Skocz do zawartości
mmatius

Ati Radeon Hd3870(1 Gra Masa Kłopotów + Przegrzewanie Się)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;-)

 

Mam pewien koszmarny problem. Otóż jestem posiadaczem karty ATI RADEON HD3870, przez ostatnie dwa lata, czyli od czasu jej zakupu wszystko było OK. Zero przegrzewania się czy innych zgrzytów...

 

Niestety od około 2 tygodni karta grzeje się jak...;-), ale ma to miejsce tylko gdy gram w grę Fallout 3.

Oczywiście podpicowałem trochę grę wgrywając(nie wiem czy to dobre określenie, ale co tam:) ) tekstury o większej rozdzielczości (z bazowych 512x512 do 4096x4096 po 8192 x 8192), co znacznie poprawiło wygląd gry, ale przełożyło się (CHYBA) na prace mojej karty graficznej. Jest to jednak o tyle zabawne, że poprzednim razem gdy grałem w tą grę wszystko było OK(jakieś 6-8 miesięcy temu).Dodam jeszcze, że wyciskam z gry tyle ile się da, czyli wszystkie ustawienia na full.

 

No to teraz może trochę bardziej treściwie...

Temp karty po uruchomieniu systemu: 44-47 stopni.

Temp karty w trakcie grania: 79 wzwyż :D (nie jestem wstanie powiedzieć ile ma w momencie totalnego zwisu)

 

Dość istotnym problemem jest to, iż kiedy karta się zbytnio przegrzeje na ekranie pojawiają się linie i inne smakowite krzaczki, a następnie dochodzi do restartu systemu. Byłby to w sumie niewielki problem gdyby po restarcie wszystko wracało do normy. Muszę resetować kilka razy komputer za nim z ekranu znikną linie i inne zakłócenia....

 

Czy ktoś może zna rozwiązanie mojego problemu???

 

Choć jestem nowym użytkownikiem forum liczę na szybką i wartościową pomoc;-)

Z góry dziękuję

MMatius

 

P.S.

Komputer wraz z kartą jest wyczyszczony, żadnego kłaczka kurzu:-), w środku obudowy hulają trzy wentylatorki. Byłbym zapomniał producentem karty jest Saphire...ma to jakieś znaczenie?

Edytowane przez mmatius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak tekstury są na BARDZO wysokiej rozdzielczości, tak jak napisałem z bazowych 512x512 upgradowałem je do 4096x4096 hehe;-)

Nie bardzo wiem co to jest jednostkowe chłodzenie:D ummm... Karte chłodzi przepiękny radiatorek i wentylator, który jak na moje oko pracuje dość leniwie.

Pamięci nie są chłodzone hehe , tak przynajmniej mi się zdaję, mam nadzieję,że dobrze :rolleyes:

 

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-526 , oto moja karta. Mam nadzieje,że nie złamałem regulaminu podając link do sklepu? :D

 

Dziś rano dowiedziałem się,że nie tylko Fallout 3 miażdzy tą kartę :( również inne gry, które no cóż są wymagające... (Call of Juarez:BB, Mass Effect2,Crysis)

 

Pozdrawiam

MMatius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy mógłbyś zatem polecić coś konkretnego?

 

Byłbym zapomniał może problem z tym przegrzewaniem się ma coś wspólnego z tym, że zakupiłem nowy dysk?

Nie bardzo wiem, ale podłączenia nowego urządzenia(czy jak to tam nazwać) pobiera z zasilacza energie, zatem więc może akarta ma jej teraz za mało i się przegrzewa. Wiem,że to teoria rodem z Science fiction, :rolleyes: ale chciałbym usłyszeć waszą opinię na ten temat.

 

Pozdrawiam

MMatius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz kasę to kup accelero s1 (około 80zł)

(poszukaj na allegro czy jakimś esklepie) jak nie masz tyle kasy to kup jakiś tańszy kompatybilny z 3870. np accelero l2

 

 

dysk twardy? no co ty. on to ci zje kilka W z zasilacza :P więc się nie przejmuj to nie wina HDD tylko przegrzewania się grafiki na tym lipnym chłodzeniu

Edytowane przez olo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

OK! To s1 wydaję się taki optymalny, a jakiś za 120zł? akurat tyle mam na jakieś zbędne wydatki. Jeśli jest jakaś różnica w wydajności pomiędzy tym s1, a jakimś innym modelem, (no właśnie jakim) to czy opłaca się kupić ten droższy?

 

Pozdrawiam

MMatius

 

P.S. Czy jesteście pewni, że to s1 rozwiąże problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

accelero s1 + jakiś wentylator 12cm to będzie tanie i bardzo wydajne :)

a jak ci się karta znudzi to kupisz np 4890 i też będzie pasować

 

rozwiąże problem jeżeli powodem resetowania się kompa jest przegrzewająca się grafika

ale sam zobacz jaki mizerny radiator jest na twojej karcie a jakie są w innych kartach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zakupiłem dziś tego S1. Temperatura karty przy starcie systemu spadła o 17 stopni !!!! ;-)

Podczas gry temperatura spadła z 86 stopni do 45 ...myślałem że spadnie jeszcze bardziej, ale zadowalam się tym.

Eh możecie mi powiedzieć do czego są te małe klocki?:D

 

Pozdrawiam

MMatius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...