Skocz do zawartości
wampir

Asrock X58

Rekomendowane odpowiedzi

Już dawno nosiłem się z zamiarem założenia wątku o rodzinie płyt Asrocka na X58 ale odpuściłem sobie ponieważ nie ma co czasu marnować.

 

Niestety wydarzenia ostatnich tygodni mnie do tego zmusiły.

 

Zachęcony wizją wspaniałych recenzji tj :

 

 

http://www.ocworkbench.com/2009/asrock/X58-Extreme/g1.htm

 

http://www.futurelooks.com/asrock-x58-extr...erboard-review/

 

http://www.tomshardware.com/reviews/cheap-...board,2368.html

 

http://www.motherboards.org/reviews/motherboards/1923_1.html

 

oraz komentarzy na konkurencyjnych forach :) zakupiłem sobie wersję Exteme :)

 

 

Dołączona grafika

 

 

Temat ten zakładam nie po to aby reklamować płytę bo jest bardzo tania i w tej cenie oferuje świetne osiągi i OC tylko, że PADA!!!

 

Pierwsza płyta nie odczytywała poprawnie pamięci, tzn po włożeniu 3 kości widziała tylko 2.

 

Druga płyta padła po niecałych 2 tygodniach pracy przy ustawieniach 20x200 HT @ 1.3125V i reszta napięć prawie default.

 

Płyta poleciała na wymianą gwarancyjną...

 

O padzie trzeciej płyty, tej która wróciła z wymiany dowiedziałem się przed chwilą, gdy zaprzyjaźniony sprzedawca sprawdzał ją dla mnie.

 

Teraz zdekonspiruje też jednego z posiadaczy Asrocka X58 Extreme czyli Tomcata, któremu ta płyta też "chodzi".. nie liczac random resetów w idlu...(Sorry Masta :wink: )

 

Może i innym osobom ta łyta tez chodzi.... może..

 

Ja zaliczyłem 3 płyty i z tego miejsca gdzie stoję, a właściwie siedzę, chciałbym wszystkich , którzy chcą podkręcać na niej przestrzec!!!

 

Dołóżcie już lepiej do Gigabyte X58 ED3R

 

 

Jak ktoś ma pomysł na mobo, które ma zastąpić mojego Asrocka to można składać propozycję nawet nawet na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczelo sie od resetów w idlu, a potem padła sekcja zasilania, drugi raz też. Mobo w ogóle nie obróciło wentylami.

 

 

Ustawienia:

VCORE ( bez vdroop): 1.3125V

VTT: 1.34V czy jakoś tak bo Asrock ma duze skoki vtt

VDIMM : 1.70V

IOH : 1.21V

IOH CSI : 1.26V

CPU PLL : 1.96V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od 3 tyg nie mam ani 1 resetu na widnows 7 64 bit więc wybacz masta - miałem na starym sysie resety z włączonym eistem itp ale coś tam pozmieniałem i teraz jest oki

- w stresie 4ghz bez ht na 1.38v w idle 19x190 i wszytko jest mega stabilne....

 

Swoja drogą jestem w szoku ze padły 3 mobasy pod rząd to jest po prostu dziwne... z tego 2 niby tuż po pozpakowaniu w sklepie ddr2....

 

Jestem w stanie zrozumieć falerność płyty, padanie itp ale u mnie działa ok, no i o jakiejś falii zgonów też nie słyszę...

 

Ze swojej strony nie ma z płytą problemów- mogła by wyciągać nieco większe bclk, przy większym o/c pamięci czasem bios nie wykryje kości lub 2 i to by było tyle...

