Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie!!A myślałem że będzie tak pieknie i nie będe musiał SBLive! używać!!Nie stety nie ma na tej płycie SoundStorma!!

Ciekawi mnie jedno,dlaczego MSI nie dodało na swojej płycie CD sterów od tej dzwiękówki czyli do ALC 650 ?? hmmm Hiba,że ja ślepy jestem!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakto nie dodalo ?

instauluje sie wszystko i nforce, lan i muzyka jednym przyciskiem......

Niestety nie dodało!!Tylko stery bo dzwięk był zero ustawień!A powinny być ! 8O :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może miałeś dźwięk wyłączony w  biosie w trakcie instalacji sterów?

Był włączony!!

 

Powruce jeszcze do przekłamań temperatur!!

 

A czy przy zmianie biosu nie przekłamuje dalej??U mnie po całodobowej pracy kompa jest max.34*C!!Na poprzedniej płycie (SOLTEK-SL75KAV)Temperatura dochodziła max.39-44*C!!Ciekawe hmm !!Oszukuje czy nie ?? :?:Oto jest pytanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topic umiera...widzę

 

A więc w sprawie sterowników, o ktorych pisałem.

 

Pakiet MSI do nforca ma wycięte pliki do przyspieszania pracy IDE (czyli Nvidia SW). Ja dograłem je z pakietu 2.03 Nvidii rozpakowując cały pakiet do nowego folderu i uruchomiłem .inf tylko do brakujących plików.

 

Działa ok.

 

Obciążenie proca w hd tach spadło z 50% do 10% czyli tak, jak powinno być!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może coś dorzucę na temat K7N2:

1. Płyta ma poważne problemy ze współpracą z kartami graficznymi opartymi na R300 (dotyczy biosów 3.4 i 3.5, komputer zatrzymuje się przy uruchomieniu - czarny ekran). MSI upiera się podobno że to problem ATI i nie poprawią tego problemu. Jednak karty te na innych płytach działąją dobrze (sam sprawdzałem; polecam lekturę forum na MSI).

2. Problemy z regulatorami napięcia - u mnie 2 rzeczy - do biosu 3.4 nie można było ustawić napięcia Vmem, często Vcore blokowało się na najwyższej wartości (może dlatego MSI nie dało regulacji do np 2.2V a jedynie na 1.8V - przynamniej procek się nie spali).

3. Problemy z odczytem temperatury - ale to już było tutaj.

4. A propos zatrzymywania się przy bootowaniu z czarnym ekranem to dodam jeszcze że przy wielu problemach (tych z forum MSI) tak się to kończy - widać tak specyfika płyty.

No i byłoby fajnie ale te kwestie są dla mnie ważne.

Gdyby te problemy zostały usunięte zostałbym przy MSI a tak skończyło się na Abicie.

Jeśli komuś to nie przeszkadza - to ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - w tych przypadkach o których mówię chodziło o brak sygnału z karty graficznej, płyta nie przechodzi przez post biosa, bios nie piszczy przy starcie. Przeważnie pomaga kilkakrotne włączenie i wyłączenie , całkowite wyłaczenie z napięcia lub reset ok 5-8sek.

 

W twoim przypadku spróbowałbym te możliwosci :

- ustawienie w biosie delaya dla dysku

- przestawienie obu dysków na ata100 lub 66 (szczególnie jesli jeden z nich jest zdecydowanie starszy, to nawet 33)

- ewentualnie może załączenie wirus warning- może akurat coś pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - w tych przypadkach o których mówię chodziło o brak sygnału z karty graficznej, płyta nie przechodzi przez post biosa, bios nie piszczy przy starcie. Przeważnie pomaga kilkakrotne włączenie i wyłączenie , całkowite wyłaczenie z napięcia lub reset ok 5-8sek.

 

W twoim przypadku spróbowałbym te możliwosci :

- ustawienie w biosie delaya dla dysku

- przestawienie obu dysków na ata100 lub 66 (szczególnie jesli jeden z nich jest zdecydowanie starszy, to nawet 33)

- ewentualnie może załączenie wirus warning- może akurat coś pokaże.

ad1. czyli po prostu użyć 40-pinowej taśmy; moze byc pio albo udma?

ad2. dysk pracuje tylko jeden jako master na ide1; ide2 pusto...

ad3. włączyłem sprawdzenie wirusów w BIOS - tez nie to

 

to co napisales na poczatku - ja tez mialem na tej plycie problemy po np. zmianie w bios, że trzeba bylo kilka razy restartowac (naciskac) przycisk restart albo nawet twardy reset i dopiero zaskakiwalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zainstalowalem nowy bios 5.2.

temp spadla mi z 50 stopni na 30 :D , pojawila sie informacja o tym ze pamiatki pracuja w Dual Channel.

 

PS. Dzis pojawil sie bios 5.3

poprawiajacy wspolprace z FX5800 i FX5900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos powiedziec jaka jakosc ma dzwiek z tej plyty ? Musze zmienic plyte a na starej mam SB AWE 64 na ISA wiec musze sie jej pozbyc. Nie interesuje mnie zadne 5.1 wiec SS moge sobie darowac. Ale boje sie czy jakosc dzwieku na 2 glosniki nie bedzie czasem jakosci SB128. Moze ktos majacy ta plyte i korzystajacy ze zintegrowanego dzwieku podzieli sie swoimi wrazeniami ?

