Skocz do zawartości
mack

Slowmo

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze. Zwracam się do was z prośbą zdiagnozowania mojego problemu. wygląda on tak

 

http://www.youtube.com/watch?v=idmGAEWU6jU

 

To samo w colinie Dirt i Pure ( innch gier z w miare duzymi wymaganiami nie instalowałem )

 

konfiguracja kompa

E8400

4 gb ramu 800mhz

płyta Gigabyte GA-G31m-S2L

karta Point of View ge force 9800 gt 512mb

 

nic nie podkręcane

zasilacz nox urano 600w

 

wymiana sterów nie pomaga.

reinstall był robiony z tydzień temu. przed i po to samo.

 

dodam że wydajnościowo w tych grach też jest beznadziejnie... dirt - wszystko na low. 1920x1080 i 15 klatek ... no co to kurde jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

przypatrz się dokładnie. od czsu do czasu mimo że prędkośc na prędkościomierzu jest stała i pedał gazu wciśnięty do podłogi to samochód zwalnia, przed chwilą zawiesił mi się komputer ( z wyświetlonymi artefaktami ) grając w WARCRAFTA III!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak to zmienić? kolejny objaw to clipping w filmikach na YT

Zrób update biosa do najnowszego na początek

BIOS

Poszperaj w ustawieniach biosu...

Wszystko podłączone jak należy?

Kabel od monitora podłączony do grafy Twojej 9800?

Sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myslalem, pcie z jakiegos powodu pracuje w trybie x1 ;] Teraz tak:

 

 

Wejsc do biosu, sprawdzic czy w 'advanced chipset features' nie ma ustawien trybu PCIE, jesli sa ustawic 'AUTO' lub x16,

Ustawic bios na default i sprawdzic w jakim trybie bedzie pracowac pcie,

Zrobic update biosu,

Ręcznie ustawić PCIE frequency na 99-105 mhz (pomagalo na p5b deluxe, gdzie po OC plyta przestawiala tryp x1),

Wyczyscic styki na karcie,

Wyłączyć w biosie 'PEG force x1',

Podnieść napięcie NB,

Ustawić w biosie ' PCI Synchronization' Mode na 'Auto',

Zmienic tryb 'PEG Link Mode' na inny (normal)

 

Nazwy opcji mogą sie troche roznić, nie znam na pamiec biosu gigabyte ;)

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam wszystkich za moją niekompetentność

 

poproszę łopatologicznie bo w biosie nie grzebałem nigdy nic więcej niż zmiana 1st boot device...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

wszystkie screeny biosa które mogą wam się przydać podrzucam, sory za jakość ale fonem robione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu rowniez spotkalem sie z tym problemem. Nie pamietam dokladnie ale w moim przypadku wystarczylo podniesc taktowanie PCI-E na 101MHz lub wiecej.. Mozliwe rowniez, ze podnioslem napiecie dla NB..

 

powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany... dzięki wszystkim za pomoc. potrzebne było taktowanie podniesione i przeczyszczenie ( przedmuchanie ) wejścia PCI Express. po zmontowaniu z powrotem działa pięknie ;]

Edytowane przez mack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicz odkop bo znowu potrzebuje pomocy. znowu ten sam problem ale niestety tym razem podniesienie taktowania nic nie daje, jak grzebię w ustawieniach to jedyne co się zmienia to komputer staje się bardzien niestabilny. ;( nie mam pojęcia co mam zrobić. już nawet czasem nie botuje albo po pojawieniu się pulpitu dostaje takiego zwisa że nie można go zresetować. ( tylko odłączenie od listwy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to coś z płytą, a nie grafiką... Płyta ma tylko jedno PCI-E x16 czy może jest jeszcze jakieś inne (to te najdłuższe)? Jak masz inne wolne to sprawdź w nim. Ale tutaj ewidentnie winowajcom jest mobo, skoro się resetuje przy pracy na x1 co się nie powinno zdarzać...

 

Jesteś pewny, że masz najnowsze sterowniki Intel'a do płyty głównej ?

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie przez tego buga pozbylem sie asusa p5b, przestawial pcie na x1 po oc i nie moglem z nim dojsc do ładu;/

 

Z biosami kombinowales? Ustaw wszystko na default i flashuj biosy od najnowszego w dol, moze na ktoryms zatrybi. Innych pomyslow nie mam, skoro przerobiles wszystko z tego topicu.

 

Uderz tez w support gigabyte -> http://www.gigabyte.com.tw/Support/ServiceCenter.aspx niech sie chłopaki wysilą i rozwiążą twoj problem, wkoncu oni wyprodukowali płyte :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

resolved

 

pci frequency na 107, opimized defaults, przeinstalowałem stery do płyty i jeszcze raz odłączyłem i podłączyłem kartę. jest dobrze ale nie mam pojęcia które z tych kroków pomogły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...