Skocz do zawartości
Maciem

Wc Black & White By Maciem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam powoli sobie kompletuje Wc jak narazie posiadam pompke Aquael PFN 650 oraz chlodnice Black Ice Pro 2 , czekam takze na rez Swiftech MCRES-MICRO i bloczek na GPU Swiftech MCW60 ;) w przyszlym tygodniu powinno takze dosc do mnie paczka z cooling.pl w ktorej bedzie EK Water Blocks EK Supreme LT , Szybkozłączka skręcana SM10/13, G1/4 - prosta i 3 metry weza .

Dołączona grafika Dołączona grafika

Komputer jak w podpisie z tym ze niedlugo zmienie procesor na q9450 i kupie jakas grafe narazi siedzi w nim geforce 6600 le :lol2:

Obudowa bedzie w srodku pomalowana na bialo , i teraz pytanie do was , jakie weze uzyc , bial z czarnym plynem ? a moze czarne z bialym plynem (ktorego niestety nie moglem znalesc ) ? Wentylatory jakie uzyje to najprawdopodobniej beda Acutake bo pasuja kolorystycznie :) Plyn bedzie widac w rezi oraz w bloczku . Jak bede montowal WC to tez zamontuje zasilacz Tacens Valeo 2 koloru czarnego z bialym wentylatorem :) Chce takze kupic i zamontowac 2 biale katody by ladnie wszystko podswielic :)

Dołączona grafika

Dzisiaj gdy zmienialem paste pod ninja to postanowilem przymierzyc chlodniczke wraz z wentylatorami i odrazu napotkalem na pierwszy problem ;/ Okazalo sie ze wentylator koliduje o radiator na sekcji zasilania :

Dołączona grafika

moze maci jakis pomysl na rozwiazani tego problemu ? Myslalem o tym wentylatorze tylko ze cena dosc wysoka , jest tez mozliwosc zdiecia chlodzenia i zamontowania bloczka na nb lecz niestety brak juz kasy .

za wszelki porady i sugestie z gory dziekuje :)

 

14.10.2009 - maly upgrade

 

Dzisiaj przyszly do mnie dwa cudenka czyli bloczek na GPU Swiftech MCW60 oraz rez Swiftech MCRES-MICRO

Dołączona grafika Dołączona grafika

Rez trzeba jeszcze wyczyscic , a bloczek juz wyczyszczony . Zapinka z bloczku troche zmasakrowana , ale mam nadzieje ze bedzie pasowac na 5850/4890 , a jak nie to sie dorobi albo kupi ;)

Jezeli zajade do piatku do obi lub castoramy to w weekend zaczne malowac wnetrze obudowy na bialo . Teraz tylko czekac na paczuszke z cooling.pl i zaczne wszystko skladac do kupy ;)

 

Kosztorys

1 x Black Ice Pro 2 71.00 PLN

1 x Swiftech MCRES-MICRO 40.00 PLN

1 x Swiftech MCW60 70.00 PLN

1 x Arctic Silver V - 3,5g 19.90PLN

6 x Szybkozłączka skręcana SM10/13, G1/4 - prosta 54.02PLN

1 x Opaski zaciskowe czarne 100szt. 3.00PLN

2 x Black Water zacisk do węża śr. zew. 12-14mm Czarny 4.00PLN

2 x Szybkozłączka skręcana SM10/13 G1/4 - kątowa 29.79PLN

2 x BlackWater PVC Flexi 10/13 Clear 10.00PLN

2 x Scythe Slip Stream Slim 1200 rpm 73.81PLN

1 x EK Water Blocks EK Supreme LT - Plexi+Nickel LGA775/1156/1366 179.00PLN

1 x Black Water Korek G1/4 - Black 5.90PLN

 

 

SUMA = 560,42 PLN

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten wentyl slim tam wejdzie razem z chlodnica? Chlodzenie mosfetow sie przydaje, pozatym bedziesz musial zdjac wszystkie radiatory, co oznacza dodatkowe koszty bo trzeba bedzie zalozyc inne na sb i nb(ew blok). Ja bym bral slima, jesli tylko wejdzie.

