Skocz do zawartości
BENITO

Jeśli nie CPC, to co?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem kupić blok wodny z CPC, ale z tego co zobaczyłem, to nie będzie to dobra inwestycja. Może szan 8O owni koledzy wiedzą, jak i gdzie mogę kupić NIEDROGI i w miarę wydahny bloczek :?:

Proszę nie zamykać tematu, bo na szukanie mnie nie stać jestem modemowcem :x

Będę wdzięczny za propozycje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić blok wodny z CPC, ale z tego co zobaczyłem, to nie będzie to dobra inwestycja. Może szan 8O owni koledzy wiedzą, jak i gdzie mogę kupić NIEDROGI i w miarę wydahny bloczek :?: 

Proszę nie zamykać tematu, bo na szukanie mnie nie stać jestem modemowcem :x 

Będę wdzięczny za propozycje :D

Wejdź se na Silicon Valley i zobacz sobie bloczek MEv1. Kosztuje 49zł i wyglada tak:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostają jeszcze bloki.republika.pl

w ktos je testowal??

 

 

bloki z http://www.discotech.waw.pl/ podobno sa dobre.

Ja mam i spisuje sie nieźle :) TYP : GK-2/20/N - 65 zł +10zł zapinka.

Procek teraz działa na 2100 mhz napięci 1.55 V.

MAX stress (prime95) mam 36 stopni.Nagrzewnica od lublina,3 wiatraki 80x80 na 5V.Na cpc w tej samej konfiguracji miałem 43 - 45 stopni :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić blok wodny z CPC, ale z tego co zobaczyłem, to nie będzie to dobra inwestycja. Może szan 8O owni koledzy wiedzą, jak i gdzie mogę kupić NIEDROGI i w miarę wydahny bloczek :?: 

Proszę nie zamykać tematu, bo na szukanie mnie nie stać jestem modemowcem :x 

Będę wdzięczny za propozycje :D

Wejdź se na Silicon Valley i zobacz sobie bloczek MEv1. Kosztuje 49zł i wyglada tak:

Dołączona grafika

Ten bym olał, jak to ktos powiedział kiedyś (Mate??) jest to wersja ekono, owszem lepsza od CPC ale lepiej dołożyć i kupic ten bloczek co ja mam na www.bloki.republika.pl i będziesz hapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko lepsze od CPC. A ja jednak powtórzę to co już pisałem w innym wątku - lepiej kupić dobry blok i zaoszczędzić na reszcie - ja kupując Orbitala od Mate'a za 130zł zmieściłęm się jeszcze z całym zestawem w 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko lepsze od CPC. A ja jednak powtórzę to co już pisałem w innym wątku - lepiej kupić dobry blok i zaoszczędzić na reszcie - ja kupując Orbitala od Mate'a za 130zł zmieściłęm się jeszcze z całym zestawem w 200zł.

Chcesz mi powiedzieć że dobrze jest oszczędzać na pompce, bądź na zaciskach i na wężach? chyba sobie żartujesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawanie sobie temperatur w stylu: ja mam 39C, ale a ja mam 41C, a ja 37C jest bez sensu - kazdy wie dlaczego.

 

SimoN - jak mowisz, ze Mate jest drogi to najpierw troche sie zastanow. Pomysl, ze Mate ma niezle konstrukcje + JAKOSC! Na pewno nie bedziesz sie bujal, ze seryjnie produkowany bloczek sie rozszczelni.

Za to wlasnie lubie Matea i Discotecha - ich produkcje sa na prawde dobrze wykonczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale dlaczego na przyklad za głupi bloczek na chipset albo na grafike ceni sie 90zł! a na procek potrafi zrobić blok za 50  bez problemu :(

Looknij na konstrukcje porownywanych przez ciebie bloczkow.

Takie gadanie to naprawde Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko lepsze od CPC. A ja jednak powtórzę to co już pisałem w innym wątku - lepiej kupić dobry blok i zaoszczędzić na reszcie - ja kupując Orbitala od Mate'a za 130zł zmieściłęm się jeszcze z całym zestawem w 200zł.

Chcesz mi powiedzieć że dobrze jest oszczędzać na pompce, bądź na zaciskach i na wężach? chyba sobie żartujesz!

Szczerze mówiąc to nie ma na czym oszczędzać bo to są sprawy groszowe.

 

1) Węże mam z ogrodniczego - trochę sztywne, ale za to przeźroczyste i nie załamują się.

2) Zaciski - kupiłem je w zwykłym tzw. sklepie żelaznym - gładkie od spodu, bez ostrych krawędzi - chyba lepszych się nie da znaleść. Tylko nie są tak pięknie wypolerowane, czy chromowane jak niektóre.

3) Pompka - Resun SP-2500 - 1400l/h, wyskokość podnoszenia 1,5m, 18W - parametry niezłe i wydajność też - woda naprawdę mocno leci przez obieg - nie mierzyłem (mam zamiar) ale to widać. Zapłaciłem za nią 45zł i złego słowa o niej nie powiem. A awaryjność - a co może się zepsuć w pompce, gdzie cała część elektryczna zalana jest żywicą, nie ma uszczelek, nie ma szczotek itd? Magnetyczny wirnik ma się rozpaść?

4) Nagrzewnica - każdy się tu chyba ze mną zgodzi, że ze szrotu najlepsza - najlepsza ze względu na cenę.

 

Sądzę, że zaoszczędziłem i nie widzę czym miałby się różnić (a w zasadzie w czym byłby gorszy) mój zestaw od takiego samego z wężami eheim, pompką ehein 600l/h (1200l/h nie bo moja pompka napewno gorsza) i nową miedzianą nagrzewnicą za 250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale dlaczego na przyklad za głupi bloczek na chipset albo na grafike ceni sie 90zł! a na procek potrafi zrobić blok za 50  bez problemu :(

Looknij na konstrukcje porownywanych przez ciebie bloczkow.

Takie gadanie to naprawde Dołączona grafika

A czym to sie różni oprócz wyprowadzeń wywierconych i przyklejonych w innym miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SimoN blagam!!! "A czym to sie różni oprócz wyprowadzeń wywierconych i przyklejonych w innym miejscu?"

 

Rampage > mimo wszystko pompki moga sie psuc. Eheimom tez to sie zdarza, wiec jest to dosc normalne.

A ta twoja pompka to jakis sredni patent, bo ma duzy przeplyw (nominalnie), a malo Watow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem - dlatego pisałem, że to nawet koło eheima 1200l/h stanąć sobie nie może - ale za taką cenę to nie wiem czy cokolwiek lepszego można dostać. A psuć może się wszystko - pompka też - ale moim zdaniem szanse na to są bardzo małe właśnie z powodów, które wymieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wskazówki. Teraz zostaje tylko dozbierać kasy na brakujące części, bo mam nagrzewnicę z żuka (z mosiądzu i finy miedziane za 50 zyla kupiłem), ponoć dobrą z tego, co na forum czytałem.

Jeszcze jedno pytanko czy mój Antek taktowany wg. podpisu chłodzony powietrzem, ma po 4 godzinach stability testu nie więcej jak 71 stopni przy upale na zewnątrz, przeżyje jeszcze ze 2 miechy? Innymi słowy czy doczeka WC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...