Skocz do zawartości
Gość MaRuH

Który Procek Brać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, myślę nad przesiadką na AM2+ lub AM3, bardziej skłaniam się ku Am2+ dlatego że nie musiałbym wymieniać pamięci na ddr3.

 

Mam tylko problem z wyborem procesora. Myślę nad athlonem II 620 x4 i phenomem II 550 BE x2. Sytuacja jest taka że różnica cen między tymi prockami to całe 4zł :razz: (proline) i kompletnie nie wiem którego bym miał kupić, jeśli chodzi o athlona II na start mam już 4 rdzenie ale za to brak cache L3, phenom ma 2 rdzenie ale możliwość odblokowania dwóch kolejnych, ale też nie ma 100% pewności że się odblokują, i ma chache L3. Jak widać trudny orzech do zgryzienia, bardziej skłaniam się do phenoma II 550 BE ale nie wiem czy odblokują się dwa rdzenie bo jeśli nie to by było biednie.

 

Co do płyty głównej to mam zamiar kupić Gigabyte'a GA-MA770-UD3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat i wybrałem athlon x4 i ma770-ud3 rev. 2.0 na am2+, też chciałem oszczędzić sobie zmiany ramu, który już posiadam.

 

Co do odblokowania rdzeni to nie tylko nie masz 100% pewności, ale nawet 50 % pewności nie masz. A L3 cache nie daje aż takiego kopa jakby się mogło wydawać, ważniejsze jest raczej to, że Phenomy mają lepsze OC, generalnie wszystkie sztuki robią spokojnie 3,6GHz a niektóre dobijają do blisko 4 GHz podczas gdy niektóre Athlony kończą się już na 3,3-3,4 GHz.

Edytowane przez erich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa wykorzystuje do wszystkiego z naciskiem na gry, dlatego chce wymienić platformę na 4 rdzenie a po nowym roku kupić lepszą kartę graficzną typu gtx 260/hd4890/hd5770 i jakiś mocniejszy zasilacz.

 

Nie spieszy mi się z kupnem jakoś bardzo także poszukam cierpliwie 550 z możliwością odblokowania 2 rdzeni. Jeśli nie znajdę to kupię raczej athlona 620.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...