Skocz do zawartości
zulik_

Vista Sama Ustawiła Hasło Systemowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem taki. Na lapie siostry stoi vista basic, tylko jedno konto użytkownika na którym nigdy nie było hasła. Dziś siostra dzwoni do mnie że przy włączaniu prosi o hasło a nie możliwe żeby ktoś coś ustawiał-zmieniał bo po prostu wyłączyła kompa i przy następnym włączeniu prosi o hasło do zalogowania się profilu. Pytanie, czy jest coś takiego możliwe? Wykluczam ustawienie tego fizycznie, ale może jakiś znany wirus or whatever? Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi siostra mówiła to nie, aczkolwiek upewnię się jeszcze jutro. Dodam, że wpisanie czegokolwiek nie włącza systemu, tylko wyskakuje komunikat że podano złe hasło.

Edytowane przez zul22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wciśnięciu 2 razy Ctrl+Alt+Delete powinno się pojawić konto administratora. Nie powinno ono mieć hasła. Wtedy wchodzimy na nie, następnie Start->Panel sterowania->Konta użytkowników, zaznaczamy użytkownika, na którego nie możemy się zalogować i zmieniamy/usuwamy mu hasło.

 

UWAGA: W przypadku, gdy jakieś dane (np. folder Moje dokumenty itp) przejęte są na własność, to zresetowanie hasła uniemożliwi odzyskanie tych dokumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami w wyniku błędu krytycznego przywracany jest system nawet do odległego punktu co za tym idzie trzeba pamiętać ówczesne hasło, byłem świadkiem czegoś takiego po nieudanej próbie instalacji Kerio Firewall.

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...