Skocz do zawartości
tuxus

Procek, Mobo I Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zmodernizować mojego blaszaka, szukam procka, płyty i ramu, myślałem o AM3, mam do wydania 1000-1200zł.

Zestaw będzie współpracował z HD 4850 i będzie przeznaczony do grania.

Co byście mi zaproponowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z płyt mogę ci polecić tą co mam czy Gigabyte GA-MA770T-UD3P. Jestem z niej bardzo zadowoly a wg recenzji (szukaj na google.pl) jest to demon podkręcania. Udało się na niej osiągnąc większą FSB niż na płytach o wiele droższych. Wydajnościa też nie odstaje od lepszych modeli. Możesz do niej dać jakiegoś Phenoma II x4 np 955 BE lub jak chcesz dać trochę mniej możesz kupić Athlona II x4 i liczyć że odblokujesz L3 (sam takiego mam) ale to niestety loteria. W pamięciahc się nie orientuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto moja propozycja:

Procesor:

AMD Phenom II X4 955 /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/

599 zł

 

Płyta główna:

AsRock M3A785GXH/128M /AMD 785G, DDR3-1600/

299 zł

 

Pamięć RAM:

G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL

369 zł

 

z esc.pl razem 1267zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno lepiej wziąć tanią płytę i X4, czy drogą płytę i X2 550, liczyć na cud i odblokować dwa rdzenie,

a co do ramów co jest ważniejsze w przypadku AM3 timingi czy taktowanie?

jeśli lubisz bawić się w OC to bierz X2 550 lecz wydajność będzie mniejsza nawet jak odblokujesz te 2 rdzenie i też nie wiadomo czy będą one sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra chyba zdecyduje się na:

CPU: Phenom II X4 955

RAM: G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL

MOBO: i tu rodzi się pytanie, zastanawiałem się nad Asus M4A785TD-V EVO 785G albo Gigabyte GA-MA785GT-UD3H, ale może wyskrobał by 300 stówki na MSI 790FX-GD70 albo Asus Crosshair III Formula, warto dołożyć na takiej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie !!! po co paprać się z pudełkowymi cztero-rdzeniówkami, skoro athlony X3 to praktycznie to samo, ale a połowę tańsze? :damage_wall:

 

bierz tak:

 

AMD Athlon II X3 425 - 270zł - na forach jest chyba z milion poradników, jak odblokować na Phenoma II X4 - odblokujesz na 99.9%

AsRock M3A785GMH/128M - 260zł - DFI to może nie jest, ale nie ma problemów z odblokowaniem procków, poza tym całkiem przyzwoita mobo na niezłym chipie

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 320zł - nie zauważysz najmniejszej różnicy między 2GB a 4GB, ale dla spokojnego snu możesz wziąć te 4GB wykreowane przez rzekomą 'przyszłościowość'

 

RAZEM?

850zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie !!! po co paprać się z pudełkowymi cztero-rdzeniówkami, skoro athlony X3 to praktycznie to samo, ale a połowę tańsze? :damage_wall:

 

bierz tak:

 

AMD Athlon II X3 425 - 270zł - na forach jest chyba z milion poradników, jak odblokować na Phenoma II X4 - odblokujesz na 99.9%

AsRock M3A785GMH/128M - 260zł - DFI to może nie jest, ale nie ma problemów z odblokowaniem procków, poza tym całkiem przyzwoita mobo na niezłym chipie

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 320zł - nie zauważysz najmniejszej różnicy między 2GB a 4GB, ale dla spokojnego snu możesz wziąć te 4GB wykreowane przez rzekomą 'przyszłościowość'

 

RAZEM?

850zł

 

Cos slabo obeznany jestes w tym temacie,wiec jak cos masz pisac,to poczytaj wpierw dokladniej. Procek moze sie odblokowac,a moze i nie.Po moim przykladzie ,odblokowac sie da,ale na 1Ghz.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 Phenomy II X2 550, jeden na asrocku 780g pod ddr2, drugi na M3A785GMH/128M

2 athlony x3 425, oba na M3A785GMH/128M

 

wszytko śmigało pięknie na 3.0ghz, na boxie, na 4 rdzeniach

EDIT: jeśli to coś zmienia, to wszystkie brane z esc.pl

Edytowane przez pastel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zauważysz najmniejszej różnicy między 2GB a 4GB, ale dla spokojnego snu możesz wziąć te 4GB wykreowane przez rzekomą 'przyszłościowość'

to do gier na Win7 wystarczy 2gb?

coś nie chce mi się w to wierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec prosze o screeny i zapraszam do tematu o AII.

sorki, ale nie będę biegł teraz do kolegów, u których te komputery złożone przez mnie pracują, by zrobić screeny. nie zależy mi na tym, czy uwierzysz, czy nie ;)

 

@autor

 

od wydania pierwszej oficjalnej bety pracuję na win7 na różnych, chwilowych config'ach i różnicy nie odczułem żadnej. nawet na i5 z radkiem HD4870x2.

w sumie to zależy, jaki masz dysk. 4GB daje ci ten komfort, że możesz wyłączyć plik wymiany.

 

ale w skrócie, to różnicy w codziennym użytku i grach nie ma po prostu żadnej.

co innego jeśli obrabiasz duże obrazy, filmy, ale o tym nic nie mówiłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie wystarczy. Seven sam pociągnie niecały 1GB, nowsze gry minimum 1,5GB.

heh, nie przekonam

muszę sobie odpuścić, bo za bardzo się angażuję <_< :D

 

jeśli dla ciebie alokacja ramu, to obliczenie 1.5 + 1 = 2.5 z czego wynika, że 2.5 > 2 i wtedy jest be i w ogóle gupio to fajnie, ale nie wprowadzaj w błąd innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tak, z pewnością

odczyt dysku to najważniejsza rzecz przy codziennej pracy

to on ogranicza szybkość ładowania systemu, czy otwierania się od głupiego gg po jakieś gry

 

Najlepszym wyborem będzie 1-talerzowy Samsung 500GB - koniecznie F3 - około 170zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...