Skocz do zawartości
Sniper

Jak połączyć 2 partycje w fdisku pod XP ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna partycja jest w FAT 32 a druga w NTFS. Jak wogóle odpalić tego fdiska na XP ? Chce je połączyć bo mi brakuje miejsca na HDD. Jak to zrobić bez utraty danych ? Pomoc pilnie potrzebna !!!

 

A czy partycje utworzone fdiskiem da sie połączyć partition magicem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dział.

W Win XP nie ma fdiska. Program z systemu nie potrafi łączyć partycji. Nie mozna połączyć 2 partycji o róznych systemach plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dział.

W Win XP nie ma fdiska. Program z systemu nie potrafi łączyć partycji. Nie mozna połączyć 2 partycji o róznych systemach plików.

Yesss, sgj, rzekłeś wszystko. :lol:

 

Sniper: czeka Cię konwersja i zmiana rozmiaru (tu rzeczywiście PartitionMagic), obie czynności obarczone pewnym ryzykiem. Przemyśl najpierw, które dane chcesz zarchiwizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwyzej bedzies mial "kolorowe kredki "

 

zawsze jest jakies ryzyko a wiec

a) drugi hdd i kopiujemy zawartosc

B) wypalrka i rw

 

ja osobiscie bym sie postaral o 2-giego hdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partition Magic 8 i najpierw konwersja drugiej partycji na system plików z 1 co zrobi program po restarcie a następnie łączenie partycji, a tak w ogóle to najlepiej mieć więcej jak 1 partycję , na 1 system a na 2 kopia-duch i dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 20 GB dysku mam 3 GB na system i programy a na drugiej partycji ghost, gry, filmy itp.

beznadzieją jest mieć tylko 1 partycję. w razie awarii systemu i przymusie formatowania wszystko idzie z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partition Megik jest fajny ale uważaj czasem lubi coś zchlastać "kolorowe kredki" Dwa razy sie tym bawiłem za pierwszym się udało, a za drugim partition widział zawartość ale nic pozatym. Uważam iż przeniesienie danych na inny dysk bedzie b.dobrym posunięciem. Te wszystkie operacje T=long.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...