Skocz do zawartości
StonEE

Jaka Pamiec? I Prosba O Ocene Zestawu Za 2700 Na Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Poki co "na papierze" zlozylem nastepujacy zestaw:

 

AMD Phenom II X4 955 Black Edition ~540zl

Asus Radeon HD 5770 HDMI 1GB ~600zl

Asus M4A785TD-V EVO ~340zl

OCZ ModXStream Pro 600W ~300zl

Patriot 4GB DDR3 1600 LLK CL7 Dual (2 x 2GB) ~450zl

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 ~190

LG GH22NS50 SATA SecurDisc ~100zl

Scythe Katana 3 ~120zl

 

i teraz pytanie:

1) Jak ogolnie widzi sie zestaw? cos wypadałoby wymienic na inne?

 

2) Pamieci - Dobry wybor? jakie kosci polecilcie w cenie do 450zl za 2x 2GB ? Czy moze nie warto przeplacac i moze brac GoodRam 1333 cl9? Moze tutaj zaoszczedzic te 100zl ktore pozniej dolozyc do czegos innego?

 

3) Zastanawialem sie nad dwoma dyskami 500gb i Raid 0, ale chyba odpuszcze i w przyszlosci jak SSD jeszcze troche potanieje / przyspieszy to kupie jakis niedrogi SSD tylko na system. W takim razie jaki szybki dysk polecicie w cenie do 300zl - o objestosci 500gb do 1TB?

 

4) Jesli chodzi i o plyte glowna - to znajde cos lepszego w podobnej cenie?

 

5) Zasilacz moze byc?

 

Jesli chodzi o OC, to mam zamiar na umiarkowane OC procesora jak i karty graficznej.

A jesli chodzi o karte graficzna, to chcialem jakas nowa konstrukcje, ktora nie bralaby duzych ilosci pradu.

 

Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi / sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup GTX 260 lub dołóż do HD4890.

Ram, np. Goodram 1600MHz cl9.

Hmm co do karty to bardzo kusi mnie mniejszy pobor pradu i DX11, Jestem w stanie dolozyc do 4890. Ale czy jest sens? Az taka duza roznica?

Poza tym mam narazie monitor 17 ktorego maks rozdzielczosc to 1280x1024 i szybko tego nie zmienie.

Testy (np ten: http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-5770-review-test/1) pokazuja ze nie ma duzej roznicy miedzy 4890 a 5770, a GTX260 to czesto zostaje w tyle

 

A pamieci - tez myslalem o tych goodramach 1600, albo Corsair 2x2GB 1333MHZ XMS3, ale zastanawialem sie czy gorsze tmimingi nie beda mialy przelozenia na wydajnosc? Bo gdzies tam na forum wyczytalem ze procesor lubi te pamieci z mniejszymi

 

Hmm, jesli ten Mugen 2 jest lepszym rozwiazaniem to tez jestem w stanie dolozyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc te GoodRamy zaoszczędzisz jakieś 120zł, z tego do chłodzenia dołożysz ~80zł, więc zostanie ~40zł. Do HD4890 braknie już tylko ~30zł. Moim zdaniem opłacalna zmiana.

Edytowane przez graffix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zasilacza to dołóż 15 zł do bequiet niedawno zakładałem podobny temat i doradzili mi go bo jest o wiele cichszy

Czy zasilacz 550W wystarczy na to wszystko? nawet gdybym chcial podpiac jeszcze jeden HDD? i na stabilny OC?

 

 

Powiedzmy ze skusiliscie mnie na 4890.. martwia mnie tylko wieksze rachunki za prad :)

 

 

A co do pamieci, jesli nie ma roznicy to jak najbardziej wezme tansze.

A co powiedzielibyscie na A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz CL9 X-Series kosztuja juz tylko 400zl?.

2000mhz to powinno byc synchronicznie z szyna CPU? czyz nie pasowaloby to do siebie?

 

Mugen 2 kosztuje 180, wiec to tylko 60 zl wiecej. A tu tez mam mala watpliwosc. Wyglada na dosc ciezki. Nie ma problemu z montazem w stojacych obudowach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze polecicie jakas dobra, cicha karte R HD4890 ? (dobrze zeby jeszcze nie byla droga)

 

a co do pamieci to moze

Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3 DHX

czyt to naprawde nie ma roznicy ktore, bo jesli nie ma to ja do GoodRam nie mam nic przeciwko, nawet lepiej, taniej wyjdzie

Edytowane przez StonEE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup goodram. Są tańsze i różnicy w wydajności nie odczujesz.

Przy okazji się zapytam. Czy krecąc i5-750 powiedzmy na około 4 GHz nie ma znaczącej różnicy w wydajności systemu między pamięcią chodząca na 1333 MHz, a 2000 MHz,

bo jak rozumiem, można ją tak ustawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...