Skocz do zawartości
MrMatikm

Jaką Płytę Główną Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedługo będę kupował komputer. Na początku myślałem o płycie głównej Gigabyte P55-UD3R, jednak później zauważyłem płytę AsRock P55 Extreme. Mam kilka pytań co do tego AsRocka:

 

1) Czy AsRock to dobra firma?

2) Czy da się wyłączyć funkcję dotyczącą szybkiego włączania systemu, i w jaki sposób?

3) Mimo, że bardziej jestem przy AsRocku bo ma dwa złącza PCI Express działające na raz w trybie x8,x8 obydwa(w przyszłości może dokupie drugą kartę), to według was która płyta jest lepsza?

4)Czy któraś z tych płyt ma jakieś wady?

5)Byłbym zapomniał jak ta płyta nadaje się do podkręcania?

 

Zachęcam do wypowiadania się w tym temacie i z góry dziękuje za odpowiedź.

Edytowane przez MrMatikm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych 2 mozesz dorzucic jeszcze MSI P55-GD65 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan, 1394/, wszystkie trzy znajduja sie w tym samym pulapie cenowym, wszystkie 3 oferuja mniej wiecej to samo. Totez, osobiscie, kierowal bym sie indywidualnymi preferencjami oraz zawartoscia pudelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął mobo As(s)rocka;) Mimo wszystko minimalnie lepiej prezentują się jej parametry, ale z uwagi, że jej nie miałem nie mogę powiedzieć nic więcej. Firma ponoć nieźle się poprawiła, gdzie jeszcze kilka lat temu, bliżej im było do low-end'u niz high-end'u:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock daje tylko 2 lata gwarancji na swoje płyty, to o czymś świadczy. Sam stoję przed wyborem płyty w tym przedziale cenowym. Do wyboru:

  • GIGABYTE GA-P55-UD3R
  • ASUS P7P55D LE
Obydwie maja 10-cio fazowe zasilanie. Obydwie wspierają CrossFireX, SLI niestety nie. Obydwie maja 2 sloty PCI-E, jedno x16, drugie x4. Obie są bardzo podobne, różnice są kosmetyczne, np.:

  • GB posiada radiatory na sekcji zasilania i to z HP, gniazdo FDD (dla niektórych to nadal zaleta, patrz instalacja Windowsa XP na AHCI). Dodatkowo na płycie są gniazda pod porty SERIAL (COM) i PARALLEL (drukarka).
  • Na tylnym panelu GB posiada 10xUSB, ASUS 8x.
  • GIGABYTE 2xeSATA, ASUS 1x.
  • Do GB podłączysz 8 dysków SATA, do ASUSa 6.
  • GB posiada dzwiek Realteka, ASUS Via.
  • ASUS jest węższy, w sam raz do krótkich obudów.
  • GB posiada podwójny BIOS.

Co do OC, to sprawdź ten wątek.

 

Podsumowując, mój wybór w tym przedziale cenowym to GIGABYTE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...