Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taki chrzaniony problem: na poczatku, kiedy czujnik w sockecie dotykal procka, to nie mialem nawet szans wejsc do biosa, tak szybko sie wylaczal. Jak lekko odgialem sensor, zeby sie nie stykal z prockiem, to dziala dluzej, ale kiedy tylko w Windzie odpalam jakis program, to po kilku sekundach komp pada. W biosie przy opcji "CPU Warning Temperature" dalem "disabled", ale to nic nie pomaga. Co w tym biosie jeszcze ustawic, zeby takie wylaczenia nie mialy miejsca?? Bo boje sie teraz atualizowac bios, zeby mui sie komp w polowie aktualizacji nie wysypal...

hmmm sadze ze probowales robic clear cmos ?

 

[edit] posprawdzaj jeszcze napiecia itd, zobacz czy masz dobrze ustawionego w biosie procka napewno. A moze zasilacz nie wyrabia...

 

Sproboj updateowac bios na poczatek. Jezeli komp ci sie sam resetuje to moze znaczyc niestety ze z procesorem cos jest nie tak (jakie temperatury masz ?)

 

imo mozliwe wyjasnienia:

padniety bios,

padnieta plyta,

padniety proc,

padniety zasilacz.

 

posprawdzaj po kolei w zlaeznosci od mozliwosci i eliminuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm sadze ze probowales robic clear cmos ?

 

 

Sproboj updateowac bios na poczatek. Jezeli komp ci sie sam resetuje to moze znaczyc niestety ze z procesorem cos jest nie tak (jakie temperatury masz ?)

 

imo mozliwe wyjasnienia:

padniety bios,

padnieta plyta,

padniety proc.

Procek jest na 99% w porzadku, update'u wole nie robic, bo obawiam, sie, ze moze sie komp wylaczyc w polowie i plyta do kosza, a temperatury procka na wolno pracujacym kompie to 50-60 stopni. Ale podobna ta plyta przeklamuje te wskazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm sadze ze probowales robic clear cmos ?

 

 

Sproboj updateowac bios na poczatek. Jezeli komp ci sie sam resetuje to moze znaczyc niestety ze z procesorem cos jest nie tak (jakie temperatury masz ?)

 

imo mozliwe wyjasnienia:

padniety bios,

padnieta plyta,

padniety proc.

Procek jest na 99% w porzadku, update'u wole nie robic, bo obawiam, sie, ze moze sie komp wylaczyc w polowie i plyta do kosza, a temperatury procka na wolno pracujacym kompie to 50-60 stopni. Ale podobna ta plyta przeklamuje te wskazania.

a napisz jaka dokladnie masz konfiguracje ?

jezeli dochodzi ci do 60 stopni to za duzo. Temperaturami czy napieciami z programu PC alert niem a co sie nawet sugerowac - przeklamania sa ogromne (wyglada czasme nawet tak jakby program dobieral sobie na starcie losowa temperature i ja zostawial ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zmodernizowalem sobie kompa. Teraz zestaw jest taki:

 

plyta MSI K7N2-V

graf ATI 9200 128 MB/128 bit

procek Athlon 2.0+ XP

pamiec DDR 512 MB 400 Mhz

dysk Seagate 13 GB 7200 obr.

zasilacz Chieftec 360W Dual Fan

nagrywarka TEAC

CD-ROM NEC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh sciagnij jakis prog inny do temperatur - speefan/mobo-monitor

sprawdz czy z napieciami jest wszystko ok. Generalnie najlepiej jakbys mogl sprawdzic na swojej plycie inny procesor wtedy odpada ci jedna - najwazniejsza - rzecz... Przydaloby sie tez sprawdzic na innym zasilaczu bo to chwila roboty, a juz o paru padnietych chieftecach slyszalem :/

Generalnie co tu sie duzo rozwodzic... trzeba przetestowac po kolei wszystko. Z mojego doswiadczenia z msi, bios na tych plytach lubi sie krzaczyc, wiec to jest pierwsza rzecz jaka przychodzi mi do glowy. Reszta j/w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki chrzaniony problem: na poczatku, kiedy czujnik w sockecie dotykal procka, to nie mialem nawet szans wejsc do biosa, tak szybko sie wylaczal. Jak lekko odgialem sensor, zeby sie nie stykal z prockiem, to dziala dluzej, ale kiedy tylko w Windzie odpalam jakis program, to po kilku sekundach komp pada.

