Skocz do zawartości
Gość xcode

Mobo Do I5...

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem juz na ukonczeniu skladania mojej platformy na i5 - doszlo juz mocowanie do ultry 120 ex, cep tez juz siedzi w domu tak samo jak i Ripjawsy 1600MHz CL7 i teraz pytanie - w co do wszystko wsadzic ?

 

Budzetu wyszukanego juz nie mam - tak ~ 520zł. I w tej cenie glowni rywale to MSI GD65 (513zł), Asus P7P55D (514zł), Gigabyte P55-UD4 (537zł).

 

I sprawa wyglada tak - Gigabyte troche drogi i juz raz sie przejechalem (EP35-DS3 ktory za cholere nie chcial zrobic FSB wyzszego niz 410, wiec dobicie do 4GHz na E3110 bylo, ehh... poza tym mial naprawe duzego VDroopa pomimo wielu faz zasilania). MSi wydaje sie najfajniejsze - spory radiator na PCH, trohe fajnych bajerkow (jak Vcheck points), niezle OC i nawet wzgledna sekcja zasilania, ale naczytalem sie o padach plyt czy o piszczeniu, z kolei w wypadku Asusa naczytalem sie nt. "dyskoteki" i strasznie dlugiego startu mobo (jak nie rozwiazali jeszcze tego to od razu wykreslam to mobo z listy - POST ma byc chiwlke po wcisnieciu powera).

 

Tak wiec jesli Asus wciaz boryka sie z problemami to rozwazal bede Gigabuta i MSi - i tutaj pytanie jakie sa problemy z Gigabyte'em, czy bardzo uciazliwe to piszczenie na MSi i ktorego wziąć lepiej zeby miec wzgledne OC, brak przykrych niespodzianek, i w miare stabilne napiecia.

 

A i czy Gigabyte nie ma przypadkiem NF200 (SLi i CF mnie wogole nie interesuja) ? Ten radiator pod socketem to tylko przedluzenie innych czy cos chlodzi ? I jak juz przy chlodzeniu - wystarczajacy ten radiator na Asusie :?:

 

 

P.S. Wiem ze troche zamotalem, ale bede wdzieczny za pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss1394

Jestem posiadaczem GD-65 i ją chwalę, na razie nie usłyszałem żadnego pisku (no może raz ale to nie z mobo tylko z gpu bo się wentylator zacierał), MSI (nie wiem czy inne) ma fajny bajer w postaci przycisku POWER na płycie, niby nic a cieszy (nie trzeba szukać śrubokręta jak odpalasz na pająka). Po wciśnięciu powera 2-3 sekundy myślenia i już odpala (nie jest to jakoś strasznie długo[Win7 niezasyfiony odpala w 20sec?]). OC Genie można sobie odpuścić (to "coś" na 3.2GHz daje 1.4V na procka [a ja na 4.0 daję 1.38V]). Dodatkowo 2 karty sieciowe, i dosyć dobre rozmieszczenie złącz na płycie. Ogólnie 5-/6 , myślałem, że to OC Genie lepiej się sprawdzi (gdyby nie to spokojnie 5 z dużym plusem).

Edytowane przez Adamuss1394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh - dostalem warna bo zalozylem nowy temat o tej samej tematyce, bo o tym na smierc zapomnialem :)

 

Ponawiam pytanie tylko inaczej - interesuje mnie Vdroop na MSI i P7P55D - jakiego macie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałeś na Asusie jest Load Calibrations (czy jakoś tak), które niweluje VDroop'a. Na MSI są 2 opcje do ustawienia Low VDroop i High VDroop, więc też można zniwelować VDroop'a. Ja mam płytkę MSI i nie narzekam. OC Genie się nawet nie bawiłem. Wolałem poświęcić 15 minut na lekturę dotyczącą podkręcania na P55. Więc na temat OC Genie się nie wypowiem. W sumie to płytki naprawdę porównywalne. Rzuć monetą. Jak padnie reszka bierz MSI, jak orzeł Asusa, jak stanie na kancie bierz MSI, jak zawiśnie Asusa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje lokalnie i MSI 510zł, a Asus 507zł, wiec cena nie gra roli - jako ze znajomy ma MSI wezme chyba Asusa i bede mial porownanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...