Skocz do zawartości
Lancer

Co Dalej Z Xchanger Monsta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o poradę do fachmanów.

Mam otóż sobie taką chłodniczkę jak Faser Xchanger Monsta z założonymi 3 S-FLEXami. Wczoraj zrobiłem mały remoncik i dołożyłem jeszcze 3 S-FLEXy, które czekały sobie w szafie już od jakiegoś czasu. Pierwsza trójka wieje na chłodnicę, dodatkowa miała wyciągać powietrze

 

Ponieważ za 2-3 tygodnie planowałem jeszcze namieszać w układzie ponownie, dołożona na szybkiego trójka, która wysysa powietrze nie miała zamontowanego shrouda (nie miałem nic pod ręką), tylko same podkładki antywibracyjne.

 

Podłączyłem wszystko, no i okazało się, że dodatkowe wentylatory nic nie dały! Ba, po ich wyłączniu temp. spadła o 2-3 stopnie. Lekkie rozczarowanie.

 

Teraz prośba o poradę co zrobić.

 

1. Zostawić wszystkie wentylatory i kombinować z shroudem?

2. Wywalić wszystkie S-FLEXy i zamienić je na 3szt 14cm wentylatorów?

3. Wywalić Monstera i zamienić chłodnicę na Thermochill PA120.4 z 4 wentylami 12cm?

 

Co waszym zdaniem będzie najwydajniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był gdzieś taki test gdzie był test wentyli w różnym ustawieniu. I wyszło na to że jedynym sensownym rozwiązaniem jest wentylator pchający. Reszta albo się nie sprawdzała albo nie dawała konkretnego przyrostu wydajności. Ewentualnie możesz spróbować ustawić jedne na drugi pchające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko że to nie rozwiązuje mojego dylematu.

Przypominam, że u mnie kombinacja 3 wentylatory pchające + 3 wentylatory wyciągające (a więc przypadek 2 z wymienionego testu) dała gorsze wyniki niż nawiew za pomocą tylko 3 wentylatorów pchających (przypadek 1z testu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko że to nie rozwiązuje mojego dylematu.

Przypominam, że u mnie kombinacja 3 wentylatory pchające + 3 wentylatory wyciągające (a więc przypadek 2 z wymienionego testu) dała gorsze wyniki niż nawiew za pomocą tylko 3 wentylatorów pchających (przypadek 1z testu).

mysle ze malym problemem moze byc ten shroud... jak domniemam wszystkie wentyle maja te same rpm? prawdopodobnie przez to, ze przy dodatkowych brakuje shrouda, powietrze sie moze jakos zawirowywac. Ale to tylko moja dziwna teoria. sprobuj zdjac wszystkie shroudy i zrob test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zdejmij i sprawdz jak wszystkie bede sie spisywaly bez shrouda. z tego co kminie, to po prostu te bez shrouda, nie daja rady z odbieraniem powietrza... troche dziwnie to brzmi, ale tak to na moje myslenie wyglada. podejrzewam, ze lepszy efekt by byl gdyby te pchajace byly bez, a te wyciagajace ze shroudem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie że Monsta jest jak Triebwerki. Niby 10 000 róznych wynalazków a tak na prawde to mało co ma wpływ na wydajność . możliwość montażu wentyli 14cm i 12 daje dziwne następstwa:i

jak zamontujesz 14cm wentyl to jest mały wybór,

jak dasz 12 to tracisz duże pole na chłodnicy- gorsze parametry w stosunku do 14cm wentyli.

jak dasz redukcje to ta chłodnica zajmuje tyle co 2 termochille bądź czy swify

 

Boczne osłony imo nie pomagają też w rozpraszaniu ciepła :/

Ale to jest moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym martwym polem , to chyba Arni dobrze prawisz ;) Ale przed Monsterem miałem właśnie PA120.3 i sensu powrotu do niego nie widzę.

 

Jeśli chodzi o 14 to mam w domu 2 Revolteki. 1szt za mało do przeprowadzenie próby czy zmiana na 2cm większe coś da zwłaszcza, że cichszą sztukę wrzuciłem do zasilatorni.

 

Myślałem o wrzuceniu na Monstera 3szt którejś z tych 14:

http://www.cooling.pl/noise-blocker-blacks...ukt,551967.html

http://www.cooling.pl/xigmatek-xlff1453-le...ukt,551297.html

 

 

P.S.

http://www.hardwareluxx.de/community/showp...amp;postcount=1

Czy ktoś może przetłumaczyć, co na tych wykresach oznacza min mit gaskets? Domyślam się, że chodzi o shroud.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...