Skocz do zawartości
obroncaprawdy

Walka O Neta...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakładam ten temat w nadziei że znajdę tutaj jakieś porady. Mam internet w mieszkaniu z firmy UPC. Rozdzielony jest on na 3 komputery. Z gniazdka (w moim pokoju) do routera (w moim pokoju), z którym to ja jestem podłączony przez USB, natomiast przez Wireless idzie do 2 laptopów, współlokatorów z innego pokoju. Problem jest taki że jeden z nich na potęgę ściąga coś nieustannie z bitcometa, a ja nie mogę przez to swobodnie korzystać z neta i nawet przeglądarka mi muli. Chciałbym poznać jakiś trick, poprzez który mógłbym gościa trochę przystopować, albo np. jeżeli jest coś takiego możliwe, włączyć coś w rodzaju pierwszeństwa mojego kompa w dostępie neta. Co mogę z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zobaczyć na co pozwala router. jesli ma qos to poczytaj o tym wiecej i bedziesz mógł zrobić profile. jeśli nie ma to mozesz spróbować wyłączyć UPnP i wtedy z jego ściąganiem powinno być gorzej. może być też tak, że jego torrentowy upload zapycha łącze, wtedy niech on sam ograniczy z tego prog upload do powiedzmy 10kbps i powinno być sporo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zagłębić się w instrukcję routera - filtry i limity.

 

Głównym ograniczeniem może być limit transferu, ale to na niewiele się zda, bo problemem w przypadku programów P2P nie jest transfer, lecz ilość połączeń - gdy Ty wysyłasz żądanie o odświeżenie strony, w tym samym momencie klient P2P wysyła kilka/kilkanaście żądań o pakiety do różnych klientów. Router obsługuje kawałek twojego żądania, a potem wszystkie z kolejki w P2P. W rezultacie masz transfer niższy kilka/kilkanaście razy w stosunku do P2P. Jeśli coś pokręciłem, to proszę mnie poprawić.

 

Można by pomyśleć o włączeniu QoS - zarówno router jak i obecne systemy operacyjne obsługują tą technologię. Niestety nie wiem, jak sprawdza się ona w praktyce. W przypadku routera jest od tego zakładka w menu. W przypadku systemu jest to dodatkowy sterownik sieci zazwyczaj instalowany domyślnie wraz z systemem. Więcej informacji szukaj w pomocy Windows.

 

Jeśli kolega jest wyrozumiały, to powinien się zgodzić na ustawienia limitów transferu/ilości jednoczesnych połączeń w programie, co zdecydowanie poprawiło by sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Jaki masz router?

2.Kto jest silniejszy ty czy kolega? :P

 

popatrz w ustawieniach routera na co on pozwala. Najlepiej jakby się dało porobić jakieś profile i wprowadzić kto,co i komu wolno.

Ew. można poblokować wszystkie porty :> oprócz tych podstawowych, jeżeli kolega nie bystry to nie będzie wiedział co się dzieje ;p

Ew. wejść do niego na kompa i ustawić limity down/upload w programach torrentowych albo poprostu pogadać z gościem :P jeżeli macie neta 10mb i ustawi sobie limity na np 9mb to u niego będzię hulało, a u ciebie bez problemu będzię można chodzić po necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Jaki masz router?

2.Kto jest silniejszy ty czy kolega? :P

 

popatrz w ustawieniach routera na co on pozwala. Najlepiej jakby się dało porobić jakieś profile i wprowadzić kto,co i komu wolno.

Ew. można poblokować wszystkie porty :> oprócz tych podstawowych, jeżeli kolega nie bystry to nie będzie wiedział co się dzieje ;p

Ew. wejść do niego na kompa i ustawić limity down/upload w programach torrentowych albo poprostu pogadać z gościem :P jeżeli macie neta 10mb i ustawi sobie limity na np 9mb to u niego będzię hulało, a u ciebie bez problemu będzię można chodzić po necie.

1. Thomson TWG850-4U

2. Ja :D

 

właśnie sprawdzam , szkoda że wszystko po ang ale daje sobie rade, niestety profili się zrobić nie da.

Kumpel nie jest bystry, więc to blokowanie pewnie by się udało. Ale na razie spróbuje inne rozwiązanie, wejde na jego kompa i wyłącze mu upload. Zobaczymy na ile to pomoże. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyłączysz mu upload to kolega zjawi się u Ciebie szybciej niż Ci się wydaje. Torrenty działają tak, że całkowite zablokowanie uploadu, uniemożliwi mu download. Umów się z nim, że w ciągu dnia ma ograniczyć prędkość download/upload do połowy i po problemie. Jeśli nie poskutkuje to poszukaj NetLimitera, albo wykręć antenkę z routera.

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...