Skocz do zawartości
AreckiFX

Czyja wina Zasilacza, czy Płyty

Rekomendowane odpowiedzi

Procek XP1700+

Płyta ECS K7VTA3ver5.0

Zasilacz 250 Watt

Żeby podnieść na 2600+(12.5x166) muszę podnieść napięcie na 1.75V,

a ten sam procek na Płycie MSI i zasilaczu 350Watt wyciąga 2600+(12.5x166) bez podnoszenia napięcia, czyli 1.6.

Procek ti DUT3C JIUHB0313RPAM.

Wiem że muszę zmienić zasilacz jak i płyte, ale co zmienić najpierw, żeby leciał na 2600+ bez podnoszenia napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

nie zasilacz

u mnie codogen 250W

moze ten ECS zaniza ci vcore plus ecs nie zostala stworzona do o/c i sama konstrukcja zasilania na plycie niewyrabia (mozliwe ze po zmianie zasilacza na mocniejszy troche by sie polepszylo,ale cudow nie oczekuj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnnie po wymianie codoegena 300W na fortona 250 gta czyli 250W zwiechy ustąpiły, napięcia miałem niby dobre : 11.88-11.95 i 4.76-4.95V ale teraz jest 12.02 i 5.12 więc lepiej.

i brak zwiech a szukałem długo. nie były to zwykłe zwiechy tylko "błąd zapisu na dysku". już się o dysk bałem, wyciągałem go z kompa (chłodzenie), nowy bios, brak podkręcenia, lżejsze ustawienia, wolniejsze timingi pamięci i kicha. jak w kompie był mx400 to było ok, jak ma440 to zwisy, zmiana w biosie agp driving value na df pomogła lekko ale nadal się wieszał. wsadziłem więc mx400 i było o k ale po jakimś czasie i na mx400 się wieszał.

dzisiaj wsadziłem w/w fortona i na razie zero zwiech i to po kilku godzinach non-stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zasilacz. Napisał że jak podnieszie napięcie to idzie. A podnoszenie napięcia to wzrost poboru mocy przez procesor. Więc jak na 1,6 byłoby za mało, to na 1,75 tym bardziej.

 

Winny jest badziewny stabilizator na plycie ECS. Duże tętnienia zasilania powodują że minimalne napięcie stanu stabilnego rośnie. Są na to tylko 2 wyjścia:

 

- Trudniejsze: upgrade stabilizatora (lepsze diody i tranzystory i przede wszystkim dolutowanie brakujących kondensatorów)

- Łatwiejsze: wymiana płyty na cos lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam ja wam powiem dopiero bajer mam MSI kt3v i zasilacz Cogedent 300W i najlepszy bajer to ze gdy mam podpiętą karte TV oczywiscie podpiętą do kablówki wtedy po jakiś 10 minutach komp gasnie i słychać tylko dzwięk TTTTTTTTTUUUUUUUUUUTTTTTTTTTUUUUUUUUUTTTTTTTTTUUUUUUno i co powiecie wina zasilacza czy co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam ja wam powiem dopiero bajer mam MSI kt3v i zasilacz Cogedent 300W i najlepszy bajer to ze gdy mam podpiętą karte TV oczywiscie podpiętą do kablówki wtedy po jakiś 10 minutach komp gasnie i słychać tylko dzwięk TTTTTTTTTUUUUUUUUUUTTTTTTTTTUUUUUUUUUTTTTTTTTTUUUUUUno i co powiecie wina zasilacza czy co

Zasiłka nie wytrzymyje i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci radze albo odkrecic, albo wymienic zasilke, ja w sobote zapomnialem o tym, ze mam megabajta i podkrecilem na 3000, bum, poszlo :) a dzisiaj w sklepie od reki mi wymienili, nawet nie sprawdzali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteście pewni ze to moze być od zasilacza bo ja wymienie zasilacz a tu wał i to samo bedzie robił bo miałem płyte ECS k7s5a i takie same ustawienia na tym zasilaczu i wszystko było ok a zmieniłem na p.g MSI kt3v i zonk musze mieć wyjęty kabel antenowy by mi się komp niewyłanczał interesują mnie te dziwne sygnały TTTTTTTTTUUUUUUUUUUTTTTTTTTTTTTTUUUUUUUU kurde niewim co one oznaczają bios na płycie to AMI ale sprawdzałem dzwięki i nic nierozpoznałem wogle jakiś dziwny ten sygnał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie a propo płyty i zasiłki i proca, otóż posiadam zasilacz codegen 300 W, płyte asrock k7s8x na sis-746fx i proca 1700 dutc3 0309,

sprawa jest prosta komp w czasie 5 godzin sam sie resetuje, podobna sytuacja jest gdy gram np. w counter-strike po grze ok 5 - 10 min robi reset, i ni ciach!a nie wiem co jest , zasilacz był juz wymieniany i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kupilem sobie zasilke 550W i teraz pytanko mam napiecia troche nizsze niz powinny 12 - 12.34, 5 - 4.81, 3.3 - 3.25. Wszystko smiga OK. Na starej zasilce 300 W byly prawie identyczne napiecia. Mam Vmoda plyty i pracuje na 1.94 V ale niekiedy skacza mi napiecia na procku o 0.02 V, niewiem czy winny jest potencjometr czy zacilka. Jeszcze moge ja wymienic Co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest prosta komp w czasie 5 godzin sam sie resetuje, podobna sytuacja jest gdy gram np. w counter-strike po grze ok 5 - 10 min robi reset, i ni <font color="#FF0000">[ciach!]</font> nie wiem co jest , zasilacz był juz wymieniany i nic

sprawa jest prosta - za bardzo go podkręciłeś i biedaczek nie wytrzymuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...