Skocz do zawartości
blackholesun

Komputer Do Grania, 3000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po długiej lekturze różnych for, trzeba złożyć zestaw. Myślę o czymś takim:

 

Procesor: Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 699 zł

Wentylator: Arctic-Cooling Freezer Xtreme Rev.2 135 zł

Pamięć RAM: Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3 DHX 369 zł

Płyta główna: Gigabyte P55-UD3 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan/ 399 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 190 zł

Karta graficzna: Gainward GeForce GTX 260 GoldenSample 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI 635 zł

Nagrywarka: Samsung SH-S223C SATA (black) 99 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 335 (Black) 159 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W 315 zł

System Operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit 359 zł

 

Razem wychodzi 3359 z Windowsem.

 

Teraz moje pytania:

Pamięć: czy wyłożenie ok. 50-100 zł więcej na lepszą pamięć spowoduje istotne czy pomijalne przyśpieszenie kompa? czy w ogóle warto w takiej konfiguracji?

Płyta główna: Czy w granicach +100 zł P7P55D będzie lepszym wyborem - chodzi o możliwości przyszłego OC. Czytałem recenzję, z której wynika jakoby Gigabyte UD3 osiągał słabe wyniki OC.

Karta graficzna: czy w tej cenie jakieś ATI jest lepszym rozwiązaniem?

 

No i chętnie przyjmę również inne, konstruktywne uwagi dot. reszty komponentów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamien Arctic-Cooling Freezer Xtreme na mugena II z pasta AS5 mugen zjada wydajnoscia arctica tylko trzeba jeszcze oddzielnie kupic zapinke na 1156 razem wyjdzie kolo 200 zl ale naprawde warto !

 

Ram jest swietny nic nie zmieniaj bo nic wiecej nie zyskasz tylko kase stracisz

 

co do grafiki to ja wole Ati np jakis dobry 4890 napewno bedzie sporo wydajnieszy

 

buda moze byc, jesli nie chcesz wiecej wydac na obudowe to ta jest najlepsza tylko dokup jeszcze jeden wiatrak 12 cm na przod obudowy wtedy beda dwa wiatraki i o wiele lepsza cyrkulacja powietrza przy oc sie przyda , tylko zobacz czy mugen zmieści sie w tej budzie bo to kawal żelastwa :)

a jesli mozesz dolozyc to zobacz cos takiego CoolerMaster CM 690 Black- rewelacynja buda i wszystko sie ladnie zmiesci

 

plyte glowna polecam MSI P55

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buda moze byc, jesli nie chcesz wiecej wydac na obudowe to ta jest najlepsza tylko dokup jeszcze jeden wiatrak 12 cm na przod obudowy wtedy beda dwa wiatraki i o wiele lepsza cyrkulacja powietrza przy oc sie przyda , tylko zobacz czy mugen zmieści sie w tej budzie bo to kawal żelastwa :)

No właśnie na czymś muszę oszczędzić, bo jeszcze muszę dokupić monitor i klawiaturę z myszakiem - to nie jest upgrade tylko kolejny komp i musi być cały od zera, a fundusze nie są nieograniczone :/

Tak więc zostaję przy CM Elite i już sobie poczytałem, że Mugen II wejdzie, tylko trzeba zerknąć na konkretny model tego CM Elite, żeby miał 203 mm szerokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli wejdzie to sie nawet nie zastanawiaj tylko zapomnij to tym arcticu i kupuj smialo mugena i nie zapomnij o pasnie termo Arctic silver 5 bedziesz mial jeden z najwydajniejszych zestawow chlodzenia cpu na rynku na mojej i7 przy 3,9 Ghz mam tempy w idle ok 36 a w stresie nie przekracza 68 dodam ze moja rewizja procka to C0 a ona potrafi sie grzać.

 

a co z pozostalymi propozycjami z mojej strony plyta ? GPU ?

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z pozostalymi propozycjami z mojej strony plyta ? GPU ?

Tu jeszcze nie jestem pewien na 100%. Czytałem kilka testów płyt głównych, w tym test purepc. Wydaje się, że te płyty mają dość zbliżone możliwości OC i podnoszenia BCLK, a o to mi głównie chodzi. Nie wiem, czy od pierwszego dnia będę w tym grzebał - ale dobrze mieć opcje podkręcania na przyszłość :) Czy proponowane przez Ciebie MSI ma zdecydowaną przewagę nad tym Gigabytem - wartą tych 120 zł ekstra?

 

Co do GPU, czytałem na jakimś zachodnim forum, że 4890 jest ok 10-15% szybsze od GTX 260. Natomiast różnica w cenie między Gainwardem GTX 260, a 4890 to jakieś 70-150 zł. Monitor planuję 22" 1680 x 1050, myślę zatem, że zarówno 260, jak i 4890 spokojnie starczy. Na monitor chcę wydać jakieś 700 zł i tu planuję jakiś budżetowy LG albo coś w tej cenie.

 

Dodam, że pierwotny budżet już wielokrotnie przekraczałem, najpierw myślałem o Phenomie II 550 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o mnie to uwazam ze na plycie glownej nie nalezy oszczedzac faktycznie jest roznica w cenie 120 zl ale jakos gigabyte do mnie nie przemawia w konstrukcjach tej klasy a to juz naprawde fajny komp bedzie , i z tego co widze na naszym szanownym forum koledzy dosc czesto wypowiadaja sie na temat msi i nie narzekaja , zawsze bedziesz mial tez ich wsparcie pomoga przy oc itd , ogolnie msi to lesza marka od gigabyta , w i7 1366 gigabyte przy oc sie srednio sprawdza i pewnie to samo bedzie przy i5 . Ja polecam MSI i jestem Pewien ze bedzie to lepszy wybor :)

 

co do grafiki to jak mozesz dolozyc jeszcze te pare zl to kup 4890 1 Gb a jesli nie to zostan przy 260 ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej dzięki za wskazówki, komp złożony.

Jest i5 750, ale na MSI GD65, jak radziłeś. Bardzo fajna płyta. Pamięci zmieniłem na adaty 2000mhz, bo te corsairy nie wlazłyby pod Mugena. Mugen wygląda przerażająco ;-) Reszta bez zmian, tylko nagrywarkę wziąłem liteona, bo do samsunga nawet Nero nie dokładali.

 

Jak potestuję dokładnie kompa, zabiorę się za jakiś OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...