Skocz do zawartości
pirez

Jaka Karta Dźwiekowa Do Wieży? Muza/filmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem sobie płytkę Q35M-S2, ma taki sam kodek jak mój obecny P45XE-R, i miał były nforce 750 FTW i wcześniej 680i, tj nieśmiertelny ALC888 . Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby dla mnie kupić dedykowaną dźwiękówkę. Jestem skłonny wydać na nią 180zł - pci lub pci-e to bez znaczenia.

Zastosowanie to filmy i muzyka (głównie muzyka , elektroniczny rock/pop/dance bardzo ogólnie)

Sprzęt - nie śmiać się , bo sprzęt jest doskonale spasowany i bardzo dobrze rozegrany. Szok że takie badziewia grają z jakością porównywalną z do harmanów, jbl, i różnych europejskich sprzętów audiofilskich, z jakimi miałem szczęście je porównywać bezposrednio. Powiedzmy ze mówimy o selektach tonsil maestro II 40 i wzmaka technics su-610 (stereo ,przełom 80/90) , ale to chyba dlatego że satelitki stoją na porządnych na trójnożnych podstawkach ołów/plastik/drewno/piasek. dosyć offtopu

 

Fajnie by było gdyby karta zapewniała wyjście cyfrowe o ile ma to sens bo np equalizer jest fenomenalny i nie umywa się do integry, cy jeżeli się rózni. Jesli sygnał optyczny nie różni się od zwykłej alc888 to możemy olać ten aspekt, po prostu po zakupie dobrego procesora kina sprzedam dźwiękówkę na allegro.

 

tak więc konstatując - dobra dźwiękówka pod stereo , ale może tez umożliwiać rozbudowę do 5.1 , może też mieć wyjście optyczne, pci/pci-e, do 180zł

no i przede wszystkim musi być znacząco lepsze od alc888 (przy porównianiu bez EQ i żadnych efektów - czyste asio)

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na LGA775 , musi być mATX , i zasilić E8400 na standardowych ustawieniach. tak więc odpada G31/G33/G41/nforce-wszystkie i wszystko co starsze. G43-kosztuje fortune, Q45- też a raczej nie zaoferują więcej niż Q35M-S2 , bo na takich płytach na OC nie ma co liczyć. Oprócz Q35M-S2 którego kupiłem za 165(185zł z wysyłką) nówka, box 3 lata GW , mogę tez kupić DFI JR P45 - z kodekiem 885 za 450zł, jest jakaś aukcja może 350zł, albo asus maximus II gene za "jedyne" 520zł . To nie dla mnie, płyta już wybrana. Oprócz tego nic się nie zmienia. czyli szukam nadal karty, postaram się zaktualizować temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście zastanawiałem się nad xonarem DS , ma on chyba relatywnie dobry procesor audio, ale martwią mnie styki - nie są złocone , czy za 3 lata ta karta będzie się wciąż do czegoś nadawała?

 

zastanawia mnie też konkurencja, chyba jakaś istnieje, czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście zastanawiałem się nad xonarem DS , ma on chyba relatywnie dobry procesor audio, ale martwią mnie styki - nie są złocone , czy za 3 lata ta karta będzie się wciąż do czegoś nadawała?

 

zastanawia mnie też konkurencja, chyba jakaś istnieje, czy nie ?

Zastanów się jeszcze nad produktami Auzen'a, np tymi:

 

http://pcarena.pl/news/show/87705/Dwie-now...-Auzentech.html

 

Do filmów i muzy za tę cenę idealne! Ja dwa dni temu zamieniłem mojego Sound Blastera Audigy 2 ZS na Auzen X-Fi Prelude 7.1 (http://www.soundimport.pl/?akcja=produkt&id=323) i jestem super zadowolony jak na razie, ale to inny pułap cenowy.

 

Pozdrawiam

 

Azzorek

Edytowane przez Azzorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to stanowczo całkiem inny pułap cenowy, z taką kasą to szukałbym już procesora kina domowego i po prostu podłączyłbym integre światłowodem.

