Skocz do zawartości
luisfigo

Upgrade Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zastanawiam sie na upgrade'm mojego kompa. Zaczne moze od tego co posiadam:

-Plyta gl. Gigabyte Ga-K8NE z proc. AMD Sempron 3000+

-Karta graf. GF 6600 Ver(PCIE-E) 256M128BIT DDR HD TV/DVI

-Pamiec RAM Kingston KVR400X64C3A/512

 

Mam do was wielka prosbe,czy moglibyscie fachowym okiem ocenic czy jest sens inwestowac w moj komp czy dorzucic ramu,czy moze lepiej wymienic karte graficzna?

 

Ja w sumie jestem zdecydowany zeby dorzucic 2 kosci RAM'u=2X1GB.

Czy do mojej plyty gl pasuja tylko DDR czy DDR2 rowniez?

Czy to podejdzie KIngston ValueRAM 2GB KVR400X64C3AK2/2G w 2 kosciach po 1gb??

 

Jeszcze mam ptanie dotyczce monitorow LCD co myslicie o monitorach LCD Gateway-lepiej unikac i zainwestowac w LG lub dell?

 

Z gory dziekuje za pomoc i z niecierpliwoscia czekam na wasze porady

Pozdrawiam luis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adinos8523

kup sobie:

Dual core e2160 - na allegro urzywka za 120zł

Płytke asus p5b jakies 150zł

ram 2gb wystarczy 100

zasilacz markowy co najmniej 450w

grafe:

gtx260 za 560zł

gts250 za 350zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam ptanie dotyczce monitorow LCD co myslicie o monitorach LCD Gateway-lepiej unikac i zainwestowac w LG lub dell?

osobiście mam złe doświadczenia z zakupem LCD Gatewaya. ale było to jakiś czas temu więc może dystrybutor na Polskę zaczął wreszcie ściągać nowe sztuki z USA. ja bym inwestował w coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowe dwa pytanie:

 

1. ile masz na to kasy

2. co chcesz tym osiągnąć ( chcesz grac, brakuje ci pamięci w programach, itd)

Powiem szczerze ze nie jestem ograniczony finansowo,ale oczywiscie biore pod uwage tylko racjonalne kwoty.

Jesli chodzi o wymiane grafiki i dolozenie ramu to nie ma problemu,bo w wieksze koszty to nie specjalnie sie chce pakowac.

Dobrze sie nie znam na temacie,ale chyba wymiana plyty gl. wiaze sie z duzo wiekszymi kosztami,co radzisz?

 

Co chce tym osiagnac,hmm tak jak wiekszosc chcialbym poprawic wydajnosc mojego kompa i od czasu do czasu pograc w jakas gierke na czasie ;)

 

Panowie czy mozna na tym forum wklejac linki z allegro, jestem nowy i nie chce narazac sie modom ;)

Troche poczytalem o monitorach LCD w necie nt. parametrow technicznych itd,wiec juz wiem na co zwracac uwage.Jednak mam duze watpliwosci na jaka marke sie zdecydowac,macie jakie propozycje dobrego monitora powiedzmy w granicach do 550zl??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO to inwestować w to co masz nie warto. zerknij w zestawy na listopad, wybierz odpowiednie widełki cenowe i będzie optymalnie w danej kwocie :)

Nie jestem zainteresowany inwestycja,jaka niewatpliwie jest nowy komp.Chcialbym upgradowac to co posiadam i co najwazniejsze wymienic monitor na LCD.

 

Czy lepiej dokupic 1 lub 2 GB RAM'u czy nie mam sensu dokladac tak duzo i wystarczy np. 512MB ,bo tak zasugerowal mi jedn z forumowiczow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej dokupic 1 lub 2 GB RAM'u czy nie mam sensu dokladac tak duzo i wystarczy np. 512MB ,bo tak zasugerowal mi jedn z forumowiczow?

Jakies sugestie?

 

Co sadzicie o Monitorze Gateway eMACHINES E19T6W A - cena na allegro 349zl,czy polecacie cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zainteresowany inwestycja,jaka niewatpliwie jest nowy komp.Chcialbym upgradowac to co posiadam i co najwazniejsze wymienic monitor na LCD.

 

Czy lepiej dokupic 1 lub 2 GB RAM'u czy nie mam sensu dokladac tak duzo i wystarczy np. 512MB ,bo tak zasugerowal mi jedn z forumowiczow?

Upgrade kompa w twoim wypadku nie za wiele poprawi wydajnosc komputera a granie na pewno wiaze sie z wymiana podstawowych komponentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o Monitorze Gateway eMACHINES E19T6W A - cena na allegro 349zl,czy polecacie cos innego?

Tani LCD dla nie wymagających ekstra jakości. Mi się trafił jakiś buczący egzemplarz, wymienili go na gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...