ThxA moze mi ktos powiedziec jaka jakosc ma dzwiek z tej plyty ? Musze zmienic plyte a na starej mam SB AWE 64 na ISA wiec musze sie jej pozbyc. Nie interesuje mnie zadne 5.1 wiec SS moge sobie darowac. Ale boje sie czy jakosc dzwieku na 2 glosniki nie bedzie czasem jakosci SB128. Moze ktos majacy ta plyte i korzystajacy ze zintegrowanego dzwieku podzieli sie swoimi wrazeniami ?

Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na wbudowana muzyke to rewelacja. Szumow malo, bardzo malo. Zadnych przesluchow miedzy kanalami. Dobre pasmo przenoszenia. Bas znacznie lepszy, znaczy nisko schodzi w porownaniu do KT7A.

ogolnie ja jestem zadowolony . :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraz z nowym biosem 3.7 do K7N2-L usunięto problem z wykrywaniem kart ATI (R9500 do R9700) i teraz już wiem że mój Fic9500pro i zasilacz Chiftec360W są w pełni sprawne :D ,a tak pozatym to płyta bezproblemowa

--------------------------------------------

Xp2400+(fsb333), MSI k7n2-l, Fic R9500pro, 768MB Kingston PC333, WD80JB, Chiftec 360W, Liteon 48/24/48, SyncMaster753DFX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zlozylem komputer na k7n2-l

zalozylem 2 identyczne kosci 256MB DDR PC333

próba zainsatlowania winXP niepowiodla sie " zwisy w polowie inastalacji"

win98se poszedl, jedynie podczas instalacji sterownikow do radeona 9100 przywisl , i dzialal ok ,ale po paru godzinach pojawily sie bledy logiczne na hd i niebieskie ekrany

ustawienia w biosie zostawilem defaulowe, a pozniej zmienilem na jak najbardziej bezpieczne i nic niepomagalo

nastepnie jedna z kosci wlozylem do pojedynczego slotu obok a druga wyjolem wogle

komp juz od 2 dni sie nie zawiesza

Mam tylko pytanie jak sprwadzic czy to pamiec ,czy plyta glowna zawala ?

moze jest jakis dobry program do diagnostyki pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zlozylem komputer na k7n2-l

zalozylem 2 identyczne kosci 256MB DDR PC333 

próba zainsatlowania winXP niepowiodla sie " zwisy w polowie inastalacji"

win98se  poszedl, jedynie podczas instalacji sterownikow do radeona 9100 przywisl , i dzialal ok ,ale po paru godzinach pojawily sie bledy logiczne na hd i niebieskie ekrany

ustawienia w biosie zostawilem defaulowe, a pozniej zmienilem na jak najbardziej bezpieczne i nic niepomagalo

nastepnie jedna z kosci  wlozylem do pojedynczego slotu obok a druga wyjolem wogle

komp juz od 2 dni sie nie zawiesza 

Mam tylko pytanie jak sprwadzic czy to pamiec ,czy plyta glowna zawala ?

moze jest jakis dobry program do diagnostyki pamieci?

miałem podobny problem winiłem q-rwa wszystko co sie dało a winny był zasilacz po wymianie wszystko hula od miesiąca bez zastrzeżeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka prośba!! Jak wgrać nowszy bios?? Czy wystarczy odpalić LiveUpdate2 i samo sie robi czy też wymagane są jakieś inne programy?? :?:  :?:  :?:

Jak sciagniesz bios przez LiveUpdate2 to program sam spyta czy chcesz instalować spod DOS czy WINDOWS !JA wgrywałem przez WINDOWS!!Świetna sprawa .Zero kombinacji z dyskietkami startowymi!!

 

Ukazała się nowa wersja programu PCAlert4 Teraz pokazuje poprawnie temperatury !! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie DZIĘKI :D :D

Właśnie ściągnąłem najnowszy bios i już się bałem że będę musiał bawić się z DOSem!!! Całkiem fajne forum. Wcześniej odwiedzałem tylko Siriusa i czułem się bardzo samotny ze swoim MSI- same Epoxy i Abity 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam all

mam delte-l z biosem 5.40

jaki polecilibyscie mi fanik na northbridge???????? bo wersja l nie ma zadnego:( a ILSR ma)

chcialbym abyscie podali linka do jakiegos sklepu online(america)

tak na marginesie to wpieniony jestem bo nigdzie nie moge dostac chiefteca 420watt z PFC!!!!!!!!!!:(:(:(

jezeli ktos by znalazl w america sklepie online bylbym bardzo dzwieczny:) (ewentualnie browarek:D)

pozdrawiam i dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest z napięciami w tej płycie mam ustawione V core na 1,55 a pokazuje w biosie i MBM od 1,60do 1,65 v???

Ja też tak mam,wydaje mi się że to po prostu walnięty egzemplarz i jest coś nie tak z napięciem na procku.Reklamuj i daj znać czy to to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak u was z dzwiękiem bo u mnie coś dziwnie np na grze Vietcong jak robię test głośników to przy tylnych kolumnach mam też dżwięk w przednich kolumnach??? ogólnie mam bardzo kiepski dżwięk w grach na starym kodeku alc201a miałem o wiele lepszy ,co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...