 

PS z tą pompką mam złe wspomnienia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no powinien wejsc , brakuje jakis 4 mm a ten wentyl jest wezszy o 13 mm . Co dac na mosfety i sb bym mial tylko nie mam jakiego radiatorka dac na nb , a narazie na bloczek mnie nie stac , w sumie z tym wentylatorem narazie tez moe byc ciezko moze w troch pozniejszym terminie :)

jaki to wspomnienia masz ? ;) w przyszloci chce ja zmienic na atmana 1200 lub 2000 l/h :evil:

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wspomnienia mam, ze przerobilem ja na niezatapialna a ona po pewnym czasie zaczela pierdziec i buczec. Co mnie zaczelo wkur...irytowac. W koncu problem rozwiazala moja matka robiąc sobie miejsce w listwie zeby podpiać odkurzacz. Przy włączonym kompie. Dodam iż działało to na starej platformie z socket A z 'zimnym inaczej' procesorem athlon. Reszty chyba nie musze dodawac ;)

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesuń chłodnice maksymalnie jak sie da w stronę od mobo. Powinno się udać aby weszła. 

 

Pompkę zmień na CR2 albo np nowe cudo od EK albo BW. To co masz będzie głośne i będzie generować mega duże drgania. Nie wspominjąc już o atmanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem na wszelkie sposoby zmiescic tam chlodnice z wentylatorami ale nie da rady by nie kolidowal wentylator o chlodzenie na mosfetach . Ale to nie bedzie problemu bo razem z przyplywem gotowki kupuje bloczek od maniakalnego na mobo :) a narazie kupie ten cienki wentylator od Scythe :)

a co do pompki to juz ja wczesniej uzywalem i byla bardzo cicha , a zawsze moge ja jakos wyciszyc . A pozniej moze bym kupil jakas pompke na 12v jakiegos ek lub bw :)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie , czy jest moze cos takiego jak Feser One w koloze bialym albo jakis inny plyn w tym kolorze ? Jeszcze zastanawiam się czy ta moja chlodnica da sobie rade z quadem ~ 4GHz i podkreconym 5850/4890 ? Czy dokupic jeszcze do ukladu jakas chlodniczke 1x120 , czy wystarczy ta co juz mam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem na wszelkie sposoby zmiescic tam chlodnice z wentylatorami ale nie da rady by nie kolidowal wentylator o chlodzenie na mosfetach . Ale to nie bedzie problemu bo razem z przyplywem gotowki kupuje bloczek od maniakalnego na mobo :) a narazie kupie ten cienki wentylator od Scythe :)

ten scythe może być zdecydowanie za slaby, żeby przepchać powietrze przez Twojego BI, więc moim zdaniem szkoda kasy. Na razie podziałaj tylko na jednym wentylu, taki system spokojnie powinien wystarczyć, by utrzymać procka i kartę graficzną. szybko zbieraj na tanie bloczki na NB/mosfety i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten scythe może być zdecydowanie za slaby, żeby przepchać powietrze przez Twojego BI, więc moim zdaniem szkoda kasy. Na razie podziałaj tylko na jednym wentylu, taki system spokojnie powinien wystarczyć, by utrzymać procka i kartę graficzną. szybko zbieraj na tanie bloczki na NB/mosfety i będzie dobrze.

myslalem by narazie byly takie 2 scythe , jaden pod chlodniczka a drugi nad , a gdy juz kupie bloczek na plyte to bym dal ten 2 scythe na gore i bym mial 4 wentyle 2 u gory scythe i 2 normalne na dole ;) Czy sie nie oplaca tak robic , bo nie zmniejsza mi za bardzo temp ?