Hehe...jakbym siebie czytał jeszcze jakis czas temu. Miałem dokladnie takie same problemy.

Po pierwsze czy masz na procku coopershima?

Po drugie sprawdz z inna zasiłka. Wyzej w tym temacie podawałem jakie napiecia i natezenia powininna zapewniac zasilka.

Po trzecie zdemontuj cooler, jeszcze raz przesmaruj procka pasta termoprzewodzaca. Przy okazji dognij maksymalnie do dołu ten czujnik w socket (tak zeby nie dotykal wogole procka).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

 

po pierwsze: zabrzmi lamersko, ale co to jest coopershim? :)

 

po drugie: czujnik pod sockecie zostal odgiety maksymalnie i teraz komp hula pieknie, ale mam podejrzenie, ze byc moze to co innego odegralo glowna role: otoz na plycie jest zworka "J10 FSB Mode Jumper" w ustawieniu 1-2, ktora powinna byc przelaczona na ustawienie 2-3 w momencie zakladania procka, a pozniej ustawiona znow na 1-2. Nie zauwazylem tego i nie zmienialem ustawien podczas montazu procka. Ale wreszcie zrobilem, jak kazala instrukcja i... zaczelo smigac bez problemu. Myslicie, ze to moze byc to? A moze to tylko moje "myslenie zyczeniowe"? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zworka jesli dobrze pamietam słuzy do ustawiania FSB 100 lub 133. Na moje nie ma znaczenia czy przed załozeniem procka jest w pozycji takiej czy innej.

U mnie definitywnie pomogło maksymalne przygiecie tego czujnika w socket. Płyty maja chyba cos walniete z tymi czujnikami. A z tego co wiem, gdyby procek sie przegrzewał, to zadziała czujnik wewnetrzny procka (odczyt temperatury chyba poprzez samo gniazdo socket a nie ten pasek na spodzie).

 

A coopershim to płytka miedziana zakładana na procek glownie w celu unikniecia ukruszenia rdzenia procka podczas zakładania coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konraf: mowisz o zworce J11, a tamta ma w manualu oznaczenie J10... i jest napisane, ze powinno sie zmieniac jej ustawienie ZA KAZDYM RAZEM, JAK JEST INSTALOWANY PROCESOR. Cholera wie, czy to wlasnie nie to.

 

Co do sposobu odczytu temp. to chyba masz racje

 

Coopershima nie mam na procku.

 

W kazdym razie komp teraz dziala, a PCAlert pokazuje temp. 35-46 stopni, czyli calkiem przyzwoita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupilem ostatnio plytę MSI K7N2 Delta-L, Athlon XP 2600+ Barton i pamięci Kingston PC3200 DDR400 2x256 ktore chodza na dual channel.

 

Plyta nie wykryla jaki mam procek w zwiazku z czym musialem sam podwyzszyc CPU FSB Frequency z 100MHz do 166MHz i w Windzie wskazuje mi prawidlowy procek z czestotliwoscia 1,9 GHz. Problem jest taki ze chyba przy takim ustawieniu moje pamieci nie chodza z optymalna czestotliwoscia 400Mhz ale z 333MHz (o ile oczywiscie sie nie myle).

 

Co zrobic zeby przestawic pamieci na 400MHz? Czy wystarczy po prostu przestawic CPU FSB Frequency na 200MHz? Czyli konkretnie jak mam ustawic:

CPU FSB Frequency: ???

