domowego.

Poproś o prezentację.

Sam się przekonasz czy warto inwestować.

Niestety w tym przypadku pułap cenowy 1.500 zł jest za niski.

Myślę o amplitunerze i dwóch kolumnach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Do kina domowego (rozumiem, ze zastosowanie to przede wszystkkim filmy) bym kupil owe Z5500, z perspektywa zmiany na cos lepszego w przyszlosci.

IMHO efekty 5.1 w filmach sa zbyt fajne, zeby z nich rezygnowac ;) A Z-5500 powinny dac rade w sensownej wielkosci pomieszczeniu (15-20m2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to zostaje Z5500.

Widzę faktycznie, że za mniej niż 2k na samo nagłośnienie nie powalczę.

 

Teraz odnośnie odtwarzacza filmów.

 

WD TV HD:

- Nurtuje mnie brak dekodowania DTS - brak dźwięku w niektórych filmach

- Nie posiada napędu płyt

- Nie doczytałem czy obsługuje w końcu pliki TXT do divix czy nie

- Cena wraz z dyskiem powiedzmy 1,5TB robi się pokaźna (ok. 750 zł)

 

Ten brak napędu jakoś bym przebolał.

W końcu mogę płytę wrzucić sobie na kompa, tam wykonać obraz przypuśćmy DVD i wrzucić na dysk przenośny.

Potem już otworzę to na WD TV.

 

Kolejną opcją jest np Taki odtwarzacz DVD Philips DV5990.

Jego cena to już tylko 200 zł.

W czym (z takich głównie potrzebnych ficzerów) jest lepszy WD od takiego odtwarzacza?

Po opisie widać, że Philips nie odtworzy nam już *.mkv - czyli ze skompensowanych HD nici.

Full HD też są w tymże formacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Philips chyba malo co odtworzy, zapewne support pod katem DivX jest marny (wylistowane sa tylko rozne wersje DivX'a, mozliwe, ze nawet Xvid nie bedzie hulal)... Ogolnie tego typu playery to raczej malo rozwojowa opcja.

 

Z WD mozesz wypuscic niezdekodowany dzwiek DTS po optyku do Z5500 i zwalic dekodowanie na glosniki ;)

 

A co do ceny dysku - Jesli chcesz miec stala biblioteke multimediow podlaczona do WD, to faktycznie troche to wynosi - ale wariant budzetowy to zgrywanie sobie rzeczy do aktualnego ogladania na pena.

Ew. zainstalowac nieoficjalny soft, podlaczyc karte sieciowa na USB i udostepniac dane z kompa.

Mozna tez po prostu kupic mniejszy dysk ;)

 

Aha - WD TV obrazu plyty (w sense np. iso) nie lyknie, ale wystarczy zgrac na HDD/pena zawartosc katalogu VIDEO_TS i potem to odtworzyc.

 

Co do txt to nie wiem, jak sobie za pomoca jakiegos darmowego edytora przerabialem .txt na .srt, chodzilo bez bolu. Moze nieoficjalny soft daje opcje odtwarzania .txt - w trakcie pisania recenzji nie wiedzialem, ze taki w ogole jest, wiec nie sprawdzalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi

 

Dzięki za informację.

Niezwykle skrzętnie mi to Wytłumaczyłeś.

Czyli biorę WD TV HD jednak.

 

Ma on może jeszcze jakąś konkurencję?

Słyszałem, że coś od Asusa wyszło teraz.

O!Play zwie się bodajże.

 

Kwestia jest jeszcze jak to wszystko podłączyć.

Gdzie można zastosować tanie kable, a gdzie nie oszczędzać?

 

Znalazłem jeszczeTAKIE JVS

Na Allegro stoi za ok. 1000 zł.

Przyznam, że bardzo ciekawie wygląda i nie jestem pewien już czy Z5500 lepiej zagrają od powyższego zestawu...

Fakt, że np. średnica suba w Z5500 wynosi 25 cm,a w JVC tylko 16 cm.

 

P.S. TV jeszcze nie mam.

Cały czas trwa rozważanie czy brać Sony W5500 czy Samsunga B650 37 cali.

Dalej decyzja nie podjęta.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupic Samsunga B650, to WD TV HD moze w ogole nie byc potrzebny, bo ten TV ma wbudowany odtwarzacz lykajacy calkiem sporo ;)

 

Co do zestawu JVC - nt. jakosci dzwieku sie nie wypowiem, bo nie znam, ale miej swiadomosc, ze to jest zamknieta konstrukcja, niepoddajaca sie modernizacji. Bedziesz chcial wymienic ktorys element to prawdopodobnie bedziesz zmuszony do wymiany calosci.

Jest to jednak jakies rozwiazanie - mamy w domu stary zestaw Pioneera w salonie i jakosc dzwieku jest bardzo dobra (wrecz zaskakujaco dobra, jak na rozmiar satelitek - ma bardzo dobre glosniki w komplecie), a na 20m2 mocy starcza mu z ogromna gorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytam właśnie co łyka ten Samsung.

Jak będzie brał Video_TS (mkv i srt do divix-ów bierze) to wydaje się lepszą opcją od W5500.

Szczególnie, że obraz mają praktycznie tej samej jakości.

 

Co znaczy: "zamknieta konstrukcja, nie poddajaca sie modernizacji"?

Chodzi o modernizację głośników czy softu w odtwarzaczu?

Bo jeśli chodzi i nagłośnienie to Z5500 też nie da się modyfikować :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...