 

 

MSI P35 Neo2FR i blok na mofy = problem. Jedynie Maniakalny/hilfiger coś mogą zdziałać.

wiem wlasnie i najprawdopodobniej bede je kupywal u maniakalnego tylko kasee dozbieram ;)

 

Mleko :lol2:

twoj post nic nie wnosi do tematu , wiec mogles go sobie darowac <_<

a mleka uzyc nie mozna , bo by sie zsiadło :rolleyes:

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na przesylke z cooling.pl na poczatku tygodnia powinna byc i bede zaczynal skladac ;) Pampke juz przerobilem na inline ;) Jak tylko sprzedam kolejny zasilacz to kupuje bloczek u maniakalnego na nb/sb oraz biale weze i czarny Feser One UV Black B-) oraz potem chcialbym kupic jakas pompke za ok 150 zł , tylko jaka ? myslalem nad Black Water Atlantis DP-600P 12V lub EK Water Blocks EK-DCP 4,0 lub EK Water Blocks EK-DCP 2,2 , ktora byla by najlepsza ? chyba ze lepiej cos innego ? myslalem taz nad Swiftech MCP355 12V ale jest strasznie droga a jeszcze wypadalo by kupic do niej top <_<

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dostalem reszte czesci ;) zamontowalem na szybko uklad i temp spadly z 58 stopni na ninji z 2x 120mm do 44 stopni ;D Ogolnie dziala dobrze jestem zadowolony a do tego nic nie slysze z dzialania ukladu , tylko nieszczesny dysk i zasilacz . zdiecia wrzuce jak bede juz wszystko w obudowie montowal ;) ale musze ja najpierw pomalowac .

i ponawiam moje pytanie :

oraz potem chcialbym kupic jakas pompke za ok 150 zł , tylko jaka ? myslalem nad Black Water Atlantis DP-600P 12V lub EK Water Blocks EK-DCP 4,0 lub EK Water Blocks EK-DCP 2,2 , ktora byla by najlepsza ? chyba ze lepiej cos innego ? myslalem taz nad Swiftech MCP355 12V ale jest strasznie droga a jeszcze wypadalo by kupic do niej top

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprzeda ktos za 200 pln z topem ? jakos watpie ... wogole nie widzialem by ktos lainga sprzedawal . tak z ciekawosci zapytam czemu tak bardzo polecacie tego Laing ? a nie np. EK Water Blocks EK-DCP 4,0 ? z tego co czytalem to ten laing nie nalezy do najcichszych .

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak z moim aquaelem jak jest na podkladce to go wogole nie slysze ;) Laing jest nawet fajny tylko mnie ta cena odstrasza i chyba sie jednak zdecyduje na EK Water Blocks EK-DCP 4,0 czytalem troche o jego odpowiedniku od danger den i wypada bardzo podobnie do lainga w mocy przy czym jest troche cichsza od niego ;) a do tego tansza o 100 pln i nie trzeba topu kupywac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche posiedzialem i wkoncu pomalowalem bude i zaczolem wkladac czesci do kompa , teraz wyglda to mniej wiecej tak

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Niestety wentylator chaczyl o mocowanie od bloczku i musialem go troche zdefastowac ;p

Gdy w ukladnie byl tylko bloczek na cpu , to bylo w stresie tylko 44 stopni na 3,8 GHz ;)

Teraz dolozony zostal takze na gpu ale procek nie jest podkrecony , na gpu i cpu jest w stresie 39 stopni ;)

Podsumowujac jestem bardzo zadowolony z osiagow ;) Są lepsze niz sie spodziewalem :rolleyes:

Gdy bede mial wiecej checi to zloze wszystko do kupy , i dodam do pompki przekaznik by sie wlaczala razem z kompem :wink:

Przy nastepnym przyplywie gotowki dojdzie czarny faser , biale przewody , byc moze pompka EK Water Blocks EK-DCP 4,0 oraz blok na sb/nb ;)

Za wszelkie sugestie dotyczace ulozenia kobli badz czegos innego dziekuje :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała modyfikacja , czyli dołozenie przekaźnika by pompka wlaczała sie razem z kompem i razem z nim sie wylaczała ;) Narazie prowizorka w opakowaniu po zapalkach a pozniej bedzie jakies opakowanie albo jakas plytka ;)

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dolozony został także na plecy wentylator 80mmx15mm dzieki czemu 3 stopniej mniej na cpu , puszczony jest na 7 V wiec cichy jest ;) Doszedl takze kontrolr obrotów scythe , przez co kompa juz wogole nie slychac ;) A takze mam nowa chlodniczke Black Water Ultimate 121 ktora pojdzie na sam spod obudowy . Narazie zasilacz na zewnatrz bo nie mam weny wkladac valeo II 600W i wszystkie kabelki ukladac ;) Najprawdopodobniej wszystko zrobie jak bede skladal kolejne zamowienie w cooling.pl :rolleyes:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako ze ostatnio uszkodzil mi sie port usb w obudowie i naszly mnie checi do wymiany go to postanowilem wymontowac kontroler obrotow i takze go naprawic. Musze wymienic w nim tranzystor , pewnie wymienie wszystkioe i dodam jakies radiatory , bo strasznie sie grzeje.