FSB/DRAM Ratio: ???

zeby ram mi poszedl na 400MHz

 

I czy się cos zlego prockowi nie stanie? Bo CPU Ratio jest ustawione na: "by H/W" a procek jest z serii zielonych athlonow i ma chyba zablokowany mnożnik... [hardwarowo jest chyba ustawiony na 11.5]

 

Plz pomocy!!! Nie wiem co zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupilem ostatnio plytę MSI K7N2 Delta-L, Athlon XP 2600+ Barton i pamięci Kingston PC3200 DDR400 2x256 ktore chodza na dual channel.

 

Plyta nie wykryla jaki mam procek w zwiazku z czym musialem sam podwyzszyc CPU FSB Frequency z 100MHz do 166MHz i w Windzie wskazuje mi prawidlowy procek z czestotliwoscia 1,9 GHz. Problem jest taki ze chyba przy takim ustawieniu moje pamieci nie chodza z optymalna czestotliwoscia 400Mhz ale z 333MHz (o ile oczywiscie sie nie myle).

 

Co zrobic zeby przestawic pamieci na 400MHz? Czy wystarczy po prostu przestawic CPU FSB Frequency na 200MHz? Czyli konkretnie jak mam ustawic:

CPU FSB Frequency: ???

FSB/DRAM Ratio: ???

zeby ram mi poszedl na 400MHz

 

I czy się cos zlego prockowi nie stanie? Bo CPU Ratio jest ustawione na: "by H/W" a procek jest z serii zielonych athlonow i ma chyba zablokowany mnożnik... [hardwarowo jest chyba ustawiony na 11.5]

 

Plz pomocy!!! Nie wiem co zrobic...

 

dzmień fsb / dram ratio i po sprawie o ile dobrze pamiętam jak masz ddr 400 to ustaw 5 do 6 fsb/dram ratio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie slyszalem ze ta plyta MSI K7N2-delta-ILSR nie lubi roznych pamieci(nie zawsze z nimi dobrze wspolpracuje).Wiec czy jezeli wloze zapodam jej ""256 MB 400MHz Kingston HyperX KHX3200A/256"" to czy elegancko pojdzie?

2.I czy jak potem dokupie jakas pamiec tez moze kingstona (ale nie takiego samego lecz rowniez 400)to czy bedzie chodzic na dualu?

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedza Kingston ale DDR333. Działają ok. Te, które chcesz nabyc tez pewnie beda działały spokojnie. Jednak kupujac potem druga kosc mozesz - ale nie musisz - miec problemy. Wiadomo, ze w dualu płyty na nForce2 lubia miec dwa identyczne układy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupilem ostatnio plytę MSI K7N2 Delta-L, Athlon XP 2600+ Barton i pamięci Kingston PC3200 DDR400 2x256 ktore chodza na dual channel.

 

Plyta nie wykryla jaki mam procek w zwiazku z czym musialem sam podwyzszyc CPU FSB Frequency z 100MHz do 166MHz i w Windzie wskazuje mi prawidlowy procek z czestotliwoscia 1,9 GHz. Problem jest taki ze chyba przy takim ustawieniu moje pamieci nie chodza z optymalna czestotliwoscia 400Mhz ale z 333MHz (o ile oczywiscie sie nie myle).

 

Co zrobic zeby przestawic pamieci na 400MHz? Czy wystarczy po prostu przestawic CPU FSB Frequency na 200MHz? Czyli konkretnie jak mam ustawic:

CPU FSB Frequency: ???

FSB/DRAM Ratio: ???

zeby ram mi poszedl na 400MHz

 

I czy się cos zlego prockowi nie stanie? Bo CPU Ratio jest ustawione na: "by H/W" a procek jest z serii zielonych athlonow i ma chyba zablokowany mnożnik... [hardwarowo jest chyba ustawiony na 11.5]

 

Plz pomocy!!! Nie wiem co zrobic...

1. Nie ma bartona 2600+ sa tylko 2500+, 2800+ i 3200+ :]

2. Optymalne ustawienie pamieci to ustawienie synchroniczne z częstotliwościa taktowania proca (166Mhz) czyli 333 jest lepszym ustawieniem!