Nie katuję jej ekstremalnie- nie lata non stop prime czy inna grzałka, nie liczę na tym seti itp ale gram, oglądam filmy itp i jest jak najbardziej ok...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobas przyliczył dziś zgona nowy z abc daty

ustawienia Proc 1,3V z cpuz obciążenie 1,28V

ramy na 1600Cl7 na memki 1,63 vtt 1,27

czyli wszystko w normie buda TJ7 dobrze wentylowana

20x200bclk spokojnie sobie chodził szła już 30 minuta prime

i nagle zgon

Asrock dobry tylko nie do OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieciekawie to wygląda.Mój asrock jeszcze żyje-chodzi od początku sierpnia bez żadnych oznak niestabilności(zwiech,resetów) na ustawieniach jak w sigu

cpu-1.232V,4.00GHz,21x191,vtt 1.20v

ram-1530MHz Cl7-1.65V

Oczywiście badałem różne ustawienia,prime95 chodził 2h i na 20x200,19x210.Mam zawsze nawiew na NB.

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma pomysł na mobo, które ma zastąpić mojego Asrocka to można składać propozycję nawet nawet na PW.

Cena Extreme w zasadzie taka sama co:

FOXCONN FLAMINGBLADE GTI

Dodać do tego 3 lata gwary i inne zalety... i juz nie wiem dlaczego kupiliście AsRocka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowalem asrocka to foxcon w ten cenie wygladł tak biednie, jakby ktos z jego podzespolow zrobil 2 plyty. Ja mimo wszystko szukalem mobo do oc tzn mialo chodzic na 20x200, ale nie dalo rady pomimo, że sekcja wygladała juz normalnie i chlodzenie też nawet nawet. Sciagnalem jedynie blaszki z napisem poniewaz blokowaly dostep powietrza jak wentyl na nie dmuchal.

 

Aktualnie wybor padl na Asusa P6T Deluxe v2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z trochę innej beczki jeśli chodzi o tego Asrocka : Czy działa Wam normalnie tryb sleep? Bo u mnie pod Win 7 64bit wentylator na procesorze nie przestaje się kręcić... Mam tam póki co boxa intelowskiego sterowanego przez PWM, ale sprawdzałem z innym i to samo się dzieje.

 

//edit Cóż, po gemraniu w BIOsie problem udało się rozwiązać.

Edytowane przez Michrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak do tej płyty trzeba mieć pecha, albo działa wybornie albo sekcja umiera. wystarczy poczytać trochę w necie :)

 

btw, wjeżdża nowa wersja :D

 

x58 extreme3

tak tak oczywiście z usb3.0 i sataIII będzie. obcięto jedno złącze pcie-1x, zgadnijcie które. tak jest, te nad pierwszym złączem pcie-16x :kijem: :wisielec: http://www.asrock.com/feature/true333/index.asp?cat=Models tutaj jest chyba jedyne zdjęcie tej płyty, ciekawi też wentylator na sekcji :D oraz kolorki też konkret ;) asrock się wyrabia jak cholera :D

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. To może teraz nieco info:

 

Galeria ASRock X58 Extreme3

 

Narazie pracuję nad dopracowaniem BIOSu, tak, by podnieść podkręcalność pamięci. Wstępne wyniki są następujące:

 

valid @ 2211 MHz 9-9-9

valid @ 2155 MHz 7-7-7

 

Dołączona grafika

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generanie nie jest on uciążliwy, ale nie wiadomo jak będzie sie zachowywał po roku. Na szczęście ten rozmiar jest dosyc popularny więc nie będzie w przyszłosci problemu z zakupem innego wentylatorka w jego miejsce.

 

Z tego co mi wiadomo, ma też zostać dodana regulacja w zależności od temperatury, zestrojona tak, żeby przy niskim obciązeniu, czyli kiedy sekcja jest dosyć chłodna, wentylator był wyłączony.

 

Ale nie jest to jeszcze w 100% pewne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się kontrolnie - mobacz od lipca działa jak powinien, więc chyba wampir miał dużego pecha i tyle.

Niedługo zmiana cepa na d0, to zapewne o/c też będzie przyjemniejsze :wink:

 

 

Mamy teraz kwiecie, a jak tam płyta ? :)

 

Odnośnie tego chłodzenia mosfetów to widać, że chłopaki zaczeli dobrze kombinować, ale moim płytom to nie pomogło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...