Skocz do zawartości
maSTHa212

Jak Sprawdzic Czy Sluchawki Graja Rowno?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem. Sprzedalem na Allegro sluchawki dokanalowe Ultimate Ears, zawiozlem typowi do pracy (odebral ktos inny), a on po 3 dniach zadzwonil, ze sluchawki sa wadliwe, bo niby jeden kanal gra nierowno z drugim do tego stopnia, ze stereo nie jest zachowane. Podobno testowal to na paru zrodlach, paru osobach i wszystkie niby mialy potwierdzic, ze faktycznie tak jest. Ja szczerze mowiac pierwszy raz spotkalem sie z czyms takim, zeby kanaly graly nie rowno, ewentualnie jeden ciszej, ale nigdy, ze nie ma synchro miedzy L i R. Pomijam juz fakt, ze przez grubo ponad rok uzytkowania nic takiego nie zauwazylem. Odpisalem typowi, ze niech mi je podrzuci i je sprawdze i jesli faktycznie sie okaze, ze sa walniete to oczywiscie zwroce mu pieniadze. Osobiscie wydaje mi sie, ze typowi po prostu nie podpasowala jakosc dzwieku albo ksztalt sluchawek (sa duze, ale dalem mozliwosc odsluchu z ktorej nieskorzystal) i teraz chce zwrocic jako wadliwe. I teraz pytanie: jak mozna to wiarygodnie, a nie na ucho, stwierdzic, ze faktycznie kanaly graja nierowno? Jakis program albo specjalny plik mp3? Nie mam pomyslu, a chcialbym miec mocniejszy argument niz "nie ma pan racji, wszystko gra dobrze".

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie dajmy sie zwariować. Normalnie założyć i sprawdzić, każdy nieupośledzony człowiek będzie słyszał czy grają dobrze i nie trzeba do tego żadnego programu.

Ale roznica na obu uszach spokojnie siega 3dB wiec ucho ludzkie wcale nie zawodne nie jest. Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gostek robi sobie żarty jakieś? Jak niby kawałek TAKIEJ SAMEJ cewki (czyli drutu zwiniętego) miałby opóźniać sygnał? Albo ma coś ze źródłem sygnału, albo coś z głową. Różnica głośności jest do zaakceptowania, ale nie brak synchronizacji. Do zrobienia czegoś takiego sztucznie potrzeba jakiegoś bufora... W każdym razie kawałek kabla połączony ze zwiniętym drutem miedzianym czegoś takiego nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nigdy nie było takiego przypadku?

Bo kabel hamuje prąd ;) ;) ????

Bo jak je sprzedawałeś grały dobrze?

 

Olej kolesia, niech cie do sądu poda o brak synchronizacji między słuchawkami :)

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakis argument? W sensie dlaczego jest niemozliwe?

Bo elektrony w jednym z kanałów musiałyby wolniej za... ;)

 

Jeśli to są zwykłe analogowe słuchawki to jakiekolwiek przesunięcie lewego kanału wzgl. prawego jest po prostu niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo elektrony w jednym z kanałów musiałyby wolniej za... ;)

 

Jeśli to są zwykłe analogowe słuchawki to jakiekolwiek przesunięcie lewego kanału wzgl. prawego jest po prostu niemożliwe.

Zwykle dokanalowki. Ok, czyli pozamiatane i nie ma sie czym przejmowac, napisze jeszcze typowi maila i niech sie jeszcze raz wslucha ;)

 

dzieki, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle dokanalowki. Ok, czyli pozamiatane i nie ma sie czym przejmowac, napisze jeszcze typowi maila i niech sie jeszcze raz wslucha ;)

 

dzieki, pozdro

Upewnij się że mu chodziło na pewno o synchronizację. Bo jeśli o natężenie (jeden kanał gra ciszej niż drugi) to już jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jesli graja ciszej (chociaz ja tego nie slyszalem) to moze byc az tak duza roznica zeby stereo sie zatracalo?

... słucha się po prostu "źle" ... tak samo jak jeden kanał ma inną barwę niż drugi. Stereofonia w ten czas na pewno mocno się odkształca (ogólnie nie fajne jest przesunięcie balansu). ... ale czy możliwe jest zatracanie stereo ... może przy mocnym uszkodzeniu jednego z kanałów tak (jeszcze nie mam na myśli całkowitego wyłączenia ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm musialbym je chyba jeszcze raz uslyszec z nastawieniem sie co mam znalesc, bo tak jak mowie, grubo ponad rok sluchania i dzialaly idealnie, gdyby nie szansa zmiany na Klipshe to bym ich w ogole nie sprzedawal. No nic, poczekam co typ odpisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem u typa i niestety mial racje - sluchawki graly nierowno. Roznica byla minimalna i sam bym pewnie na to nie zwrocil uwagi albo po prostu sie tym nie przejmowal, ale jak koles mi o tym wspomnial to bylo to dosc latwe to uchwycenia. Kase oczywiscie zwrocilem. W tym momencie pewnie juz zostana raczej w domu, beda sluzyc za "awaryjne". Dzieki i pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na uszkodzenie,dokladnie je obejrzalem,nie byloby mozliwosci przy nich dlubac zeby nie bylo po tym sladu.Zreszta tak jak mowie: prawdopodobnie graly tak wczesniej,ale sam nie zwrocilem na to uwagi.No tak czy inaczej,sluchawy mam spowrotem,a poza tym i tak kupilem sobie juz inne wiec nie ma potrzeby zeby tamte dzialaly idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...