3. Podkrec proca sobie na magistrale 200 i wtedy bedzie lepiej ;] nawt jesli mialbys zmniejszyc mnoznik (choc raczej nie musisz zmniejszac)

4. jesli masz proca 2600+ to masz go na jądrze TB a nie bartonie (wiecej na www.amd.com lub na www.google.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupujac potem druga kosc mozesz - ale nie musisz - miec problemy.

dual chanel jest bardzo czuly na jednakowe pamieci!

 

Wiadomo, ze w dualu płyty na nForce2 lubia miec dwa identyczne układy.

dookladnie sie zgadza ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam pare pytan go do plytki K7N2 Delta:

1)W jakim zakresie mozna zmieniac napiecie CPU w biosie?

2)W jakim zakresie mozna zmieniac napiecie VDD w biosie?

3)Jaką magistrale mozna max uzyskac na tej mobo?

4)Ilu fazowe jest zasilanie CPU?

5)Czy idą mnożniki powyżej 12.5X z poziomu biosu?

 

dzieki za pomoc, nie szukalem za bardzo bo ledwo widze na oczy :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)1.550-1.8 nie za wiele

2)nie ma takiej opcji w ogole

3)233

4)2-fazowe

5)niby jest mnoznik 13 ale u mnie ustawienie go powoduje ustawienie procka na 900 mhz...:/,wiec maksymalnie 12.5

NIe jest to najlepsza plyta do overclockingu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duron 1400

MSI K7N2-Delta-L

256 400DDR Kingston CL3

R9500@9500PRO

 

Nie udalo mi sie zmusic tego duraka do pracy na fsb 200

Na fsb 166 chodzil stabilnie przy mnożniku x12 (1.6 V)

Po odblokowaniu cache stabilnie chodzi na fsb 166 ale jakiekolwiek

zmiany mnoznika powoduja resety (166x12 1.7V).

 

Czy trafilem na kijowy egzemplaz czy moze to byc zasilacz

mam Codegen 300 ?

 

Wczoraj wlaczylem kompa (ustawienia procka 166x10.5 1,55 Vcore)

i na ekranie rozmyty obraz w poziomie restet - poszedł normalnie ale na grafice ladowania windows widoczne skazy. Windows odpalil sie normalnie brak wad grafiki, mija 10 sek - kolejny reset (samoistny) odpala sie bios i znowu wady wyswietlania. Podbijam napiecie do 1.575 jest ok.

Czy przyczyna klopotow moze byc wadliwie dzialajacy odzyskany cache ?

Czy raczej najpierw wymienic ten badziewiarski zasilacz ? u kumpla sprawdzalismy na identycznej konfiguracji z tym ze procek Burton 2500+@2800+ i wszystko szlo stabilnie na tym Codegenie. Prosze doradzcie co po kolei zrobic zeby sie finansowo nie zrujnowac.

 

napiecia takie:

Vcore (1.65) : od 1,64 do 1,72

5V : 5,02 - 5,05

12: 11,52 - 11,91

3.3: 3,32 - 3,38

 

jeszcze zauważyłem problem z dyskiem podczas podkrecania

 

SiSoft Sandra HDD bench:

Dysk WD 80GB 7.200 (8MB cache)

Duron1400@Athlon 2400+ (12x166) 1.65V wynik 20.000

Duron1400@Athlon 1750Mhz (10.5x166) wynik 30.000

i wogole sie strasznie wolno system zamyka.

 

Podkrecony system wywala sie zawsze w 3dmarku 2003 na ladowaniu kolejnych testów.

 

Dioda HDD ciagle sie swieci ( niezaleznie czy krece czy nie) jak dysk pracuje swieci mocniej

 

Stery od NVidii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam płytę K7N2 Delta-ILSR(601-6570-030) procesor Athlon XP 2200+ pamięci Kingstone 400/433 grafika ATI R9600 Pro 128MB.