Jak juz go wymontowalem to okazalo sie ze jest juz dosc mocno porysowany:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

I tutaj mam pytanie do was , czym mozna by tom folie zastapic czy tam plastik ? Jest to dosc cienki i nie mam pojecia czym mozna bylo by to zastapic.

 

Gdy sie nim tak bawilem to pomyslalem ze mozna by go tak zamontowac w orginalnej zatoce 5,25" z obudowy. Niestety po pierwszych przymiarkach okazalo sie ze nie za bardzo widac co na nim pisze po przylozeniu zatoki. Mozna by wyciac otwor na wyswietlacz , ale trzebalo by jakos szybke ladnie w to wkomponowac. Po zdieciu obudowy od Kaze master okazalo sie ze jego kolory sa znacznie ladniejsze bez tej szybki przyciemnianej , na zdieciu srednio to widac.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Z gory dziekuje za jakie kolwiek porady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie cienkie, ale bardziej wytrzymałe folie, to miałem np. przyklejone na pokrywę laptopa, żeby się nie porysowała. ewentualnie możesz zobaczyć, czy np. opakowanie po wentylach scythe jest z takiego twardszego przezroczystego materiału, może by się nadawało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze bardzo fajny miales pomysl z tym opakowaniem po wentylach od scythe , nadaja sie do tego prawie ze idealnie ;)

Ale niestety moje opakowania po wentylach sa jeszcze bardziej porysowane od tej orginalnej foli :damage_wall:

 

edit

 

tak na szybko wyciolem to z tego opakowania , wyszlo nawet nawet , chodz rys na zdieciu az tak nie widac.

Pod ta orginalna folia pojawilo sie szczotkowane aluminium , wyglada dosc fajnie , ale trzebalo by to palnac na czarno by jakos to wygladalo w mojej budzie.

Zostaly jeszcze resztki tasmy na ramce...

Dołączona grafika

w ciemnosci tak:

Dołączona grafika

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sie zmieniło w moim WC. Nowa pompa , zlaczki , zamontowana dodatkowa chłodnica , płyn w czarnym kolorze oraz wykombinowany regulatordo pompki.

Narazie dodam 2 zdiecia na zachete , jutro/pojutrze dodam wiecej fotek.

 

Nowe złączki:

Dołączona grafika

 

Bloczek z zamontowanymi złączkami:

Dołączona grafika

 

Moim zdaniem zlaczki od ek 10/13 w kolorze czarnym wyglądaja naprawde zacnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu coś się ruszyło z WC, ale najpierw zademonstruje jak to wcześniej wyglądało po ukończeniu:

 

Nad dyskiem jest własnej konstrukcji kontroler do pompki , radiator ze starego Szefa ;D

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Przez ten czas platworam wielokrotnie przechodzila drobne zmiany , az do obecnego stanu czyli to co w podpisie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pomalowany został także zasilacz na biało , dodane podświetlanie bloczku dzieki dawcy (żarówce led) a on sam został do porządku wyczyszczony ;)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zakupiłem także 4 wentylatory Enermaxa oraz 4 przeciw pyłowe filtry , jeden enermax już wylądował w zasilaczu. Oraz zdemontowałem te blaszki co były na radiatorach płyty głownej , będą malowane na biało.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Niedługo powinny dojśc białe przewody które mi posłużą do budowy przedłużki pci-e , oraz białe oploty na nie. Niebawem będe zamawiać chlodnice EK RAD XT 240, do tego wentylatory Scythe Ultra Kaze 3000 rpm oraz złączki EK 10/13 czarne , kilka 45 stopni oraz 90 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...