Skocz do zawartości
bor1904

Problem Z Odpaleniem Nowego Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem części:

 

AMD Phenom II X2 550 BOX (3.1GHz, Dual Core, 7MB[1+6], 80W, AM3) Black Edition

 

 

Płyta główna:Gigabyte MA770T-UD3P, AMD 770, DDR3, SATA2, RAID, FW, GBLAN, ATX AM3

 

Pamięci:DDR3 4GB 1333MHz Kingston (2x2GB, DualDDR, CL9)

 

 

HDD Samsung SATA 250 GB

 

Nagrywarka:LG GH22NS50 DVD±R 22x, DVD±RW 8x, CD-RW 32x, DVD+R DL 12x, DVD-RAM 12x, OEM, SATA, Black

 

 

Grafika: HIS HD4650 512 DDR2

 

--------------------------------------------

 

Poskładałem to według instrukcji i niestety jedyne co uzyskałem to kręcące się wiatraki( i dysk piknie raz przy włączeniu).

 

Mam wrażenie że zawiesza sie na procedurze POST. Po zostawieniu tylko podpiętego procka , zasilacza (tylko główna "wpinka") oraz głóśnika-rusza wentylator od procka i zasiłki , a głóśnik milczy(ani razu nie dał o sobie znać). Jest jeszcze jedna ważna sprawa po włączeniu zailania nie idzie go wyłączyć power switchem tylko wyłącznikiem na zasilaczu.

 

 

Czy to coś z płytą główną czy jest szansa że zasilacz w jakiś sposób szwankuje?

 

dziekuje z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdzenie wszystkich wtyczek.

2. Sprawdzenie napięcia baterii.

3. Masz podłączoną pamięć? Spróbuj podłączyć tylko jedną kość i w razie problemów przekładać do innych slotów. Zazwyczaj jedna kość powinna być umieszczona jak najbliżej procesora - niektóre płyty nie startują z kością podłączoną pod inny slot niż nr. 1.

4. Zresetuj ustawienia bios przy pomocy zworki - przy odłączonym kablu zasilania przełóż ją na 10-15 sekund w pozycję CLEAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...