Płyta kupiona w sklepie nie wybierana fabrycznie zapakowana w folie pamięci podobnie

Co udałomi się wycisnąć z tego zestawu.

Na początku były pewne problemy ale niezwiązane z samą płytą lecz z ustawieniami biosu.Fabrycznie bios stał na FSB 400 co determinowało prace procka z taką szyną .Otym że są takie ustawienia dowiedziałem się po zamianie procka na XP 3200+ i uruchomieniu kompa .Po zmianie ustawień na nominalne dla 2200+ komp wstął i wszystko zaczeło działać . Pomyślałem pierwsze koty za płoty,zabrałem się za podkręcanie. Dla procesora nominalne napięcie to 1.600V takie pozostawiłem i przeszedłem do mnożnika . Pierwsze ustawienia *7 FSB 133, włączm kompa i -cisza ,komp niewstał, jade z napięciem w góre 1.700 ,komp nadal nie wstaje , jeszcze wyżej 1.800 dalej się nieda, komp nadal nie wstaje!!! Myślę kicha ale podszedłem do tematu od innej strony.Ustawiłem FSB na 100 MHz napięcie 1.600 mnożnik *7 włączm i moje zdziwienie mnie zaskoczyło w programiku Z-cpu widzę 1530 MHz mnożnik =15 magistrala stoi 105 MHz a więc już wiem że mnożnik z biosu to kombinacja mnożnika procesora który jest 13,5 + coś z biosu.Zaczołem podnośić mnożnik przy niezmienionej magistrali FSB , ustawiłem *7,5 ,napięcie nominał ,włączam i-chwila oczekiwania wszystko wstało ,sprawdzam i znowu zaskoczenie 2285 MHz ,FSB 435 MHz pamięć 2*208 MHz Dual -pomyślałem zrobię test 3D Markiem ale na pierwszym teście sie wysypał ,podniosłem napięcie ale to nic nie dało stabilności niema .Po wielu próbach z mnożnikami, FSB,napięciem dzielnikami pamięci staneło na :

 

FSB = 172 MHz

Mnożnik w biosie H/W czyli procesora 13,5

napięcie = 1.650V

pamięć = 414 MHz asynchronicznie Dual napięcie 2.7V ustawienia 6-3-3-2,5

procesor = 2325.57 MHz

System bus = 344.53

Temperatura 48 st.C pełne obciążenie systemu po 2 godzinach testu pomiar termometrem cyfrowym z termoparą dokładność 0,1 st.C

3Dmark 13005

Wszystkie programy testowe pokazują to samo a procesor widzą jako Athlon XP 2800+ Lącznie z postem biosu.

Myślę ze i tak nieźle jak na 2200+ z FSB 266 MHz.

Dla zainteresowanych oznaczenie procka:

AXDC 2200 DUV3C 9778476280247

AQXEA 0327 WPMW

Zachęcam do eksperymentów z tymi płytami niewiadomo co się jeszcze w nich kryje!!!

EDIT

procesor = 2339,7 MHz

FSB = 173,3

system bus = 346,6

pamięć 6-2-2-2 synchronicznie z procesorem

3Dmark13683

temperatura spadła do 40 st.C

napięcie bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

 

Mam problemik, mam thortona xp 2000 msi delta l i kingstona cl 3 256 mb 400mhz -teoretycznie, bo nie moge zmusic kompa do pracy na fsb 200....jak na poczatku probowalm, to zwihy w poscie i albo pokazywal brak proca/uszkodzenie, badz wadliwe pamieci...spoko odpala do 180-190 mhz, ale 200 i wyzej nie trzyma.sadze ze problemem sa wlasnie pamieci, poobno nforce nie lubi cl3, ale nie mam pewnosci i nie wiem czy musze wymienic...mam plan dokupu, dla duala ale to za m-c.

