Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

Radiator można bardzo łatwo poruszyć, więc pewnie łatwo się odklei, tylko nie wiem co z tym dodatkowym mocowaniem, czy są to śrubki czy kołki. Można tym kręcić, ale się nie wykręcają, boje się żeby to nie było przymocowane tak jak mocuje się nitami.

Może ktoś zdejmował radiator na właśnie na tej płycie (MSI Nforce2 L) ?

Ja zdejmowałem ostatnio, wymieniłem go na blok wodny. Jest na kołkach, wystarczy z drugiej strony płyty je wypchnąć, sam radiator nie jest przyklejony. Jest pod nim zwykła pasta silikonowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o napięcie na procesorze, czytałem o skokach napięć po ich zmianie w biosie i u minie to też ma miejsce, trik z wyłączaniem kompa niestety nie pomaga.

 

Ale do rzeczy: u mnie napięcie na CPU skacze nawet jak jest ustawione na standardowe (By H/W), od 1.60 do 1.73 odczyty ze SpeedFana i MBM. Jestem

(nie)szczęśliwym posiadaczem zasilacza Tracer 400W i zastanawiam się czy to wina płyty, czy zasilacza :?:

 

Próbowałem kręcić procka ale max to 2192MHz (FSB 175), przy wyższym FSB winda się łąduje ale jak załącze Prime95 to zwis po paru minutach, podniesienie napięcia pogarsza jeszcze sprawę i komp nie przechodzi Prime95 nawet na standartowym taktowaniu. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku pomógł by zasilacz, ale i płyta nie jest bez winy. Zależy, którą masz wersję płyty, bo ja miałem trzy i w każdej napięcia były inne. Na tej ostatniej, najnowszej napięcia były zawyżone o ok 0.05V A ja na kiepskim Feel'u 300W ( i tak lepszym od tego tracera) miałem stabilne 2350MHz na Athlonie 2400+, więc radze ci pożyczyć od kogoś lepszy zasilasz i wtedy obadać wyniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MSI K7N2 Delta-L. Chce zmodować Athlona na mobile. Szukam biosu który rozpoznawalby tego procka oraz umozliwialby ustawienie mnoznika w tym biosie :!:

Czy ktos testowal mobile na tej plytce :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitas => poczytaj trochę, pełno jest tutaj o mobilu (na forum), ale napiszę ci... mod L5 czyli na mobile nie odblokowywuje mnożnika, tylko zaniża napięcie do 1.45V ze standardowego 1.65V. Ja mam ten mod i jest OK. Jest jeden minus (lub plus ;) ) mnożnik automatycznie przestawia się na 11x. Żeby to zmienić trzeba by ciąć mostek L6. A co do mnożnika w biosie to jest możliwość ustawienia tylko tych wyższych, tzn. jeśli masz 2400+ to stand. mnożnik wynosi 15x więc ty możesz ustawić np. 16x 17x 18x, a nie da się ustawić np. 13x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o to chodzie że mitas ma athlona 2400 z mnożnikiem 15x. Chce go puścić na fsb>200 a przy mnożniku 15x było by to trudne. Mnożnik 11x będzie dobry na początek.

 

Mitas => poczytaj trochę, pełno jest tutaj o mobilu (na forum), ale napiszę ci... mod L5 czyli na mobile nie odblokowywuje mnożnika, tylko zaniża napięcie do 1.45V ze standardowego 1.65V

Jak to nie odblokowuje?? Daje możliwość na płytach innych niż nforce zmianę mnożnika.

 

A co do mnożnika w biosie to jest możliwość ustawienia tylko tych wyższych, tzn. jeśli masz 2400+ to stand. mnożnik wynosi 15x więc ty możesz ustawić np. 16x 17x 18x, a nie da się ustawić np. 13x

Z tego co ja wyczytałem na tym forum to w przypadku moda mobile mnożniki można zmieniać w dół czyli 11x i niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klimu=> Mobile mod robi to, że mnożnik jest odczytywany z L6 i jest on stały = 11x więc jeśli chciałbyś zmienić mnożnik musiałbyś ciąć L6, a platforma nie ma tu znaczenia. Nie jestem na 100% pewien, ale jeszcze poczytam i jak co dam linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam zonka. Zmoblilzowałem :D mojego athlona 2400 (15x133), ale mnożnik nadal pozostaje 15x :( . Cpuz rozpoznaje procka jako mobile. Czyli lipa z defaultowym mnożnikiem 11x??????

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurde, zadużo o tym mobile ;) Już sam nie wiem czy odblokowywuje, czy nie :( Poczytaj http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=57618, tylko całe 4 strony ;) Podobno jak się zamaluje L6 to mnożnik można zmieniać do 24x, czyli powinno zadziałać, choć znowu pisze, że działają tylko od 12.5x w dół. Już sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plyte K7N2 DELTA-IL (tak jak w podpisie) i nie moge zwiekszyc mnoznika mojego procesora. Po prostu nie mam takiej opcji w menu Frequency/voltage control. Czy spotkal sie ktos z tym problemem na tej plycie? i co mozna zrobic zeby cos z tym zrobic??:) thx za pomoc. nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań i pare uwag.