 

No nic , oczywiście czekam na inne propozycje, jeśli nikt nic nie zaproponuje to może w przyszłą środe cos zamowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to stanowczo całkiem inny pułap cenowy, z taką kasą to szukałbym już procesora kina domowego i po prostu podłączyłbym integre światłowodem.

 

No nic , oczywiście czekam na inne propozycje, jeśli nikt nic nie zaproponuje to może w przyszłą środe cos zamowie

 

Chyba źle się wyraziłem. Inny pułap cenowy to akurat mój model. Te na początku do których dałem linka są jak najbardziej na twoją kieszeń - do 200zł.

 

Pozdrawiam

 

Azzorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, w polsce są niedostępne , msuiałbym sciągac z niemiec. X-raider z wysyłką to już 320zł

Zadzwoń/napisz do Sound Import w Chorzowie.

 

http://www.soundimport.pl/?akcja=kontakt

 

To oficjalny przedstawiciel firmy Auzentech w Polsce. Może powiedzą termin dostawy? Jeśli Ci się spieszy to kupisz jak znam życie coś z Creative :( (ewentualnie Asus) .

 

Sprawdź jeszcze karty Turtle Beach zwłaszcza Montego DDL:

 

http://www.turtlebeach.com/products/mtgoddl/home.aspx

http://www.turtlebeach.com/products/riviera/home.aspx

 

 

Pozdrawiam

 

Azzorek

Edytowane przez Azzorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem do soundimport e-maila, zobaczymy co mi napiszą

 

na creativy się raczej nie zdecyduje , bo dotychczas wszystkie ich karty jakie miałem miały marne przetworniki C/A ,no i dużo niepochlebnych opinii w internecie

 

montego mają chyba tylko wyjścia 16 bitowe, a mi się marzył DSP24bitowy i wyjścia 24 bitowe żebym mógł z czystym sumieniem używać EQ, poza tym ten droższy nie ma sterów na vistę 64bit,

 

No i ten asus.

Generalnie chciałbym taką kartę która zaoferuję mi maksimum w kategori odtwarzanie bez eq i maksimum w kategori odtwarzanie z eq, tak żebym miał możliwość podrasowywanie niektórych utworów, no i nie zastanawiać się czy te szumy to przez dsp czy remastering :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w ogóle Q35m-s2 przyszedł do mnie z niedziałającym kodekiem :D , w poniedziałek przedzwonię do sklepu...

 

tak myślę i myślę , a co powiecie na Harman-kardon AVR 147 ? ma cirruss-a CS49510 , czy to nie byłby fajny pomysł ?

jeśli nie to nie wiem, bo generalnie i tak kiedyś kupie AVR jakiegoś , niekoniecznie od Harmana , wtedy olałbym dźwiękówkę i leciał do światłowodzie.

przecież taki cirruss w porównaniu do wszystkich wymienionych tutaj kart to potęga , czy nie ?

myślę że taki stary model mógłbym dostać za 1000zł.

 

no bo te karty tak czytam i ta jest taka a owaka, tu też tu niedobrze i tak w kółko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po namyśle zrezygnowałem z harmana AVR.

 

kupie na razie tylko kartę dźwiekową

 

moje typy to

M-Audio Delta Audiophile 2496 ( ma 32 bitowy dsp i ponoc genialnie gra)

audiotrak 7.1 HiFi

no i ten xonar zapewne d1

 

która z tych kart będzie najlepsza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pirez ... po co Ci te "bity na DSP" ? :lol: Zamiast zwracać uwagę na jakość DAC (której nie wyczytasz po bitach tylko po SNR , THD+N itp. ... choć nawet to wszystkiego o dźwięku nie mówi). Swoją drogą jak moja Yamaszka ma 64 bit DSP to jest bardziej wg. Ciebie "KUL" ? :wink2:

 

ps. sorry - nie mogłem się powstrzymać

 

montego mają chyba tylko wyjścia 16 bitowe, a mi się marzył DSP24bitowy i wyjścia 24 bitowe żebym mógł z czystym sumieniem używać EQ, poza tym ten droższy nie ma sterów na vistę 64bit,

aaa .... więc (chyba) już wiem po co Ci te "bity na DSP" ... by włączyć ... EQ ... ?! :blink:

 

Skoro taki już jesteś "purysta" ( ;) ) to może zacznij od kupna czegoś ze sprzętową korekcją akustyki pomieszczenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka droga karta dźwiękowa do tak słabego sprzętu audio?

