Skocz do zawartości
Rhaz

Ups

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

instalacja elektryczna, z ktorej korzystam w domu zdaje sie byc malo stabilna. Sa notoryczne skoki i spadki napiecia. Zaslyszalem kiedys ze UPS poza swoja nominalna funkcja akumulatora rowniez filtruje takie skoki. Tu pojawia sie pytanie czy to prawda i jezeli tak to czy najprostszy model APC da rade?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma jakieś zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, to jak najbardziej będzie filtrować.

Najprostsze działają chyba tak, że przy przepięciu włączają zasilanie z akumuatora, tak samo jak przy spadku. Musisz zapoznać się z opisem/parametrami danej ups.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś ma jakieś pozytywne ( ew. jakiekolwiek ) doświadczenia z zasilaczami UPS Multipower, takimo jak te tutaj ? Poszukuje solidnego ale jednocześnie taniego rozwiązania, do małej serwerowni. Firmy w mojej okolicy ( Warszawa ) oferują całkiem przyzwoite ceny na te UPSy, z tym że ja się zastanawiam, czy warto na nie wydać pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APC albo Fideltronik. A jak ma tez robić za ochronę przeciwprzepięciową to chyba tylko typu on-line, no ale te nie są tanie.
A ja się zastanawiam czy robią UPS-y wewnętrzne. Chętnie bym takiego schował do obudowy aby podtrzymał ze 15 minut. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...