 

seria proca to niestety v..cos tam, nie w ale mnoznik ruchomy , max 2,2 ghz wienc spoko...

tylko to fsb 200

 

Sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw asynchronicznie pamięci i procesor i zobacz na takim ustawieniu.

Podnoś co 1MHz fsb tylko dla samego procka pamięć musi stać 200 MHz a czasy ustaw 9-3-3-3 .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)1.550-1.8 nie za wiele

2)nie ma takiej opcji w ogole

3)233

4)2-fazowe

5)niby jest mnoznik 13 ale u mnie ustawienie go powoduje ustawienie procka na 900 mhz...:/,wiec maksymalnie 12.5

NIe jest to najlepsza plyta do overclockingu...

tez tak uwazam :? mialem ja dwa dni i mysle ze to mi wystarczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory gdzie w k7n2-v zmienia sie napiecie na procku ?

w ajkim menu i w jakim podpunkcie bo ja tego znalesc nie moge

 

aha i co jest rane ze ja zwiekszam fsb a i tak sie nic nie zmienia !

ja podkrecam i lol bez zmian ... cpu-z i inne nie ma zmian ...

zwiekszylem fsb na 140 a i tak wszedzie ejst 133... wrrr o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupilem ostatnio plytę MSI K7N2 Delta-L, Athlon XP 2600+ Barton i pamięci Kingston PC3200 DDR400 2x256 ktore chodza na dual channel.

 

Plyta nie wykryla jaki mam procek w zwiazku z czym musialem sam podwyzszyc CPU FSB Frequency z 100MHz do 166MHz i w Windzie wskazuje mi prawidlowy procek z czestotliwoscia 1,9 GHz. Problem jest taki ze chyba przy takim ustawieniu moje pamieci nie chodza z optymalna czestotliwoscia 400Mhz ale z 333MHz (o ile oczywiscie sie nie myle).

 

Co zrobic zeby przestawic pamieci na 400MHz? Czy wystarczy po prostu przestawic CPU FSB Frequency na 200MHz? Czyli konkretnie jak mam ustawic:

CPU FSB Frequency: ???

FSB/DRAM Ratio: ???

zeby ram mi poszedl na 400MHz

 

I czy się cos zlego prockowi nie stanie? Bo CPU Ratio jest ustawione na: "by H/W" a procek jest z serii zielonych athlonow i ma chyba zablokowany mnożnik... [hardwarowo jest chyba ustawiony na 11.5]

 

Plz pomocy!!! Nie wiem co zrobic...

1. Nie ma bartona 2600+ sa tylko 2500+, 2800+ i 3200+ :]

2. Optymalne ustawienie pamieci to ustawienie synchroniczne z częstotliwościa taktowania proca (166Mhz) czyli 333 jest lepszym ustawieniem!

3. Podkrec proca sobie na magistrale 200 i wtedy bedzie lepiej ;] nawt jesli mialbys zmniejszyc mnoznik (choc raczej nie musisz zmniejszac)

4. jesli masz proca 2600+ to masz go na jądrze TB a nie bartonie (wiecej na www.amd.com lub na www.google.pl)

No facet.

Ja mam Bartona 2600

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=8041&sid=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzialem sobie wczoraj przy kompie i nagle bach wywalilo napiecie w calym bloku, po godzinie naprawili ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m kompa a tu ciemność. Płyta sie nie podnosi, na diodach post palą sie wszystkie 4 diody, głośnik nic nie sygnalizuje. Resety biosu zworką odpiecie wszystkich dyskow kart TV ect. a potem pamięci nic nie daje. Przeczytałem kiedyś w wątku Solteka że na to pomaga wyjecie baterii na 2 godz. tak zrobiłem i pomogło, płyta działa bez zarzutu. I mam jeszcze 1 pytanko odnośnie sterów. Jaka jest różnica pomiędzy sterami z orginalnej płytki a sterami Nvidi dla NF2 ? Na Nvidi dysk potwornie zwalnia.

 

P.S

Wszystkiego najlepszego w nowym roku. Wiecej górek niż dołków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...