Skocz do zawartości
Swistaq

Komputer Do Cad, 3ds

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam pytanko odnośnie złożenia kompa pod oprogramowanie cad, 3d studio. Pasowałoby myślę coś takiego jak zestaw za 2900 Październikowy (budżet max 3000). Zastanawia mnie tylko kwestia karty graficznej. Kupowanie starej np 8800 i modowanie jej na quadro fx odpada, potrzebuje coś nowego z gwarancją. Kupno dedykowanej karty nie wchodzi w grę ze względów finansowych. O ile się orientuję do 3ds wystarczy cokolwiek z obsługa SM 3.0, natomiast cad'y są wstanie wykorzystać możliwości kart graficznych w większym wymiarze. Kolejne pytanie to wydajność AMD vs Intel zwłaszcza core i5, i7 w tego typu zastosowaniach, nigdzie nie mogłem znaleźć dobrego testu porównawczego. Z góry dziękuję za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kupowanie starej np 8800 i modowanie jej na quadro fx odpada

Po pierwsze, na PurePC w przeważającej większości znają się tylko na gierkach i polecają sprzęt po porównaniu słupków w testach, aczkolwiek ich to nie skreśla.

 

 

Po drugie, zapomnij o modowaniu kart. Z mojego doświadczenia wynika, że efekt nie zawsze jest zadowalający.

 

Po trzecie, tylko 3DS wykorzysta 4 rdzenie podczas renderowania. CAD'y uzywają tylko jednego rdzenia do 90% zadań. Pozostałe 10% wykonuje się na programach typu 3DSMax, czyli jest to rendering grafiki. Nie napisałes jeszcze, jakoie to "CAD'y" i jakie projekty będziesz wykonywał.

 

 

 

 

Praktyczna wskazówka odnośnie zestawu:

 

 

- procesor 2 rdzeniowy z zegarem powyżej 3 GHz, C2D E8400 jest w zupełności wystarczajacy. Jak znajdziesz tańśzy odpowiednik wydajnościowy, to go kup.

 

- jak najlepsza płyta główna pod względem dogrania sterowników. Badziewna płyta kompletnie niweczy wydajność najlepszych pozostałych podzespołów.

 

- grafika klkasy GF9600 wystarcza z zapasem do projektów składających się nawet z 1000 elementów.

 

- 4 GB RAM to standard. Dobrze jest pracowac na 64 bitach i to niekoniecznie ze względu na ominięcie ograniczenia bariery 4096 MB RAM.

 

- jak najszybszy dysk twardy 

 

- monitor o podwyższonej rozdzielczości, np 22" z rozdziałka 1920x1200, czyli w przyblizeniu FullHD

 

- do pracy w domu zbytkiem będzie manipulator 3DConnexion, ale znakomicie ułatwia i uprzyjemnia pracę z tymi programami: http://www.allegro.pl/item785388622_manipu...ersonal_3d.html

 

 

 

 

O ile się orientuję do 3ds wystarczy cokolwiek z obsługa SM 3.0, natomiast cad'y są wstanie wykorzystać możliwości kart graficznych w większym wymiarze. Kolejne pytanie to wydajność AMD vs Intel zwłaszcza core i5, i7 w tego typu zastosowaniach, nigdzie nie mogłem znaleźć dobrego testu porównawczego.

Ja nie wiem jakie karty potrzebne są do 3DS, ale na pewno im szybszy procek, tym lepiej. Dla CAD tak samo, im szybszy procek tyl lepiej, grafika nie najważniejsza, ale słaba byc nie może.

 

Ja sam muszę zmienić komputer, bo na Athloinie XP pracuję i zastanawiam się nad i5 (tryb turbo jest tutaj jak znalazł). Znajomy w tym tygodniu kupił Phenoma 955BE + 8 GB RAM + integra. Komputerek wymiata nawet z duzymi złożeniami!

 

Porównania w necie jako takiego nie znajdziesz. Na tomshardware.com bywają testy porównawcze profesionalnych kart graficznych, ale tak naprawdę niewiele one mówią. Nikt nie robi testów procesorów w programach CADowskich (bo i co tu porównywać? który szybciej linię w sketchu rysuje?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że takowy zestaw powinien sprostać Twoim oczekiwaniom:

 

Procesor:Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/705 zł

Płyta główna:Asus P7P55D /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394/499 zł

Pamięć RAM:A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 Extreme Edition/399 zł

Dysk twardy:Western Digital Green 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII/180 zł

Drugi dysk twardy:Western Digital Green 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII/180 zł

Karta graficzna:XFX Radeon HD4770 512MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/385 zł

Nagrywarka DVD:Liteon iHAP122 (black)/110 zł

Obudowa:Cooler Master Centurion 534 Lite Black (bez zasilacza)/230 zł

Zasilacz:BeQuiet PurePower L7 530W/249 zł

 

Wychodzi 2937 zł, ceny z esc.pl

 

Wydajny procesor//dobra stabilna płyta główna//markowe i szybkie pamięci//2x500 GB połączysz w Raid0//karta graf. wydajna i energooszczędna//reszta już w sumie standardowa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...