Skocz do zawartości
pawelw111

Disk Boot Failure Po Resecie...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam duży problem. Włączyłem grę, komputer się zawiesił i go zresetowałem...po resecie wyskoczyło: disk boot failure insert system disk and press enter.

 

Włożyłem płytkę z xp, wszedłem do naprawy, wpisałem dir i nic nie ma, jakiś był komunikat ale już nie pamiętam jaki. Po wejściu do instalacji systemu, podczas wyboru dysku jest: obszar nie podzielony na partycję.

 

Co się stało? Da się jakoś to naprawić? Chociaż przywrócić dane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Program TestDisk przywróci partycje - opis znajdziesz na forum oraz w Sieci. Jeśli nie da rady, to typowe programy do odzyskiwania danych - jest ich wiele w Sieci.

2. Możliwe jest uszkodzenie dysku. Dobrze by było podłączyć dysk do innego kompa z systemem i odczytać dane SMART przy pomocy HD Tune.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki nie są za dobre, ale czy podczas skanowania uruchamiałeś jakieś programy? Grzebałeś w kompie?

Pytam, bo zapomniałem Ci powiedzieć, abyś tego nie robił - nawet głupie uruchomienie notatnika może mieć wpływ na wyniki w tym programie. Jeśli więc coś grzebałeś, to puść test jeszcze raz. Tak, wiem że trwa dość długo - nic na to nie poradzę.

 

Czyli system jest na tym WD? Bo jeśli nie, to męczymy nie ten dysk, co trzeba...

 

Przejedź po pamięciach przy pomocy GoldMemory lub Memtest86+.

 

Upewnij się, że między dyskami jest przynajmniej 1-2 cm miejsca, aby był przepływ powietrza.

 

Jeśli możesz, to pożycz od kogoś inny zasilacz i popracuj na nim przez jakiś czas.

 

Mimo wszystko dysk nadal jest głównym podejrzanym. Pokaż odczyt SMART z Victoria.

 

Dociśnij wszystkie wtyczki. Możesz podłączyć dysk pod inny kabel zasilania i ewentualnie inną taśmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki nie są za dobre, ale czy podczas skanowania uruchamiałeś jakieś programy? Grzebałeś w kompie?

Pytam, bo zapomniałem Ci powiedzieć, abyś tego nie robił - nawet głupie uruchomienie notatnika może mieć wpływ na wyniki w tym programie. Jeśli więc coś grzebałeś, to puść test jeszcze raz. Tak, wiem że trwa dość długo - nic na to nie poradzę.

Tak, więc daje kolejne skanowanie już bez grzebania.

 

Dołączona grafika

 

 

Czyli system jest na tym WD? Bo jeśli nie, to męczymy nie ten dysk, co trzeba...

Tzn system był wcześniej na tym WD i na nim wyskakuje Disc boot failure, ale teraz jak drugi raz mi się to stało to zainstalowałem na innym dysku, żeby w tamtym nic nie ruszać.

 

Upewnij się, że między dyskami jest przynajmniej 1-2 cm miejsca, aby był przepływ powietrza.

Tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź pamięci przy pomocy GoldMemory lub Memtest86+.

2. Sprawdź ustawienia trybu SATA w bios. W przypadku ustawienia AHCI, upewnij się że masz najnowsze sterowniki SATA w systemie.

3. Podaj model płyty oraz zasilacza.

4. W przypadku nowej płyty, upewnij się, że żaden z dysków nie ma ustawionej zworki "Limit 150MB/s".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Hmm...Skanowało się, ale kilka sekund to zajęło i komputer się włączył jeszcze raz i żadnych wyników nie dostrzegłem.

2. Mam na AUTO

3. Zasilacz: PROCOMP 400W PPFC

Płyta: GIGABYTE P31-DS3L

Edytowane przez pawelw111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...