Skocz do zawartości
DI3S3L

Chlodzenie Wodne

Rekomendowane odpowiedzi

witam, kupilem intel core i7 920 i chce go krecic. chce przekroczyc 4,5ghz. wybralem to:

 

chlodnica: feser xchanger quad radiator 480

blok: swiftech apogee xt

pompka: ek water blocks ek-dcp 4,0

rezerwuar: black water o-tank 250

 

pytanie czy warto wydawac tyle kasy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienił bym pompkę i dołożył blok na płyte. Mam SLI LE i przy kręceniu na 4.4 ( co chyba jest max dla proca) musiałem podnieść sporo napięcia co wiązało sie z mocnym grzaniem NB i mosfetów. ale powiem tak :) Waro walić Wc i krecic te procki bo można sporo wycisnąć a to daje sporo radości i satysfakcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem coolteka. nie powiem bo potrafił zakręcici w rezie :) ale moj był głośny poza tym juz sie ich nie spotyka. w tej chwili mam Lainga ze zmienionym topem i jest dla mnie swietny :) a wiec ja bym polecil Lainga ale nie moge wypowiadać sie za inne pompy. a wiec warto zapytac sie jeszcze innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie potrzeba bardzo duzej mocy to najlepiej brac ta co podalem na poczatku, slup wody ma 4 metry i wydajnosc 800 litrow na godzine. czy to ma jeszcze za duzo mocy???

 

jeszcze chcial bym spytac jaki plyn jest najlepszy???

Edytowane przez DI3S3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ktora masz w pierwszym poscie nie jest za mocna ( moim zdaniem jest sporą a poza tym wole stawiac na zaufane marki) 655 jest idealnym modelem jesli kttoś ma np. ze dwie chłodnice plus bloczek ma 2x mosfety plus proc plus zwodowana mobo plus grafe w SLI albo 3 SLI. gdzis gdzie jest sporo bloków ktore moga stawiac opor. wiem ze Ek jest tansza od 350 czy 355 ale forum widzialem ze koles sprzedawal ponoc nowe 350 za 140zł. plus do tgeo TOP XSPC albo Ek nawte moze być połączony z rezem. ale to juz w sumie Twoja decyzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ktora masz w pierwszym poscie nie jest za mocna ( moim zdaniem jest sporą a poza tym wole stawiac na zaufane marki) 655 jest idealnym modelem jesli kttoś ma np. ze dwie chłodnice plus bloczek ma 2x mosfety plus proc plus zwodowana mobo plus grafe w SLI albo 3 SLI. gdzis gdzie jest sporo bloków ktore moga stawiac opor. wiem ze Ek jest tansza od 350 czy 355 ale forum widzialem ze koles sprzedawal ponoc nowe 350 za 140zł. plus do tgeo TOP XSPC albo Ek nawte moze być połączony z rezem. ale to juz w sumie Twoja decyzja

jak możesz to rzuć linkiem bo wyszukiwarka milczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linku juz niestety nie podam bo dziś szukalem i tez niestety nie widze :( dam ogłoszenie moze kolega sie odezwie. a do co pompy ja mam 355 z topem XPC i daje rade na 2 chlodnicach 3x120 jedna to BWa druga Feser Xchanger Triple Radiator 360 plus trezca BWA 120 plus full na radeonie plus GTZ plus bedzie ffull na płyte i wszytsko ładnie smiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna chłodnice mam za oknem a na niej Scythe Ultra Kaze 3000 rpm a druga w domu na budzie a na nije Tacens VENTUS 120 mm. temperatura na procku to bylo okolo 30 stopni w idle i kolo 50 pod obciazeniem ale wiem ze moglo by byc lepiej tylko troche z pasta przesadzilem.... lepiej prezentowała sie grafa ktora miala w idle 16 a pod obciazeniem 30 na boxowym chlodzeniu grafa miala w idle 75 a pod obciazeniem dochodzila do 99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no faktycznie bezsensowne wykrecanie na 4.0 na powietrzu w stresie mowisz ze masz 85Stopni tak?? tylko pytanie jak dlugo taki procesor pochodiz poza tym jak syzbko musi chodzić wentyl zeby taka temperatura byla?? poza tym grafika tez jets glosna a w tej chwili w kompie słysze tylko dysk twardy. wiec jaka jest roznica?? taka ze mozna w nocy spac i nie słychac wszystkich wentyli. Jesli ktoś ma kase i chce wydac te 1000 to co was to obchodiz?? koles Tutaj pisze ze chce zalozyc WC i prosi o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIgdy nie składałem LC poza kompem bo jak ktoś używa jeszcze szybkozłączek to już naprawdę ciężko coś popsuć jak się jest wmiarę ogarnięty :razz:

 

Lianga nikt nie sprzedawał za 140 tylko chyba "hobcio" sorry jak pomyliłem nazwę szukał chętnych do spólki kupienia w zagramanicznym sklepie i pisał że za 140.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze on no ale wychodzi ze za 140 ;) mozliwe ze chodizlo o sciagniecie. a co do skaldania wole najpierw poza kompem poskladac bo mialem raz sytuacje ze na gwincie ( oring byl zle ulozony czy jakos przytarty nie wiem ) ciekło. dalo mi to mozliwosc skorygowania bledu a tak na gotowo jak bym to zorbil byla by lipa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...