Czy ktoś z was korzysta z jakiegos przerobionego biosu?? Czy cos

zmienia? Moze daje mozliwosc ustawienia wiekszego napiecia na memy?

 

Zastanawiałem się w jaki sposób podniesc mnoznik na moim athlonie 2500 i teraz jest pytanie, czy bawic sie w malowanie mostkow czy moze drut mod? (co zrobic??)

 

Teraz pare uwag odnosnie napiec .

Na starym zasilaczu tracer350Wat napiecie proca bardzo sie zmieniało i np. przy ustawieniu na 1.6v bylo od 1.57v do 1.64v teraz po zmianie zasilki napiecie skacze od 1.585 do 1.61 co uwazam za sporą poprawe(odczyty z softu)

 

Jeszcze mam jeden problem z dzwiekiem np. w colin3,4 toca race driver 1 i 2 mam przyciencia (fraps pokazuje np. caly czas powyzej 50fps) ale przycinki wystepują tylko jak mam włączone pełne przyspieszenie dzwiękowe natomiast jak wyłącze przyspieszenie dzwiekowe(brak przyspieszenia) z w/w grami nie mam problemów ładnie smigają ale pojawiają sie problemy np. w doom3 -brak dzwieku albo w ET gdzie dzwiek jest z opoznieniem ze 2sekundy za akcjią w grze.

 

Sprawdzałem na roznych sterach i cały czas ten sam problem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam i mam pytanko apropo k7n2 delta. jakies trzy miesiace temu zmienialem procek pamiec i plyte (obecnie plyta k7n2delta, msi g3 ti200 128ddr i 256ram) i od tamtej pory moge zapomniec o giercowaniu. kazda gra po jakims czasie (1-15 min) restartuje kompa. probowalem wszytskiego. nowe sterowniki, odlaczanie urzadzen zeby odciazyc zasilacz, zmiana fsb z 166 na 133, i NIC. macie jakies doswiadczenia w tej kwestii ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze podnies napiecie na procu bo na tej mobo bardzo lata vcore.

podnies napiecie vdim. jak mozesz to pozycz od kumpla ram, grafe i zasilke i sprawdzaj.

 

Mysle ze ram sie gryzie albo cos z napienciem ew. moze NB ci sie przegrzewa?

 

ponawiam pytanie

 

Czy ktoś z was korzysta z jakiegos przerobionego biosu do MSI k7N2 DELTA L?? Czy cos

zmienia? Moze daje mozliwosc ustawienia wiekszego napiecia na memy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odebralem wczoraj kompa z serwisu i sie okazalo ze problem lezy w podzespolach ktorych zupelnie o to nie podejzewalem. zmienial chlopaczek w serwisie wszystkie podzespoly i jako ostatnie odlaczyl moje dyski i dal swoj. no i w tym momencie jak komputer nie ruszy z kopyta !!! nie zdazyl tylko sprawdzic zanim przyszedlem czy ktorys hd padl, czy moze gryza sie na jednej tasmie. ale to juz sprawdze we wlasnym zakresie. po prostu trzeba bedzie poswiecic troche czasu i pobawic sie tasmami i srubokrecikiem.

moze wreszcie skoncza sie moje problemy i bede mogl po raz pierwszy powiedziec na temat k7n2 cos pozytywnego hihi.

 

dziekuje wszystkim za rady i chec pomocy. niech moc bedzie z wami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazlem biosik który daje sporą regulacje napięć

Vcore od 1.3v do 1.85v

Vdimm od 2.5v do 2.8v

Vagp od 1.5v do 1.8v

Biosik to zmodowana wersjia biosu 5.7.

 

Narazie nie robiłem zadnych testów ale komp działa ok- to juz dobrze:)

 

A tutaj link do biosu:)

http://planeta.terra.com.br/informatica/br...a-l/6570v57.zip

 

Mam pytanie czy ktos z was znalazł moze jakis biosik do K7N2 DELTA L aby była możliwosc dania vdimm 2.9v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem pierwsze testy w prime i wyglada na to ze regulacjia vcore dziala.

Na vcore 1.45-1.47 mam w prime temp. 48-49stopni po kilku godzinach a na 1.61-1.64 mam 57-58stopni.

Z odzczytow z biosu wynika ze vcore jest troche zanizone o jakies 0.2v.

 

Biosik jest stabuilny i narazie zero problemow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bios 5.6 i nie wiem, czy zmienić go na ten który podałeś?

Ps. Może mi ktoś doradzić jaki kupić cooler do procka, teraz mam 1,55V i barton do 2ghz podkręcony, ale temperatury troche za duże 43-53C. Czy któryś z tych wentylatorów będzie sie nadawał ( Pentagram QC-80 AlCu, Q-92 AlCu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...