Skoro jesteś już taki "audiofil" to nie kupuj karty dźwiękowej, tylko stacjonarny odtwarzacz cd, oraz oryginalne płyty.

Przecież sama karta do świata gry dużo nie wniesie...

Jak już masz słabą integrę, to proponuje kupić/zrobić coś takiego:

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...59022&p=1#k

Bo dla mnie to trochę głupota do normalnego użytkowania kupować kartę za 260zł, a tym bardziej do dość słabego sprzętu, bo ten technics ani maestro nie są wyczynem technologicznym.

Więc może zmień kolumny i wzmacniacz? Proponuje diy, wiele więcej wniesie niż nowa karta dźwiękowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka droga karta dźwiękowa do tak słabego sprzętu audio?(...)

kupować kartę za 260zł, a tym bardziej do dość słabego sprzętu, bo ten technics ani maestro nie są wyczynem technologicznym.

Więc może zmień kolumny i wzmacniacz?

Tu się zgadzam ... dobra karta do kiepskich kolumn+wzmocnienia=nieporozumienie

 

Skoro jesteś już taki "audiofil" to nie kupuj karty dźwiękowej, tylko stacjonarny odtwarzacz cd,

Tu już się nie zgadzam. Nie wiem ile tys. zł musiałbym przepłacić za audiofilski CD by osiągnąć jakość podobną do studyjnej karty dźwiękowej. No chyba że miałeś na myśli szum PC ... w końcu wyciszenie tego też kosztuje ... w takim wypadku stacjonarny CD może mieć sens (szczególnie jeśli ktoś wyciszyć prawidłowo nie umie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, widze dostałem po pupie

 

zamowienia na kartę USB mają już 15 osobową listę rezerwową więc chyba nic z tego.

 

mojego zestawu będę bronił , gra jak sprzęt za 2 kafle, wzmacniacz ożył jak 2 lata temu poszedł do serwisu , nie wiem może tam jakiś mistrz mu przelutował jakiś kosmos. Może nie siedzę w tej branży, ale wiem żeby mieć lepszy dźwięk musiałbym wyłożyć te 2 kafle - za same monitory + wzmak a wzmak byłby używany. także wydaje mi się że wydanie ledwo kilkuset zlotych aby zlikwidować jedno najsłabsze ogniwo to nie jest zły pomysł. Oczywiście że planuje wymianę sprzętu na lepszy, bo przez ostatnie lata nie zainwestowałem nawet złotówki w sprzęt audio, ale w tym momencie nie mam jeszcze takich pieniędzy, ale myślę że do końca roku jeśli się zdecyduje to 2k na zestaw stereo wydam. Mam jednak nadzieje że mój zestaw z nową kartą "ożyję" i nie będę czuł potrzeby wymiany całego sprzętu.

 

2. pisze że ma DSP , bo np. audiotrak nie ma w ogóle dsp , ale z drugiej strony już wyczytałem że ten m-audio ma to "programowo" niestety nie wiem jak takie rozwiązanie w sprzęcie profesjonalnym ma się do tych konsumenckim. powszechnie utarło się że jak za EQ robi procek to jest marnie. To czy karta ma 24bit , 32 bit , 64 bit to już raczej bez znaczenia, ważne że więcej niż 16 bit i można właczyć EQ ustawić wyjście na 24bit i jest mimo wszystko dźwięk na pewno nie zagra gorzej.

 

3. obecnie mam integrę, i obawiam się że każda karta wniesie dużo , dlatego jeśli proponujecie kartę za 100zł to jednak poproszę o model i serie, albo link do sklepu/aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...